Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kétségbe vagyok esve, szerinte...

Kétségbe vagyok esve, szerintetek mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Van egy kb 4 hónapos, utcáról hozott staffordshire/pitbull fele keverék kutyusunk.

Nagyon szeretjük, viszont, ha kajáról van szó, teljesen megőrül, megmorog engem is nagyon csúnyán, valamint sokszor megkap minket a kaja miatt. Vagy például mindig kukázni akar, és azt aki, aki a kuka közelébe megy, megmorogja, ha olyanja van.

Etetésnél próbáltuk azt, hogy én etetem őt kézből, hogy tudja, hogy adok neki a kaját, nem elveszem, olyankor normálisan viselkedik. De ha más eszik valamit akkor is megkapja. Azt is észrevettem, hogy szerintem nem bízik bennem, mert például a játékát félti tőlem, ha a közelébe megyek, fogja magát és arrébb megy vele. Vagy volt, hogy feküdt, az egyik fiam (7 eves), a közelébe ment, és megmorogta.

Nagyokat sétálunk hátha az a baj, hogy feszült és nem tudja levezetni, de nincs változás.

Hívtunk hozza oktatót, eleinte hagyta magát a kutyus, de aztán már őt is megkapta. Ráadásul meg se kottyan neki, ha rasózunk egyet. Volt, hogy le kellett öntenünk 2 pohár vízzel, hogy lenyugodjon. Ha pedig lenyomjuk, nagyon csúnyán morog és még neki áll följebb.

Volt már párszor az oktató, és legutóbb sajnos azt mondta, hogy lehet, hogy valami gond van az idegrendszerevel, és nem javasolja, hogy megtartsuk, viszont ő odaadni sem adna senkinek. Azt mondta vagy el kell altatni, vagy menhelyre vinni. 3 gyerek van nálunk féltem őket, ők az elsők, de a végsőkig bízom benne, hogy kinevezhetjük ezt a kutyusból. Egyébként, ha nincs kaja, akkor egy pusziszkodo, szeretetteljes kis gombóc. Van egy kifejezetten pitbullokra szakosodott oktató, vele mindenképp beszélek még.

Végső elkeseredésemben kérdem, hogy ti mit csinalnatok a helyemben? Nagyon nagyon szeretjük ezt a kis szarost, de közben féltem a gyerekeimet is, mert mi van, ha mar nagyobb lesz, és ugyanilyen marad.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2019. ápr. 4. 15:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

És még csak 4 hónapos a kutya! Egek.

Bocsi, hogy ezt mondom, de tuti, hogy valamit rosszul csináltok. Én arra tippelek, hogy következetlenek vagytok és gyengekezűek,(ami a kutya szemszögéből azt jelenti, hogy kiszámíthatatlanok vagytok és ez alapból frusztráló a számára) amikor meg valami probléma van, akkor vagy beijedtek a kutyától és ráhagyjátok a dolgot ezzel erősítve benne, hogy ő az erősebb, vagy túl erélyesen, a kutya számára igazságtalanul kezelitek le a dolgot. Lehet a gyerekek is nyaggatták és szegény már ki van borulva tőletek. A leírtak alapján ez a kutya nem való nektek. Az, hogy védi az ételt önmagában nem jelenit azt, hogy a kutya idegrendszerileg beteg. Simán lehet csak annyi, hogy nem tekint titeket magánál magasabb rangúnak (a gyerekeket meg főleg, mert ők még kisebbek is mint egy felnőtt). Nincs letisztázva a rangsor. Az pedig egy folyamat. Következetes nevelés kell hozzá. Ha tényleg ilyen a kutya, akkor szigorúan kell venni a nevelési szabályokat, főleg az etetéssel kapcsolatosakat. (Néhány alapvető ezerszer ismételt dolog: Nem ehet anélkül, hogy tenne érte valamit. Pl. le kell ültetni. Várakoztatni kell, a felesleget elvenni stb. stb...) Szerintem keresettek neki másik gazdát. Olyat aki ért is hozzá és volt már hasonlóval tapasztalata. Mindenképpen tapasztalt kutyás, aki tud egy makacs, dominanciára hajlamos kutyát kezelni és lehetőleg ért a fajtához, volt már ilyen kutyája.

Még kicsi, szerintem még most találjatok neki új gazdát. Próbálkozhatsz másik oktatóval, de szerintem a gyerekek mellé úgy hogy nem tudjátok kezelni, ez a kutya túl erős nektek.


Még annyit jegyeznék meg, hogy ha az oktató hasonló hozzáértéssel rendelkezik, mint akivel én találkoztam, akkor nem lep meg, hogy azt javasolta altattasd el a 4 hónapos kutyát. Egyik ismerősömnek is ezt javasolta egy oktató, pedig az a szerencsétlen kiskutya teljesen normális volt, csak a gazdái voltak nagyon bénák (meg az oktató is, aki a hülye tanácsival csak rontott a helyzeten). Végül az idegileg kikészített és félrenevelt kutyát 8 hónapos korában én fogadtam be, mert sajnáltam szegényt és már elakarták altatni. Hónapokba telt helyrehozni, leszoktatni a cuccai és a kaja bevédéséről, az ágyra felugrálásról, a rombolásról, kukázásról, meg egyáltalán, hogy ne legyen egy kis idegroncs, akihez ha hirtelen felé nyúlsz odakap, mert teljesen bizalmatlan. Pedig ez a kutya nem is az említett fajta, csupán egy közepes, játékos keverék kutyus. Most már 3 éves és vígan éli világát. Bújós, barátságos, játékos kutya. Senki nem gondolná, hogy valaha gond volt vele. Szabadon elvehetek tőle bármit, a táljába nyúlhatok, már rég nem morog, nem kapkod.


Én ellene vagyok az elaltatásnak. Tényleg csak legvégső esetben tartom megengedhetőnek és az, hogy valaki nem tudja megnevelni a kutyáját nem az. Akkor szerintem inkább keress neki egy hozzá illő gazdát, akivel szép élete lehet. Alapvetően szép dolog, hogy befogadtátok, de ha nem illik hozzátok akkor mindenkinek jobb, ha tovább adjátok. Lehetőleg ne egy menhelynek, hanem egy új gazdának, akit ti kerestetek neki.

2019. ápr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%

Jól olvasom, még csak 4 hónapos?

Hát akkor még csak kis kölyök, még bőven nem vagytok elkésve avval, hogy rendbe tegyétek.

Az viszont elég rossz jel, ha már ilyen kis kutyával sem bírtok "agresszió" terén.

Itt most nem a fajtájával kell foglalkozni. Úgy kell "helyretenni", mint bármilyen más kutyát.

Kérjetek segítséget mástól, ha ez az oktató nem vált be. Nagyon határozottnak kell vele lenni. Ha megmorog, akkor hogy szoktatok reagálni? Ráhagyjátok? Ekkora kutyától még nem kell félni, nyugodtan legyél te a makacsabb és kitartóbb, ha kell, mert különben nagyon a fejetekre fog nőni. Még jobban, mint eddig. És aztán tényleg félhettek majd tőle.

2019. ápr. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12%
Ennek a kutyának máshol van a helye. Nem a gyerekek mellett. Biztosan lesz olyan hely, ahol hasznát veszik. Nagyon veszélyes a gyerekekre a későbbiekben. Ebből nagy baj lehet.
2019. ápr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
62%

"Ennek a kutyának máshol van a helye. Nem a gyerekek mellett."

Osztom, több okból is. Ha gyereked van, azzal is kell foglalkoznod, márpedig valószínű, hogy nap felétek is csak 24 órából áll, és az kevés ahhoz, hogy a családod mellett a kutyádra is elegendő időd legyen.

2019. ápr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha csak a kajánál morog, akkor nem idegrendszeri probléma. A kiképző analfabèta és gondolom gyorstalpaló OKJ-n végzett, nem bírt a kutyával ezért ráfogta, hogy ideggyenge.


4 hónapos kiskutyáról beszélünk, ha most nem bírtok vele, akkor később nagyobb baj lesz.


Mindenképp igazi kutyakiképzőt javaslok. És természetesen egy ivartalanítást is.

2019. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!