Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki szerint a kerti kutyát...

Aki szerint a kerti kutyát nem kell sétáltatni, annak egyáltalán való kutya?

Figyelt kérdés
Élet az egy értelmes lénynek, hogy x nm-en jön-megy?
2018. szept. 7. 12:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Aki szerint az a sétáltatás, hogy kinyitja neki a kertkaput, mert úgyis visszajön, annak való kutya???
2018. szept. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

gondolom költői kérdés, mert egyértelműen nem...


az élet viszont nem így működik...

aki szerint egy gyereknek nem kell hobbit találni és szakkörökre járatni, annak való gyerek?

2018. szept. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
16%

"Kerti kutya".. Ez jó :D ezt még nem hallottam :D

Na, nálunk 'kerti kutya' van. Mondjuk hozzáteszem, hogy baromi nagy területem van, szóval bőven tud futkározni. De ezen felül néha napján elvisszük sétálni, bár sajnos az utóbbi időben egyre kevesebb időt tudunk erre szánni. De bőven van itthon mozgástere, amit kell, azt itthon is le tudja mozogni.

2018. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Van olyan rokonom, aki utcáról és elhunyt szomszédtól fogadott be kutyákat, állatorvos, normális étel, nagy kert biztosítva van nekik.

Viszont idősebbek, nehezebben lehet őket nevelni, az egyik a hámot sem tűri meg magán, más kutyákkal ellenségesek.

Szerintem ez nem állatkínzás.


Viszont ismerek olyat, aki kutyapelenkára szaratja a kutyáját, mert nincsen ideje levinni...hát na.

2018. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen fajta kutyatartás, mint amiről Te írsz, a családi házas ingatlantulajdonosoknál jellemző. Azért tartják a kutyát, hogy ő védje az ingatlant, jelezzen, ha bárki nemcsak, hogy hozzájuk jön, hanem megközelíti a házukat.

Mindez rendben is lenne, amennyiben ők a kutyát a kutya igényei szerint tartanák és gondoznák. Tapasztalataim nem ezt igazolják.

Erre mondta az állatorvosunk, hogy százszor jobb élete van egy panellakásban élő kutyának, mint egy családi házat védő bármely fajta kutyának. (Természetesen tisztelet a kivételnek, aki a családi házas ingatlanból ugyanúgy minden nap, és több napszakban a kutyáját megsétáltatja.)

2018. szept. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
37%

Fajta tiszta (ivartalanított), ( idén lesz) 3 éves, kislány Sharpei-ünk van.

Első évet panelban elte, ahol sokat vittek sétálni, majd a gazdi lepasszolta hozzánk, nagyon nagy kert és még gy öreg Sharpei kutyus van.

Kevesebbet sétáltatjuk, sokkal, de a kutya sokkal boldogabb, övé az udvar, imád kint lenni. Persze ha sétálunk nagyon örül, de amikor nem tudjuk vinni, akkor sem nyíg érte.

Vannak akik rosszul tartják a kerti kutyájukat, de vannak akik normálisan.

Tehát ebből kiindulva:

igen való, annak aki biztosítani tud mindent a kuytusnak.

Illetve nem, nem való, annak aki képtelen a kutyus igényeit kielégíteni.

2018. szept. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy van rossz, rosszabb, és legrosszabb. Jó, jobb, legjobb. A kérdés, hogy a kutyának igénye-e a séta? Szerintem minden kutya természetes igénye, hogy ingerek érjék. A sétát különböző mértékben, de egyformán igénylik.
2018. szept. 7. 13:39
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A kutyáknak a mozgáson felül (ez lehet kerti rohangálás, vagy séta) a kifinomult szaglásuk és az "ő munkájuk" elvégzése miatt igenis szükségük van a változatos, ingergazdag környezet bejárására, annak felderítésére. Ezt máshogyan nem lehet biztosítani, mint sétával. Természetesen, ha családi ház udvarán él egy kutya, nem mondom azt, hogy minden áldott nap el kellene vinni sétálni, azonban az sem megoldás, hogy a kutya csak abban a környezetben élhet. Legalább egy héten egyszer, de akkor jó hosszú, kimerítő sétára vigyük el, mert ha nem tesszük, akkor neki az olyan, mint egy embernek a börtönben élni. Ott is vannak más emberek, de mindig ugyanazok, ugyanaz az udvar, ugyanazok a kövek stb... stb...
2018. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Metionin ***** válasza:
100%
Amennyiben csak tudatlan és felvilágosítás hatására hajlandó változtatni, akkor igen. Ha nem, akkor nyilván nem. A kinti kutyáknak is ugyanúgy kell az ingergazdag környezet, neki a kert, az udvar a "haza" aminek minden négyzetcentiméterét ismeri. Új ingereket csak séta közben tud szerezni. Szüleimnél "kerti" kutyánk van, elmondom hogy mit csinál egész nap a telken: reggel a hűvösben játszik, hurcolja a játékait, ha épp valaki kint van akkor hozza hogy dobáljuk, utána estig az udvar különböző pontjain szunyókál, néha pózt vált vagy feljön a teraszra szintén szunyálni. Ha valami gyanúsát lát akkor felkel, megugatja majd visszafekszik. Este újra játszós kedve lesz, ilyenkor valaki mindig focizik vele, majd eszik és szintén szunyál reggelig. Namármost ha nem viszi ki az ember, akkor ennyi a programja. Marha unalmas lenne séta nélkül nem? És akkor mondják az emberek hogy panelba nem való kutya. Mikor a kerti kutya is kb. ugyanazt csinálja mint a panelbeli, nem rohangál ám egész nap az udvarban mint egy hülye. Nálunk amikor elmentem egyetemre, a szüleim megígérték hogy igen rendesen mozgatva lesz a kutya, hát egy lófszt. A következmény az lett, hogy az udvaron gödrök keletkeztek, a kutya nonsop ugatott ha kint látott valamit, unalmában elkezdte a farkát kergetni. Amikor kihívtam az orvost, akkor vallották be hogy ja amúgy nem sétáltatták mert nem volt kedvük. Az orvos is mondta hogy a viselkedést a séta hiánya okozta (addig meg volt vele szokva hogy ha nem is minden nap de heti 3-4 alkalommal 10+ km-t megyek vele). Azóta sétál rendesen és újra normálisan viselkedik. Én mindig azt mondom, egy ember is megőrülne ha egész életében ugyanabban a kis szobában kellene ülnie, de sajnos sokan tudatlanok, főleg falun ahol pedig a legtöbb kerti kutya van. És sajnos csak egy részükön segít a felvilágosítás, a többi max bólogat amíg mindezt elmondja neki az ember, aztán bszik ugyanúgy a kutyára.
2018. szept. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%
A Sharpei ráadásul rövid szőrű kutya, így őket egyáltalán nem lenne szabad kint tartani. :D
2018. szept. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!