Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyen szörnyen eltorzu...

Tényleg ilyen szörnyen eltorzult a gondolkodásom? Túl sokat kérek?

Figyelt kérdés

A családommal lakok még és vannak Saját kutyáim. Senkit nem zavarnak, nem ugatnak, takarítok utánuk, tisztán tartom őket, meg vannak nevelve, vagy velem vannak vagy zárt helyen. Magyarán senkinek sem dolga sem baja nincs velük. De szépen meg is kértem őket hogy ne is foglalkozzanak velük csak úgy.

Ehhez képest mi van? Egyszerűen nem képesek felfogni, elfogadni. Nap mint nap azt látom, hogy pl mennek el a kennel mellett s automatikusan bedobják nekik a moslékot, csirke csontot, minden szemetet, direkt kedveskednek velük, simogatják amikor rájuk szólok, büntetésben vannak, idehoznak mindenféle idegent amíg nem vagyok otthon és percekig állnak a kennel előtt és röhögve nézik hogy szegény kutya megőrülve ugat (mert ugye egy idegen van ott akit nem én, a főnök engedtem be) közben a "mi" kutyánkként nyilatkoznak róluk mikor közük sincs hozzá, képeket rakosgatnak róluk mindenhova, a saját dicsőségükként emlegetik ha megnyernek valami versenyt közben engem lenéznek hogy milyen sz*r hobbim van, az emberekkel kéne foglalkoznom. Nevelni vagyis inkább pattogtatni próbálják őket mások előtt (nulla hozzáértéssel) stb. Volt olyan hogy beengedtek valakit a kenneljükbe!! amíg nem voltam otthon, de ha megharapja akkor bezzeg az én kutyám viszik el, engem büntetnek meg, az volt az egy szerencse hogy még fiatal volt a kutya. Ha meg lezárom, lelakatolom őket akkor én leszek az őrült? Ha kérdezem miért, nem tudnak mit válaszolni. Pedig az elején kértem és közöltem hogy ők az én kutyáim, ők ne foglalkozzanak vele, és ha akarnak valamit hozzám jöjjenek. Tényleg olyan durva dolog ez? Amíg nem lakok egyedül, kuss a nevem és nem lehet csak az enyám a kutyám, mindenkinek joga van hozzá addig? Szerintem nem, különben sem vagyok már kisgyerek. Ti képesek lennétek elfogadni ezt vagy tényleg velem van a baj?


2010. jún. 21. 18:41
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
A főnököm többet tud mint én arról hogy mit kell csinálnom és pénzt ad. A szüleim csakis helyet adnak semmi mást. Én perkálok nekik rendesen, így szavuk sem lehet. A szüleim viszont semmit nem tudnak a kutyáimról. De hát tudod mit? Rájuk hagyom a kutyáimat lássuk mi lesz belőle! Akármilyen okosak és nagyok a szüleim a kutyáimhoz én értek és senki más nem tud értük felelősséget vállalni. Ennyi.
2010. jún. 22. 00:05
 32/42 Winner of Royal Hill ***** válasza:
0%

Figyelj okoska én nem vitatkozom veled.

A hely épp elég nagy dolog,amit a szüleid adnak neked.

Sajátod nincsen érd be ezzel és legyél egy kicsit tisztelettudóbb.Sokkal többet tettek ők érted,minthogy a világra toltak.

Én itt befejeztem,feltettél egy kérdést,de aki nem neked tetsző választ ír az hülye,tudatlan,sz@arszemét.

Akkor minek kérdezel?!

Írtad vona ki azt,hogy lehet jönni fényezni az olyan torzgondolkodásúaknak,mit Te vagy.

2010. jún. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Tisztelem és szeretem a szüleim amiben azt megérdemlik. De olyanban amiben nem, miért tenném?

Miért baj az neked hogy az én életemben ilyen szabályok vannak? A kutyáim boldogan élnek, elismerik őket, még senki nem vette el tőlem őket sem azért mert rosszul élnek sem azért mert baj okoznak az elferdült gondolkozásom miatt, ennél több bizonyítékre nem hinném hogy szükség van. Tehát semmi jogod nincs beleszólni addig amíg ez így marad. Valójában igen, szerettem volna ha itt megértenek.

És akik nem értenek meg azoktól arra lennék kiváncsi hogy Ők miért nem. És nem arra hogy szerintük a szüleim miért nem, hanem ők. Őket onnan messziről, a neten keresztül miért zavarja, hogy egy valaki, senki, máshogy gondolkozik mint a megszokott? Erre a két kérdésre voltam valójában kiváncsi, a másodikat asszem nem fogalmaztam meg jól, az utolsó mondat akart az lenni a kérdésben.

2010. jún. 22. 00:19
 34/42 A kérdező kommentje:
Tehát rövidebben és általánosan: miért zavarja az embereket olyasvalami ami sem nekik sem másnak nem árt csak kicsit más mint az átlagos?
2010. jún. 22. 00:20
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Ismétlem én egyet értek veled. Szerintem igazad van, csak itt a válaszolók 90 százaléa nem tud elvonatkoztatni attól, hogy a két-három (x) ember, aki keresztbe tesz neked, azok a szüleid ill. rokonaid. Ha azt írtad volna, hogy négy jóbarátoddal laksz vagy a három testvéreddel, akkor hidd el, mindenki egyet értene veled, mert akkor a kutyákon lenne a hangsúly, nem a szülőkön. De mivel a szüleidről van szó, ezért jönnek a h*ülye dumával, hogy kb azt csinál egy szülő, amit akar, mert 1. ők a szüleid, 2. az ő házukban laksz. Az nem jut el a válaszolók tudatáig, hogy nem ingyen laksz ott és mindenből kiveszed a részed, tehát magyarul: ezért cserébe neked is "jár" valami. Mondjuk magánszféra. Vagy tolerancia feléd és a kutyáid felé. Ettől függetlenül azt javaslom, hogy dolgozz, mint az állat, gyújts össze minél több pénzt és amilyen gyorsan csak lehet, költözz el.

Ui.: egyszer rajtakaptam a testvéremet, hogy csirkecsontot adott a kutyának, pedig még a legnagyobb fogyatékos is tudja, hogy csöves-csontot nem adunk kutyának, mert megdöglik. Mivel az észérveket nem képes megérteni, közöltem vele, hogy eltöröm minkét kezét, ha mégegyszer ilyenekkel eteti a kutyát.

2010. jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
0%
Bevállalom a véleményemet, ha le is pontozol: a szüleidet tisztelni kell minden helyzetben és köszönettel tartozol nekik, nélkülük nem lennél. Kennelben tartod a kutyáidat. Ebből következtetek és abból a töméntelen szövegből amit itt leírtál: neked ez a kutyázás bizonyítási vágy, semmi több. Végig ahogy írtál róluk, hiányzik a kutyáid iránti szeretet, mintha csak eszközként írnál róluk és úgy félted őket mint egy golfozó a kedvenc golfütőjét. Ha szeretnéd őket, nem lennének kennelben és akkor a családtagok sem tudnák idegesíteni őket.
2010. jún. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
0%
Csak nekem furcsa, hogy a kedves kérdező jobban szereti, tiszteli a kutyáit, mint a szüleit és a rokonait? Na ez nincs rendben. Én is imádom a kutyámat, de a szeretteim jócskán feljebbvalók nála. Nincs rendben, hogy nálatok minden a kutya körül forog, emiatt veszekedtem, emiatt hergeled magad. A kutyázás egy nagyon szép hobbi, de nem kell túlzásba vinni, vagyis az már régen rossz, ha valaki jobban kötődik hozzájuk, mint a családjához. Nem hiszem, hogy olyan sokat vétettek ellened, hogy elfelejtetted, mi mindent kaptál tőlük.
2010. jún. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Akkor én most válaszolok a kérdésre:

Nyilván bosszantó és nemkívánatos a szüleidnek a viselkedése, és ha ilyen eredményorientált módon állsz a kutyáidhoz, káros is.

A károsságát én a kutya heccelésében és nem az "adok egy csontot neki"-ben látom. Gondolom nem lesz sok baja tőle - egyébként én sem örülnék neki, de megkértem őket, és nem adnak neki. Tényleg próbáltál már KOMOLYAN beszélgetni velük erről. Mondd el, hogy ezek nem CSAK SIMA udvari kutyák számodra, hanem szinte hivatás, amiben sok pénzed és energiád van? Biztos megértik, vagy legalább lehet csiszolni rajtuk.

A szüleidre pedig ne legyél mérges, tényleg nem szép dolog, amiket írogatsz. Simán kitehettek volna 18 évesen, hogy akkor gyerekem hajrá. A hely és az, hogy felneveltek, bőven elég ahhoz, hogy hálás legyél, szar szöveg, hogy ők akartak gyereket...

Tehát meg is értelek meg nem is. Néha kicsit túlzónak tűnsz nekem is, de megértem, mert neked sokat számítanak a kutyáid és hogy a saját elképzeléseid szerint neveld őket.

Egyébként miért vagy ilyen agresszív?

2010. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

Kennelben/szobában! akkor vannak ha én: alszok, nem vagyok otthon. Tehát nem felvágásból hanem a saját maguk, mások biztonságáért. Én nem mondhatom meg ki mit csináljon, mit, kit hozzán ide és mikor és nem is akarom, ezért a kutyáimra vigyázok inkább. A szobához apám bármikor talál kulcsot, gondnok lévén... Azon kívül nem csak a kennelben lehet őket piszkálni. Már az is piszkálás hogy kidobják az udvarra a szemetet aztán meg nézhetek hogy a kutyám miért fuldokol illetve miért nem akarja megtanulni hogy ne szedjen fel semmit... Ha otthon vagyok akkor sem lehetek állandóan a fenekükben. Elég egy pillanat és valami bajt csinálnak-a szüleim.

Ha pl azt mondtam volna hogy valamelyik kutyám allergiás pl akkor bezzeg hogy megértettetek volna. Nagy különbég nincs mert ők azt sem képesek felfogni. Nem rosszak csak ők kb régi paraszti aggyal gondolkodnak az állataikról és a mai tudomány az csak humbug nekik.

Úgy látszik azon kevés ember közé taroztozom akinél a tisztelet nem úszik logikátlanságba. Ha majd mutatnak valamit amiért tisztelhetem őket akkor fogom. De azért mert rosszat okoznak az állataimnak azért nem... Sajnos pl a macskám nem tudom megvédeni mindig. Van hogy apám bezárja!! és amikor hazajön akkor akkorát rúg a macskába hogy elrepül mert hát mit képzel hogy a macska! hogy apám bezárta! Bezzeg a csirkéivel szebben beszél mint velem, jah hát mert azok hasznosak. Hát igen, ez így megy itt. Hát kösz ezt nem fogom tisztelni.

Különben is dolgozom mint az állat hogy elvihessem őket innen, és nem hinném hogy ciki dolog, hogy nem piálok, bulizok, pasizok gondtalanul hanem ezt teszem.

Utolsó: igaz nem a rokonaim szeretem legjobban, de nem is a kutyáim, hanem a párom, aki ember, és az állatokat utána.:) Szóval erről ennyit. De hadd tudjam már meg komolyan? Azért mert tisztelném a szüleim, akkor hagynom kéne hogy bántsák az állataim, cirkuszi parét sináljanak belőlük, rajtuk tölsék ki a mérgük kényük kedvük szerint, szemetesnek használják őket? Szerintem nem. Ők nem sétálni akarnak velük (mert apám szerint még a teszkós táp is pazarlás lenne, nemhogy séta...), meg labdácskát dobálni nekik. Anyám jószándékú, de még azzal is sok kárt tud okozni... A múltkor idehozott valami halál idegen kisgyereket és hogy jaj simogassa meg a kutyuskát. Azt nem érdekes hogy a kutya épp húst evett, az utolsó pillanatban vettem észre... Áhh..

Amúgy sem tudod milyen családban nőttem fel. Nem biztos hogy olyan sokat adtak, nem túlzok még az étel sem volt alap. Megvakította őket az egymás iránti gyűlöletük. Miért legyek hálás? Amit elértem azt én értem el.

2010. jún. 22. 15:49
 40/42 A kérdező kommentje:

Azért vagyok agresszív mert épp most történt megint valami baj majdnem és még a hatása alatt vagyok. Azért írtam ki a kérdést. Meg azért mert ezek nem azok a fajta szülők akiknek hálás lehet az ember. Szerintem örülhetsz neki hogy nem te vagy a gyerekük...

Kitehettek volna de én azóta fizetek nekik. Szóval ebben semmi jóakarás nincs. A többi tesóm 30 éves koráig otthon pátyolták fizetés nélkül, most is visszavárják, csak én már késői gyerek vagyok (20 évvel későbbi), megunták már és gyorsan akarnak szabadulni és ez nem fer, én nem tehetek róla hogy mikor születtem.

2010. jún. 22. 15:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!