Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell albérletbe két...

Miért kell albérletbe két kutyát vállalni?

Figyelt kérdés

Ma véletlenül két segítségkérést is láttam, de amúgy is gyakori.

Két, nagy vagy közepes testű kutya, kirakja őket a tulaj, kutyával nem talàlnak új albérletet.

Nincs más megoldás: gazdi kell a kutyáknak. Ami hasonlóan lehetetlen, mint kutyás albérletet találni.

Aki bármikor kerülhet ilyen helyzetbe, az miért nem előtte gondolkodik?

Kutyát tartani nem kötelező, de ha már vállalója, akkor kutya kötelessége élete végéig gondoskodni róla.

Miért jó albérletbe úgy kutyát vinni, hogy pár évre se tudja vállalni, hogy otthont tud biztosítani? És ők az állatbarátok.



#kutya #felelőtlenség #eldobott kutya #hosszú távon tervezés #15-20 év
2018. dec. 22. 13:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%

2: Dehogyisnem lehet. Kutya és macska az, amiről az emberek úgy gondolkodnak, hogy lakásba nem való, mert szabadon mászkál, hozzáfér mindenhez, odapisil, stb. Ketrecben, kalitkában, zárt helyen lévő kisállat az mehet lakásba, egyrészt lakásba való társállat, másrészt semmi kárt nem tud okozni. Ha kint van, kézben van vagy felügyelettel van. Az akvárium opcionális, mert ugye kiömölhet a víz, de saját lakásban kifejezetten lakásba való állatnak tartják a halat.

Egyébként ezek a kisebb társállatok 2-3 évig élnek maximum, a kutya és a macska él 10+ évig, szóval még ebből a szempontból is teljesen más kategóriák.

2018. dec. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
4: Azért ahhoz nem prófétai képesség kell, hogy ha egy lakást 1 évre adnak ki, akkor 1+ év múlva nem tudok ott lakni, tehát gondolnom kell rá, hogy hogyan kapok kutyával új helyet...
2018. dec. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
47%

9-es

Azért milyen érdekes, hogy a második gyereket te sem vállaltad be? Miután egyedül maradtál. Pont ilyen a kutyák esetében, aki tud gondolkodni nem vállal be két kutyát, ha nem elég gazdag hozzá, nincs saját lakása, háza, amit fenn is fog tudni tartani. Épp így, gyerek esetében jó nagy hülye az, aki bevállal egy másodikat, mikor egyet is alig bír eltartani?

2018. dec. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%

Kérdezőnek és mindenkinek: honnan tudjátok, hogy nem mentett állatok? Lehet, hogy az utcáról hozta be mindkettőt, mert kidobták őket - a menhelyek meg tele...


Amúgy meg a múltkor a fülem hallatára beszélt meglehetősen idegesen valaki, aki albérlő volt valahol és hiába volt szerződése, a tulaj kapott egy jó ajánlatot a lakására oszt eladta. A bérlő meg mehetett, ahova akart.

2018. dec. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
72%

#13


"9-es

Azért milyen érdekes, hogy a második gyereket te sem vállaltad be? Miután egyedül maradtál."


Egyedül? nehéz lenne gyereket szülni :D :D Biológiai ismereteim szerint általában 2 ember kell hozzá :-)

2018. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

6: ki beszél itt gyerekről, meg arról, hogy minek szül valaki?


Apropó: sok gyerek születik úgy, hogy nem tervezték. Szexeltek, becsúszott, vállalják, ez van.

De egy kutya az mindig TUDATOS döntés.

A mentett kutya is.


Tessék tudomásul venni, hogy egy kutya NEM JÁR MINDENKINEK, és aki 15 évig nem tud neki biztosítani egy otthont, az ne vállalja. Tetszik vagy sem, az ingatlan tulajdonosának joga van úgy dönteni, hogy nem enged kutyát a saját lakásába.

Aztán pont belőlük lesznek a menhelyi kutyák, mert nincs hova tenni.


De ki tudja, lehet, hogy az is természetes lesz, hogy valaki a gyerekének keres új szülőt, mert a főbérlő nem adja ki kisgyerekesnek a felújított lakását. Elvégre ti húztatok párhuzamot.

2018. dec. 22. 19:37
 17/21 anonim ***** válasza:
Azért a gyerek is tudatos döntés. Ha épp nincs otthon gumi, mégis szexelni támad kedve valakinek, akkor vagy kérje meg a párját, hogy verje ki vagy orálozzon, de ne akarja beledugni a farkát egy nőbe. A nő ugyanígy, ne engedjen magába farkat gumi nélkül, ha nem szed tablettát.
2018. dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
79%

Én egy rokonom lakásában éltem 5 éve egyedül, mikor úgy döntöttem, hogy szeretnék egy kutyát, beszéltem a rokonommal, mondta, hogy kezeljem sajátomként a lakást, legyen nyugodtan kutyám. 2 éves volt a kutya, mikor szólt a rokonom, hogy amint tudok költöztek el, mert belebukott egy üzletbe, kell neki a pénz. Ő se látta előre, én se. Természetesen nem váltam meg a kutyámtól, már kétszer költöztünk együtt. De nekem is úgy indult, hogy a nevemre lesz írva az a lakás...

Nem érzem magam felelőtlennek amiért bevállaltam a tartását.

2018. dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
93%

Kiszámíthatatlan minden a mai világban.


Húgomék hosszú távra vettek ki albit,ismerőstől ott laktak 1,5 évet majd benyögi ismerős,hogy nem lettek kész az építkezéssel így vissza költöznének, kaptak 4 hónapot hogy találjanak másik albit. Találtak szerencsére. De pl ez se tudta senki sem előre.


Szóval élsz 1,5-2-4 évet albiban minden jó és úgy döntesz,hogy vállalsz kutyát,netán egy kutyád már van,de vállalsz még egyet. Aztán pár hónap múlva kiderül,hogy mennetek kell vmi oknál fogva..


Ezek kiszámíthatatlan dolgok.


Nem lehet előre látni semmit sem.

2018. dec. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Itt kulfoldon plusz penzt kernek ha van kutyad az alberletben de szerintem a legtobb helyen megengedig.

Nekunk magyar forintban nezve kb 10.000rrel lenne tobb az alberlet ha lenne 2 kutyank.

2018. dec. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!