Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki szerint a kerti kutyát...

Aki szerint a kerti kutyát nem kell sétáltatni, annak egyáltalán való kutya?

Figyelt kérdés
Élet az egy értelmes lénynek, hogy x nm-en jön-megy?
2018. szept. 7. 12:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát én úgy vagyok vele hogy csak a szobam akkora mint más panel lakása mégis jól esik elmenni barátokkal moziba, kávézóba stb. Pedig van tv,net,kaja itthon sőt tudnék körbe körbe is furkosni. A kutyám ,,kerti kutya,, mégis elviszem sétálni, haverkodni. Amíg ő a többkekkel a mezőn (mivel nincs kutyafutató) játszik én beszélhetek a gazdikkal. Sajnos a séta nem minden napos mer 12órázok de két naponta szabadnapomon mindig megyünk. A külömbség szerintem látható. Múlthéten nem volt séta egészségügyi okokból és kedvetlenebb lett, mikor végre sétálhatot kb úgy viselkedet mint aki most szanadult a sitről viszont ha meg van a rendszeres.sétája egy kisangyal és gyönyörűen viselkedik kerítésen kivül.
2018. szept. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen embernek nem kutya kéne, hanem egy riasztó.

Ha az én kutyámat kiraknám az udvarba, hogy őrizze a házat, valószinűleg halálra szeretgetné a betörőt...


De egyébként igen, vannak olyan nagytestű kutyák is, amiket nem szabad kint tartani, pl boxer.

2018. szept. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
32%

Amíg fiatalabb volt a kutyám, addig minden nap elvittem sétálni, most már csak egy héten egyszer, még nem öreg, de már nem is fiatal. Nem bír többet, így is van, hogy leül pihenni. Pici testű kutya, a kert nagysága olyan kb. neki, mintha én fél hektáron élnék. Hozzáteszem, amíg elvittem sétálni, addig akár 3x is megállt elvégezni a dolgát, mert sietett vele, felesleges időtöltésnek tartotta. Viszont kizárólag séta közben végezte el a dolgát, mint egy panelkutya, nem piszkított a kertbe. Rendszerint lepiszkította magát, mióta nem megyünk minden nap, halál nyugodtan elvégzi a dolgát akkor, amikor ingere támad, nem siet vele, nem akarok gusztustalankodni, de akkora csomagot rak le, mint én, s hát van köztünk kb. 60kg különbség, szóval egy olyan jó egészségest. Régen ha kezembe vettem a hámot már nagyon boldog volt, most is az van, csak hetente egyszer. Próbáltam sűrűbben, de menekül a hám elől. Úgyhogy kvázi ez az Ő döntése.

Nálam a kertben is van elég inger, vidéken lakom, ez valóban egy kert, nem egy parkosított udvar! Így mindig van mit intéznie. Vagy meg kell ugatni járókelőt, (mert az nem túl sűrűn van) vagy autót, aztán vannak rendszeres betolakodók, a madaraktól kezdve az idegen macskákig, (a mi macskánkkal jóban van, csak a többit utálja!) de betolakodók a rovarok is, gyűlöletünk irányukba hasonló mértékű. Ilyen kutyánk eddig még sosem volt. Soha nem szökött még el, s ezen felül nyitott kapun sem megy ki, ha én nem megyek ki rajta. Ha azt mondom kimehet, akkor sem megy messzire, s ha hívom elsőre visszajön, de jobb szeret velem jönni, ha nem megyek ki vagy nem mondom neki, hogy szabad, akkor meg sem mozdul a kapu irányába. Ezt nem tanítottam neki, ilyen! Bármilyen hihetetlen a környékben lakóknak is, a macska (ugyan lemerem fogadni, hogy puszta féltékenységből), de jön velünk sétálni. Pedig aztán számára a lehetőségek tényleg korlátlanok, oda megy egész nap, ahová csak akar.

2018. szept. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
48%

13.!

Anyukámnak volt egy ilyen viselkedésű magyar vizsla kutyája, és egy sima mezei cirmos cicája. A két állat egymás mellett, vagy egymáson aludt, és mindenüvé együtt kísérték anyámat, a boltba, a postára, a szomszédba, még a templomba is, ott lefeküdtek a lépcsőre, és várták, amíg vége a misének. Tették ezt minden nap, a falu legnagyobb csodálkozására és vígságára. Nagyon aranyosak voltak így együtt hármasban!!!

2018. szept. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
47%

Fajtafüggő, életkorfüggő. Az élete utolsó évében kb. mi is alig vittük már sétálni vagy csak rövidebb távra.

Nem rosszabb, ha valaki kint tartja a kutyáját, de legalább foglalkozik vele, mint aki lakásban annyi foglalkozással, hogy leviszi napi kétszer 15 percre...

2018. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
34%
Drága 13-asom, a nagy sz.rkupacnak az ég világon semmi köze, de még csak köszönőviszonyban sincsen egészségeshez! Ezt a problémát a moslékkal való etetés és az egészségtelen életmód szokta okozni. Kistestű kutya legfeljebb egy fél maroknyi, szilárd állagút tojhatna. Ha pedig menekült a hám elől, és sietett a dolga végzésével, akkor ott is valami óriási probléma van/volt, valami különösen rossz élmény.
2018. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
34%
Illetve, egy kertben semmi, de semmi inger nem éri a kutyát, akármekkora és akármilyen. Az inger az új szagok, új emberek és fajtársak megismerése, minden nap. Az idegenek, macskák, rovarok, autók felé mutatott agresszivitás neveletlenség vagy félelem jele. Az pedig, hogy hallgat a gazdájára és nem akar elszökni, minden kutyától alap elvárható dolog. Amelyik el akar szökni vagy direkt nem hallgat a gazdájára, (tehát ezek szerint az összes többi volt kutyád) az neveletlen, és nincs elég pozitív élménye a gazdával.
2018. szept. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

En eleve azt nem ertem, hogy ez a kutyatulajoknak miert nyug? Plane, ha kerti kutya. En imadok a kutyaimmal setalgatni, erzelgosnek hangzik, de olyankor “szabad” vagyok. Ha tehetem erdobe/hegyekbe megyunk, ott igazan lehet gondolkozni. Akinek tehat kertben van tartva a kutyaja megteheti, hogy nem esoben/szelben/ hozivatarban megy a kutyajaval setalni, hanem a szep idoben, nyugalomban.

Valo-e nekik? Nem lehet es nem is szabad igy altalanositani. Van, akinek ugy nem valo a kutya, hogy lakasban tartja ez napi 3* setaltatja de a kutya neveletlen es idegbeteg.

Annak valo a kutya, aki tudja biztositani a kutya szamara fontos felteteleket.

2018. szept. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva, ez már önmagában kizárja a felelős kutyatartás lehetőségét, úgyhogy természetesen nem, egyiknek sem.
2018. szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
41%

"drága 13-masom"

Elég fura szokás drágázni a másikat látatlanba, tök idegeneket...? Tudom, hogy ezt szokták használni lekicsinylésre, szokták használni arra, hogy a másik fölé kerekedjenek akár szellemileg akár fizikailag anélkül, hogy szellemi vagy fizikai fölényt ténylegesen bizonyítanák, épp ezért nézek kérdően mindig az ilyesmire!

Nem is vitattam azt, hogy a sétára szükség van, pusztán azt, hogy mindennaposnak kell-e lennie ennek, én úgy gondolom, hogy ezt kutya válogatja! Én ráérnék elvinni minden nap a kutyát, tudtam régen is, s tudnék most is időt szakítani rá!

A kutyám még az is lehet, hogy különb ételt eszik, mint én! Kb. annyiba kerül az étkezése, mint az enyém, mert ráadásul igyekszem, hogy az ne legyen egysíkú! Bődületes minőségkülönbség van a kutyakajákban s a kutyám ezt meg is érzi, nem eszik meg bármit, ráadásul csirkét nem ehet, mert arra allergiás. (erre egyébként érdemes odafigyelni, gyakori a kutyáknál!) Hogy feltételezheted rólam ismeretlenül, hogy disznóként etetem a kutyámat?! Ez milyen dolog?

A kiskutyát ne úgy értsd, hogy tacskó vagy pincsi, annál azért nagyobb, a lábai rövidek inkább! Csak nem gondoltam volna, hogy ezt be kell határolnom, nehogy jöjjön egy kakielemző! Totál látatlanban megmondod, hogy az én kutyámnak mekkorát kéne kekszelnie, miközben a "kistestű" azért az még egy meglehetősen tág fogalom! Az egyik szülő golden retriever volt, a másik szülő nem tudom... Eleve rövid lábú kutya a retriever, így meg, hogy a másik szülő kistestű kutya volt, még inkább. Menhelyes kutya, így, hogy milyen trauma volt az életében, azt nem tudom, egy valamit tudok, hogy az autókat piszkosul gyűlöli (feltételezem kidobták útszélére). Ugyebár nem mindenkinek kell "korcs" kutya, én meg úgy vagyok vele, hogy minden kutya kutya, nem csak a fajtiszta...

Szóval ez nem kell! Azért nem akar minden nap jönni velem, mert délutánra elfárad a sok "intézkedésben". Ellenben egy panelkutyával, akinek a napi mozgástere a sétát leszámítva az a pár négyzetméter, amin max. mit lehet csinálni? Feküdni? Kb. ennyi, ja néha lehet követni a gazdit a nappaliból a konyháig. Egyszerűen el nem tudom képzelni hogy van el egy kutya úgy egy lakásban, hogy mindenki elmegy otthonról melózni, iskolába. Hogy ezek után délután, ha a kutya meglátja a gazdi kezében a pórázt, ott akkora öröm van, hogy az egész lépcsőház hallja, azt nem csodálom, valószínűleg én is visítanék az örömtől, ha ilyen életet élnék. Kb. olyan lehet, mint mikor szabadulsz a börtönből. Ugyanez van, ha egy láncon tartott kutyát elengedsz, azt se tudja mit csináljon, az egész teste beleremeg, hogy mehet, amerre lát.

Na nehogy már bárki megmagyarázza, hogy egy panelkutyának jobb dolga is lehet! Ezzel a panelban kutyát tartók hitegetik magukat, hogy nem követnek el ezzel sanyargatást. Egy ilyen zsebben elférő kutya, az lehet, hogy elvan panelban, ill. bizonyos fajta kutyák de még erre sem mondanék áment, egy macska nem érdemli azt, hogy panelban legyen! S a szomszéd pincsi kutyája hihetetlenül boldog, hogy "kerti kutya", egész nyáron kint lehet. 16 éves, ami szerintem "hatalmas kor" és jól bírja magát! Amikor látom, hogy panelrengetegben pórázzal viszik le a macskát sétálni... Hát az olyat feltudnám kötni! Értsétek meg, hogy ha ti magatok a bezártságot válasszátok, puszta kényelemből, mert nincs dolog, házi teendőt leszámítva nincs meló munka után, avagy anyagi okok miatt, akkor abba az életminőségbe nem illő állatot bevinni! Egy láncra vert "kertikutyával" szemben maximum lehet jobb sorsa. De ami azt illeti van olyan láncravert kutya aki több négyzetmétert bír bejárni a lánccal, mint egy panelkutya! Ettől függetlenül aki láncra köti a kutyáját azt én kötném láncra! Tudtommal ez már tiltva van, szóval merem remélni, hogy ilyen már nincs!


A kutyám egyébként azért siet mindig útközben a székeléssel, mert olyankor fel van spannolva ha megyünk, van ezer dolog, amit meg kell szagolni, le kell pisilni, s van millió plusz egy irány, amerre elindulhat. Tudom, hogy alapvető hiba nevelés tekintetében, ha a kutya beleszólhat az irányba, nem érdekel. S így is az a helyzet, hogy húzni nem szokott sosem! A lehetőséget viszont rábízom, hogy merre menjünk, szóval az útvonalat Ő dönti el, mert megengedhetem, hogy eldöntse, ugyanis az ég egy adta világon nincs semmi fölöttem több hektáron (nincs lakott/magánterület), csak erdő és tisztás. Arra megyünk, amerre akar, tudja, hogyha elfárad, akkor leülhet, megvárom. Valszeg ezért sem akar elszökni sosem, mert nincs az, hogy szabályzom folyton, hogy erre nem, arra sem, így azt szaglászik végig, amit akar, azt fedez fel, amit akar és legfőképp akkor indulunk el hazafele, ha Ő visszafordul. Na most ez, a kötetlenségek nélküli sétához, mégha heti egy alkalom is, hol van minőségben az, ha naponta leviszi 15 percre valaki a kutyáját az utcára, házak közé avagy a közeli parkba (mindig ugyanoda, mindig ugyanazon útvonalon)? S úgy egyébként meg marad a 30-70m2... Ne hitegessétek magatokat, panelba kutya/macska nem való! Az is bűnt követ el, aki nem viszi sétára a kutyát egyáltalán kertes házban, hogy a kérdéshez kapcsolódjak s ne legyen teljesen off, amit írok! Aki meg láncra veri azzal mondom, hasonlóan bánnék el én is!

De azért úgy, ahogy panel vs. kert viszonylatban van különbség, van különbség abban is, hogy valakinél a kert 2-300m2, amin a kutya van (s amit én udvarnak szoktam csúfolni!), valakinél meg 3000m2, mint nálam!


No szó mi szó, állattartás témakörében itt gyakori kérdéseken egyszerűen nincs jó válasz, ugyanis ha bárki egy picit is határozott állásfoglalást fogalmaz meg, mindig van olyan, aki azzal nem ért egyet! Mert a háziállat tartásában zajlik egy forradalom, ami már tőlünk nyugatra rég lezajlott, nálunk meg törvény kellett arra, hogy kutya ne legyen láncon, hogy túl sok kutyát ne tartson senki, valóban beoltsa minden évben stb. Talán törvény lesz egyszer arra, hogy macska panelban nem, kutya pedig konkrétan milyen fajta avagy mekkora testű lehet.

2018. szept. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!