Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálok rosszul? Már...

Mit csinálok rosszul? Már semmit sem értek.

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos terrierem. Majdnem fél éves volt, mikor elhoztam. Alapvetően kedves, bűbáj, gyorsan tanítható kutya... DE! Vannak ú.n. 5 percei, amikor totál kifordul magából. Ez legtöbbször kajával összefüggő. Ha kap valamit, akkor agresszívan védi. Látvány evés megvan előtte, mindig leültetem, úgy kap enni, rangsor be van tartatva (kutyaiskolába járunk vele, már az oktatót is betámadta, amikor kaját nyújtott felé :() Foglalkozva van vele, 2 óra séta+labdázás+ tanítás minden nap, és járunk kutyák közé egy órát- összeszokott bandába, imádja őket. Ott ugye szokták a gazdik etetni a társaságot- az enyémet is. (Én mostanában nem engedem etetni az enyémet, mert a nagy hancúrban mindig hány, utána meg jön az egész estés f*sás, ugye a sokféle idegen kaja miatt.) Azóta totál ki van borulva, támadja a többieket, akik bezzeg kajálhatnak, míg ő nem. Már ott tartunk, hogy más társaság után kell néznünk. Az idegenekkel is kiszámíthatatlan. Nem nagyon szereti ha hozzányúlnak, inkább csak elviseli, de húzódozik tőlük. (Ez alapvetően nem lenne olyan nagy baj, csak hát kiállításon az biztos nem jó pont, ha morog a bíróra.) Van valakinek ötlete, hogy mit tehetnék? Már totál tanácstalan vagyok. Köszönöm szépen előre is!
2018. aug. 31. 08:37
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Az utolsó előtti válaszolnak: mint írtam a kaja elvételt összekapcsolom jobb falatok adásával, ergo, a kutya önként adja át a tálat. Nincs ebben semmi negatív szerintem. Az ingerküszöbe pedig a kiképző szerint is baromi magasan van. Lehet vele ordítozni napestig, de értelme nem sok van.
2018. szept. 1. 09:56
 22/26 anonim ***** válasza:
Mar ketten is irtak, de harmadjára en is leírom. Az en kutyám első kaja bevédésénél, kapott akkora sallert, hogy azota se volt vele semmi gond. En nem flakonoznek meg jobb falatokkal bohóckodnék,sot meg kaját se adnék ha nagyon eldurvulna a szitu.
2018. szept. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Nincs 2 kiló a jószág. Vékony csontozat, vékony bőr. Volt kopóm is- normál méretű kutya- neki oda lehetett sózni ha hülye volt,mert elbirta. Ez most más kategória, nyilván már helyre raktam volna így ha lenne realitása
2018. szept. 2. 21:41
 24/26 anonim ***** válasza:
51%
Akkor nezz ceasar milant ott van ilyen adas a kaja feltesrol.
2018. szept. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Korom Gábor könyve is nagyon jó,meg az ő tükörmódszeres kutyasulija is,neten nézz utána.
2018. szept. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. szept. 3. 13:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!