Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem jöhet be a kutya a házba...

Nem jöhet be a kutya a házba és morog?

Figyelt kérdés
Van egy hét hónapos medveölőnk és apám meg anyám nem engedik hogy a házba jöjjön meg persze én se nagyon szeretném. Ha kinyitjuk az ajtót a kutya rögtön be rohan és ha ki akarjuk tessékelni akkor morog ránk meg vicsorog. Tegnap pedig azt történt hogy meg akartam fogni a nyakörvénél fogva és kivinni és megharapott. Amikor apám megtudta azt mondta hogy vagy agyonüti, vagy kiviszi egy erdőbe és otthagyja. Azért azt nem szeretném. Mi legyen?

2018. szept. 15. 14:04
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
98%

Ez kb. olyan, mintha a 8 éves gyereket vinné ki az erdőbe és ütné agyon, azért, mert eltört egy tányért az ebédnél. Csak hogy értsed, ha esetleg nem érted.

Ugyanúgy, ahogy téged megtanítottak a szüleid késsel-villával enni (például), vagy hogy ne a szőnyegre pisilj, hanem a wc-be, ugyanúgy a kutyát is meg kell tanítani arra, hogy mit akarunk tőle. Magától honnan tudná?

Ti vagytok a családja, veletek akar lenni, ezért akart bemenni.

Hát ez meg ráadásul egy olyan fajta kutya, amihez nem mindenki ért, úgy látom, ti se.

Foglalkozni kell vele, tanítani, vele lenni, játszani, megtanítani, nem annyi a kutyatartás, hogy az udvar egyik sarkában él, és néha lökök neki pár falatot.

Apádnak gratulálok. Sok ilyen felfogású ember van sajnos Magyarországon. Tegyél szépen azért, hogy ti ne tartozzatok közéjük!

2018. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Hát oktató meg iskola nem jöhet szóba mert egyrészt errefelé nincs is, másrészt a szüleim erre nem áldoznának pénzt. Majd megmondom apámnak hogy nevelje úgy ahogy itt leírtátok.
2018. szept. 15. 16:22
 13/43 anonim ***** válasza:
100%
a leirtak alapján apád nem túl türelmes szóval inkább passzoljátok, és vegyetek egy nyulat
2018. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
És a nyúl hogy őrzi a portát?? Volt már medve meg farkasölőnk is telekvédelemre, egyik sem volt ilyen idegbajos mint ez.
2018. szept. 15. 16:27
 15/43 anonim ***** válasza:
91%
Kár fáradozni vele, a kis korcs kérdezőre átragadt az apja felfogása.
2018. szept. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
98%
Figyelj. A kutya ilyen állat. Ez nem idegbaj, az én kutyáim 5 napig próbálkoztak bejönni a házba, de megtanitottam nekik. Már akkor se jönnének be, ha nyitva lenne minden és nem lennék otthon. De megtanitottam neki, és nem kölöktem az ajtóból. Ilyen mentalitással ne kau pásztort, hanem villanypásztort vegyetek.
2018. szept. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
97%

"apám megtudta azt mondta hogy vagy agyonüti, vagy kiviszi egy erdőbe és otthagyja."


Remélem elkapják érte, ha meg meri tenni.

2018. szept. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
98%
Ja meg az is érdekes, hogy kutyára van pénz, de a tartására nincs
2018. szept. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
10ezer Ft-t kért a faluban a tenyésztő. Azért az belefért...
2018. szept. 15. 17:33
 20/43 Metionin ***** válasza:
97%
Akkor az marhára nem tenyésztő volt... meg is látszik mert ilyen fajta kutyát nem ad csak úgy oda egy tenyésztő, hanem alaposan kikérdezi a leendő gazdát és ha ilyen hozzáállást mutatnak mint a szüleid, akkor nem ad kutyát akkor sem ha a vevő 200 ezret fizetne érte. És sajnos vissza sem veszi ha valaki alkalmatlannak bizonyul a kutya nevelésére. Én amondó vagyok, hogy mutasd meg apádnak a válaszokat amiket itt kaptál és az alapján döntsétek el hogy kell-e a kutya vagy nem. Mert az állat (bármilyen, bármekkora) pénzbe kerül és ha nem hajlandóak erre áldozni, akkor sem fognak ha a kutya netalán beteg lesz vagy ivartalanítani kell. Ha így folytatjátok és nálatok marad, lesz egy neveletlen, agresszív kutyátok és ha valamelyikőtöket súlyosabban harapja meg, gondolom a kutya lesz a hibás és mehet szerencsétlen "az erdőbe". Egyszóval vagy vegyétek fel a kesztyűt és neveljétek normálisan vagy adjátok oda valakinek aki ért hozzá és apád vegyen otthonra egy riasztókészüléket.
2018. szept. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!