Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti adtok konzervet a kutyának?

Ti adtok konzervet a kutyának?

Figyelt kérdés

A kutyám előtt egy macskám volt, neki adtam konzervet, de úgy vettem észre hogy büdös volt tőle a szőre meg a szája.


Azért gondoltam hogy adok a kutyámnak hogy ne mindig olyan egyhangú legyen az étkezése (táp).


Ti adtok a kutyátoknak? Vagy árt?


2018. szept. 15. 20:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

Mi is adunk konzervet a kutyanak elkeverve tappal es kutya bajuk.


Aki meg a 70% viztartalommal peldalozik, nezzen mar utana pl. az emberi test hany % viz. A masik a kutyak (ahogy az emberek) egy resze laktoz erzekeny (ez kb. a macskaknal is tevhiz), igy valoszinu attol hamarabb lesz hasgorcse, mint egy konzervtol.


Nem utolso sorban, mikor a konzerben konkretan felismerheto a HUS (pl. sziv, zuza), az rohadtul nem szar minosegu konzerv (pl. RN-nek is van ilyen konzervje). Nyilvan nem a panzi termekeket kell keresni.



Nekem is egyszerubb a konzerv tarolasa, mint egy fel csirke ol eltarolasa melyhutoben (pedig van tolunk 15 percre egy "meszarszek"), emiatt nem is tervezek massal etetni. Kutyaim egeszsegesek, szepek nekem ennel tobb nem kell, hogy a megfelelo ellatast kapjak.

2018. szept. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%
Végre valaki, köszönöm! Bezzeg a barfosok sosem példálóznak azzal, hogy a nyers hús hány százaléka víz.
2018. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%

Mostanában mindenki ennyire frusztrált itt az oldalon? 😞

Én nem adok nekik konzervet. Nem érzem szükségét, egy jó minőségű táp tökéletesen elég és megfelel a kutyának.

Ha szeretnél adni, akkor valami jobb fajtát. Mindig böngészd át az összetevőket!

2018. szept. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
55%
Nem adok konzervet, egész egy,szerűen felesleges és konkrétan hányok a szagától. Ha valamivel fel akarom dobni az ételüket, akkor egy nekik főzött húslevesből teszek rá egy picit. De ők a sima tápot is úgy eszik, mintha a világ legfinomabb dolga lenne.
2018. szept. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
6%
Még jó, 11-es, hogy a kefírt laktózérzékenyek is fogyaszthatják, szóval a kutyák is. Ráadásul annak legalább haszna is van, mert segíti a bélflóra rendes működését.
2018. szept. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen, karácsonykor és a szülinapjukon előfordul, hogy kapnak.
2018. szept. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem adok, mert fogkövesít és drága, mint ahogy már előttem is leírták.

Nem vagyok viszont tipik Olcsó János, Taste of the Wild-et esznek a kutyáim, kapnak kúraszerűen lazacolajat meg izületvédőt, viszont a lelkem megnyugtatására én havi párszor főzök nekik valami husit vagy belsőséget.

2018. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem adok neki.

1. Nem egészséges neki. A megfizethetőek valóban szemetek, a jó minőségűek meg aranyárban vannak.

2. Hasmenése van tőle. Mindenféle nedves eledeltől. Nem tudni miért, de az ő emésztése nem bírja ezeket. És nekem ne mondja senki, hogy persze a bolti szemetektől az ő kutyájuk is hígat termelt. Nem, az enyém sajnos mindegyiktől, próbáltam már pedig a legjobb féléket is, online rendelve meg stb, de egyszerűen nem bírja. Bár talán jobb is így. A száraz tápos etetéssel meg vagyok elégedve, és árban is jobban kijövünk így.

2018. szept. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!