Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálok rosszul? Már...

Mit csinálok rosszul? Már semmit sem értek.

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos terrierem. Majdnem fél éves volt, mikor elhoztam. Alapvetően kedves, bűbáj, gyorsan tanítható kutya... DE! Vannak ú.n. 5 percei, amikor totál kifordul magából. Ez legtöbbször kajával összefüggő. Ha kap valamit, akkor agresszívan védi. Látvány evés megvan előtte, mindig leültetem, úgy kap enni, rangsor be van tartatva (kutyaiskolába járunk vele, már az oktatót is betámadta, amikor kaját nyújtott felé :() Foglalkozva van vele, 2 óra séta+labdázás+ tanítás minden nap, és járunk kutyák közé egy órát- összeszokott bandába, imádja őket. Ott ugye szokták a gazdik etetni a társaságot- az enyémet is. (Én mostanában nem engedem etetni az enyémet, mert a nagy hancúrban mindig hány, utána meg jön az egész estés f*sás, ugye a sokféle idegen kaja miatt.) Azóta totál ki van borulva, támadja a többieket, akik bezzeg kajálhatnak, míg ő nem. Már ott tartunk, hogy más társaság után kell néznünk. Az idegenekkel is kiszámíthatatlan. Nem nagyon szereti ha hozzányúlnak, inkább csak elviseli, de húzódozik tőlük. (Ez alapvetően nem lenne olyan nagy baj, csak hát kiállításon az biztos nem jó pont, ha morog a bíróra.) Van valakinek ötlete, hogy mit tehetnék? Már totál tanácstalan vagyok. Köszönöm szépen előre is!
2018. aug. 31. 08:37
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Határozottan megy a tiltó szó: fúj, hagyd! Kutya lerakja a kaját. Leültetem, kaja elvesz. Úgy teszek mintha ennék belőle, majd visszaadom neki, akkor ehet amikor szólok. Finomabb falatok is vannak nálam, amivel elterelem a figyelmet a bevédett ételről. Velem mondjuk nem agresszív, de párommal már igen.
2018. aug. 31. 14:01
 12/26 anonim ***** válasza:
Mehet ilyenkor elé az üres tál is."Edd" meg az összeset.
2018. aug. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Vagy csináld meg a japán vacsorát.Ülj le a földre,előtted egy tálba a kajád.Ha odasomfordál,vagy csak megindul feléd,zavard el.Legjobb ha morogsz,de most komolyan.Én mondtam a kutyámnak,hogy nem,de az oktató szerint az lett volna jó,ha meg se szólalok.Neki volt agresszív kutyája,valahogy nála kötött ki a kutya,felnőtt volt.A kajáját sokszor úgy adta oda neki,hogy pl séta közben az volt a jutifalat ha hívásra visszament,vagy akármire jutalmazásnak.Nem kellett a kutyának,de akkor nem esett le neki,hogy az az egész napi kajája ott a jutifalatos táskában.Ő "megette" előtte a csirkefarhátat is,a kutya meg üres tálat kapott.Sok munkája volt vele.

Van a dühdobozos technika is.Magyarul rázúdítod a kutyádra az összes feszkót ami benned van,ahogy a csövön kifér.A kutyát lehet fenyíteni is,de az középfokos már.

2018. aug. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
77%

Vszont ha tőled nem védi be a kaját, de a párodtól igen, akkor az a párod meccse lesz a kutyával.


Az, hogy nem szereti ha idegenek simogatják ezzel nem tennék semmit. Van ilyen. Nem minden kutya bírja. De az, hogy pl az oktatót betámadta a kajáért az para.


Nem vagyok a kutyaverés híve, de mikor az enyém hozzámkerült és először rámmordult a kaja miatt nem a gesztusevés jutott eszembe, hanem akkora sallert kapott, hogy azóta nem volt köztünk konfliktus emiatt.

2018. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy hatalmas sallert kevernék le neki. Vagy gondolkodás nélkül elzavarnám az ételtől. Nem kell, hogy idegenek simogassák, de ettől még nem lehet agresszív a kutya! Legalább közömbösnek kell lennie! Pláne ha kiállítási tervek is vannak.
2018. aug. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

A tiltás meg alap esetben azt jelenti, hogy a kutya azonnal hagyja abba az adott viselkedést és többet ne is produkálja. Ha kettő, max három alkalomnál többször kell büntetni, akkor valamit nagyon nem csinálsz jól. Vagy a büntetés fajtája, vagy az erőssége, vagy a kioldás, vagy a jó viselkedés megjutalmazása nincs rendben.

Én egy ilyet úgy kezelek le, hogy lebüntetem, majd azonnal beleviszem a kutyát a szituba, akár 2-3x is egymás után. Menjen oda a másik ember az ételhez, aki felé agresszív volt, nyúljon a tálba, tapogassa át a kutyát, stb. És ha elviseli, azt jutalmazom. Ha nem, megint büntetem, akár erősebben. A figyelem elvonást miért jutalmazod? Mit tanul belőle a kutya? Azt, hogy rád figyeljen. De ha agresszív, akkor nincs büntetés és nem magyarázod és követeled meg a jó viselkedést.

Egyébként amíg a nevelés nincs rendben, addog a munka sem lesz rendben.

2018. aug. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk az a gyanúm, hogy te pont azt tanítod neki, hogy qrvára minden oka megvan védeni a kajáját. Az, hogy tőled nem védi, valószínűleg azt jelzi csak, hogy tanult tehetetlenség van a képben, nem azt, hogy tudja és érti mi miért történik vagy hogy milyen viselkedést vársz el tőle.


A megoldás az, hogy elkezded arra tanítani Buksikát, hogy milyen vidám és jó dolog, ha ember van a kajája közelében (nyilván ehhez figyelni kell, hogy mi az a pont, ahol még nyugodt tud maradni és azon belül dolgozni).



Idegenekkel szemben? Dettó. Attól, hogy ledominálod, meg megdobálod zörgős flakonnal, még nem fogja tudni, hogy mi az a viselkedés, amit elvársz tőle. Viszont remekül összekapcsolja az idegeneket negatív élményekkel, amitől még stresszesebb lesz, amit ő továbbra is csak egyféleképpen tud kezelni - mert mást nem tanítottál neki. Kezdj el figyelni a kutyádra, ingerküszöb alatt dolgozz vele és kezd el jutalmazni azt, amit JÓL csinál: pl. nyugodtan néz a járókeretes bácsira.

2018. aug. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Minden mást sikeresen tudok letiltani, ami nem kívánatos. Dominanciája is. Csak az indokolatlan agressziót nem. A kiképző szerint ez idegrendszeri defektet. Így mit lehet tenni?
2018. szept. 1. 06:40
 19/26 anonim ***** válasza:

másik kutyaiskolát keresni. Nem tudom mi9ta jársz oda, de nem igazán haladhatsz a kutyával, és most, hogy meg is akadtatok, elintézi annyival, hogy idegbeteg a kutya.


Neurológus talán, hogy ezt így megmondja?

2018. szept. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Sajnos jártunk a másik helyen is. Nem tetszett. A kiképző kutyája rátámadt az enyémre, mire neki állt feljebb, hogy vigyem onnét a sajatomat, mert az övé épp terület véd?! Több iskola meg nincs nálunk. Régen mindkét kutyámmal a mostani helyre jártunk, jól nevelt, kiszámítható jószág lett mindkettő, pedig a kopóval voltak nehéz pillanatok. Esetleg kiképzőt felfogadni sulin kívül, segítene? A foglalkozásokon mindig megdicserik, mindent annyira szépen, elsőre megcsinál, ezért érthetetlen ez...
2018. szept. 1. 09:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!