Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem jöhet be a kutya a házba...

Nem jöhet be a kutya a házba és morog?

Figyelt kérdés
Van egy hét hónapos medveölőnk és apám meg anyám nem engedik hogy a házba jöjjön meg persze én se nagyon szeretném. Ha kinyitjuk az ajtót a kutya rögtön be rohan és ha ki akarjuk tessékelni akkor morog ránk meg vicsorog. Tegnap pedig azt történt hogy meg akartam fogni a nyakörvénél fogva és kivinni és megharapott. Amikor apám megtudta azt mondta hogy vagy agyonüti, vagy kiviszi egy erdőbe és otthagyja. Azért azt nem szeretném. Mi legyen?

2018. szept. 15. 14:04
1 2 3 4 5
 41/43 lugoka ***** válasza:
95%

Nem feltétlenül kell a kiképzővel egy 10-15 alkalmas programot végigcsinálni. Én is csak pár alkalomra hívtam ki, amíg elmondta azt amit tudni akartam. Ez így is volt vele megbeszélve. Kiképzőnek úgyis alkalmanként fizetsz legtöbbször.

Akitől vettétek a kutyát az nem tud segíteni a nevelésbe? Vagy nem érdekli? Apádnak félre kéne tenni a büszkeségét és keresni valakit akinek ilyen kutyája van és hajlandó segíteni a nevelésben. Nem kell sok mindent megtanulni, de amit igen, azt csak akkor tudja bárki is elmondani, ha látja a kutyát, a viselkedését. Jó tanácsokat kaptál eddig, de neten keresztül nem lehet kutyát képezni.

2018. szept. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
84%

Pár napja nem tudtam írni. Terület örzésre nem ér semmit egy kutya. Ma az első amit kiiktatnak a kutya (és a paprika spray a legegyszerűbb módszer, de vannak ennél keményebb megoldások is). Lehet, hogy suttyóföldjén ez divat (inkább divatból meg nagyzólásból kell ilyen kuitya, mint hatékony terület örzésre, egyfajta p*isz növelés semmi más), megmutatni a szomszédoknak, hogy mekkora királyok vagytok (aztán majd bent lesz a hírekben,h ogy a kiszabadult kutya felfalta a nagymamát/kisgyereket stb.).

Területörzésre továbbra is csak és kizárólag megfelelő távfelügyeletbe bekötött riasztórendszer való, élő erős védelemmel (ha olyan értékek vannak és nagy a lopás veszélye fegyveres őrség stb.). És ha neked a riasztós azt állítja, hogy a riasztóval csak a házat lehet védeni akkor az nem riasztós hanem kókler. Rengeteg nagyon hatékony (és egy ilyen kutyánál lényegesen olcsóbb) területvédelmi megoldás létezik. Egyébként egyik korábbi munkahelyemen már 1998-ban telepítettünk ilyen rendeszert. Tehát aki azt állíja, hogy nem létezik területvédő riasztó rendszer legalább 20 évvel van lemaradva. És lehet lepontozni a választ. Az ilyen tudatlanok miatt van roszs híre a kutyásoknak.

2018. szept. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont azt akartam írni, hogy az ilyen történetek, mint a kérdezőé kerülnek be a híradóba, hogy a neveletlen kutya megtámadott valakit, és kelti rossz hírét a kutyáknak. Holott az ember a hibás. Asszem a 11-es voltam, amikor leírtam, hogy nevelni kell, megtanítani, mit akarunk tőle,mert magától nem fogja tudni. Ugyanúgy, ahogy egy csecsemőt is nevelni kell, kisgyereket, mindenre megtanítani, mert magától nem fog tudni semmit, nem úgy teszi le a gólya, hogy mindent tud.

Valamint foglalkozni kell vele, játszani, sétálni, szocializálni. Egy ilyen kutya területőrzésre való ugyan, de ha csak ki...szod az udvarra oszt jóvan, akkor kezelhetetlen lesz idővel.

2018. szept. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!