Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki szerint a kerti kutyát...

Aki szerint a kerti kutyát nem kell sétáltatni, annak egyáltalán való kutya?

Figyelt kérdés
Élet az egy értelmes lénynek, hogy x nm-en jön-megy?
2018. szept. 7. 12:25
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

A sétáltatás témát nem neked írtam, engem nem zavar, ha te nem viszed, bár az én saját magánvéleményem szerint minden kutya igényli a mindennapos sétát. De ha te nem így gondolod, váljék egészségedre.


Teljesen mindegy, hogy mennyibe kerül a kajája, hogyha óriási kupacokat rak, akkor nem jó neki, mert érzékeny rá a gyomra. A kutya kajája igenis legyen egysíkú. Egy éves korában választasz neki egy jó minőségű prémium tápot, és élete végéig (vagy senior koráig) azt adod neki. Lehet, hogy pont azért érzékeny az emésztése, mert össze-vissza eteted. Az pedig, hogy a kutyád válogat, megint csak egy nevelés teljes hiányára utaló jel. Alap dolog a kutya-gazda/vezér-falkatag kapcsolatban, hogy amit elé raksz, azt őneki meg kell ennie, nem szabad válogatni, ugyanis parancs, hogy egye meg. Ha ez nálatok nem így működik, az probléma.


"Hogy feltételezheted rólam ismeretlenül, hogy disznóként etetem a kutyámat?! Ez milyen dolog?"


A kommenteidből, főként a mostaniból, ugyanis most bizonyítottad be. Hogy milyen dolog, azt én kérdezem tőled. Az mindegy, hogy mekkora a kutya. Te magad írtad, hogy óriási kupacot rak, az pedig egy óriás termetű kutyának is borzasztó sok. Nem látatlanban írom, hanem te magad írtad, normál esetben pedig minden gazda "kakielemző". Alap, hogy napi rendszerességgel ellenőrizzük a mennyiségét és az állagát, ha pedig valami nincs rendben, akkor egy napig koplaltatjuk, ha megint megtörténik, akkor tápot váltunk. Még egyszer mondom, ha esetleg nem értetted, teljesen mindegy, hogy mekkora a kutya, nem kell kistestűnek lennie, egy óriás testű (100 kilós) kutya sem sz.rhat ekkorát. Most megint óriásit csalódtam benned. Mi az, hogy a Golden retriever rövid lábú? Láttál már olyan kutyát? Az egy nagy testű, kecses alkatú, vékony kutyafajta, a lehető leghosszabb lábakkal. És, még egyet csalódtam. Nem létezik olyan szó, hogy "fajtiszta". Gondolom, fajtatisztát akartál írni, a faj ugyanis a kutya, így minden kutya fajtiszta. Az összes panelkutyának sokkal, de sokkal jobb dolga van, mint azoknál, akiket a gazdi lusta sétálni vinni, ugyanis a panelben élő kutyák az ébren töltött idejük majdnem felét sétával töltik. Igen, amikor nem sétál, akkor fekszik. Mint minden lemozgatott kutya... Egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy hogy van el egy kutya úgy, hogy ki van cseszve az udvarra, az egész élete szürke és unalmas, soha nem voltak barátai, nem tudja, hogy mi van a kerítésen kívül. A kutyák egyébként a nap nagy részét átalusszák, úgy vannak el. Észre sem veszik, hogy a gazdájuk nincsen otthon. Ha a tied állandóan éber, az azért van, mert nincs lemozgatva. Tehát, amikor a gazdája elmegy, akkor a kutya szépen alszik, ha hazaér, akkor felébred, és nem, nem örül a sétának, mivel természetesnek, alap dolognak tartja, és igaza is van. A séta a kutya alapszükségletének kielégítése. Kutyát láncon tartani tilos, törvény bünteti, és őszintén kívánom, hogy minden ilyen állatkínzó haljon egy hosszú, fájdalmas halált és a pokolban rohadjon el. Na nehogy már bárki megmagyarázza, hogy egy panelkutyának nincsen jobb dolga! Ezzel a kertbe kutyát egyedül kitevők hitegetik magukat, hogy nem követnek el sanyargatást! Ugyanúgy, mint azzal, hogy "majd lemozgatja magát". Nem, nem teszi. Neked kell lemozgatnod, a panelkutyák pedig mind le vannak, éppen ezért, egyértelműen jobb nekik, mint a magányos kutyáknak, akiket a "gazdi" le sem sz.r. Minden kutya el van panelban, és bármelyik kutya szívesebben élne ott, mint a kertben, mindentől és mindenkitől elzárva, azt egy kutya sem érdemli! A macskát egyébként pórázon kell sétálni vinni, sehogy máshogy. Én pedig a magadfajtákat tudnám felkötni, akik szerint egy állatnak sincsen mozgásigénye, és milyen tök jó neki magányosan leélni az életét. Értsétek meg, ha ti magatok az állatok gondozását, nevelését, normális etetését, lemozgatását teljes mértékben megtagadjátok, puszta kényelemből, lustaságból, mert nincs dolog, házi teendőt leszámítva nincs meló munka után, akkor abba az életminőségbe nem illő állatot belevinni! Ha lusta vagy vele foglalkozni, akkor ne legyen állatod.


"Tudom, hogy alapvető hiba nevelés tekintetében, ha a kutya beleszólhat az irányba, nem érdekel."


Ez igen! Tehát teljes mértékben lesz.rod, hogy a kutyád egy idegroncs és hogy teljesen tönkretetted az életét. Ez mindent elárul rólad és a kettőtök kapcsolatáról.


Nem azért nem akar elszökni, mert nem foglalkozol vele, hanem azért, mert alap, hogy egy kutya soha nem akar elszökni a gazdájától, akármennyire is rossz a kapcsolatuk. Ha pedig esetleg kettőtök közül még te is lennél a főnök, az maga lenne a mennyország!


"Na most ez, a kötetlenségek nélküli sétához, mégha heti egy alkalom is, hol van minőségben az, ha naponta leviszi 15 percre valaki a kutyáját az utcára, házak közé avagy a közeli parkba (mindig ugyanoda, mindig ugyanazon útvonalon)?"


Hogy hol van minőségileg? Toronymagasan a te eseted fölött. De olyan magasan, hogy el sem tudod képzelni! A kutya minden nap kijut a helyéről, ráadásul a gazda szabályozza, hogy pontosan mit csinál. Még akkor is, hogyha borzasztóan kevés idő, egy kutyának napi 2 óra a minimum, akárhol is él.


Hidd el, aludni bőven elég a harminc négyzetméter, annyit azért nem foglalnak. :) Ne hitegessétek magatokat, kertbe kicseszni és napi háromszor fél órát ránézni kutya/macska nem való! Egyébként teljesen mindegy, hogy mekkora a kert, a kutya ugyanúgy fél napot fekszik, egyedül pedig nem mozgatja le magát, így akár 50 négyzetméter is lehet a hátsó kert, éppen ugyanolyan, semmi különbség nem lesz a te 3000-edtől.


"törvény kellett arra, hogy kutya ne legyen láncon, hogy túl sok kutyát ne tartson senki, valóban beoltsa minden évben stb."


Természetesen törvény kellett, egy ilyen fejletlen országban ez alap.


Talán törvény lesz egyszer arra, hogy egy nap minimum hány órát kell sétáltatni a kutyákat és a macskákat.

2018. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!