Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet lenne még egy kutya?

Jó ötlet lenne még egy kutya?

Figyelt kérdés

Van itthon 4 kutyus 2 a tesómé 1 közös 1 pedig az én kutyám de ő is inkább közös,családi kutya.


A tesómmal folyton veszekedünk miattuk tehát volt hogy én elakartam vinni sétálni egyszerre 2 kutyát és nem engedte mert hogy azaz ő kutyája is és én nem vihetem sehová.

Ha játszok vele elhivja,mikor kölykök voltak mindig kisajátitotta őket nem hagyta hogy foglalkozak velük de persze neki vettek a szüleink még egy törpe tacsit is


Én szeretnék örökbe fogadni vagy vásárolni egy kutyát ami csak a sajátom lesz.Pénzem van és diákmunkán vagyok rendszeresen szóval az nem gond.

A szüleim már beleegyeztek de 5 kutya nem sok?


Az itthoni kutyáim akik az enyémek nem a legaktivabbak sétálok velük egy fél órát és már elfáradtak de én meg sportolni szeretnék a kutyáimmal futni eljárni meg ilyenek de ők nem birják.

Jó ötlet lenne egy aktívabb fajtát pl. németjuhász vagy vizsla? vagy aktívabb keverék?



2019. máj. 26. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nektek kell eldönteni, nekem már a 4 is soknak tűnik.
2019. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Ha beleegyeztek a szüleid, akkor miért gondolkozol még? Biztos számításba vették az élelmezését, az állatorvost, további kiadásokat, és úgy hozták meg a döntést.
2019. máj. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Ha egy ötödik kutya minden igényét is ki tudnád elégíteni, akkor miért ne?
2019. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Előbb néznék utána, hogy mi is a helyi önkormányzati szabályozás erről. Nálunk maximum 3 kutya tartható családi házas részen, 2 lakásban.
2019. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az igényeit maximálisan kitudnám elégiteni 4 kutyus meg nem sok mivel 2-en gondozuk őket.

Nekem jót is tenne mert akkor reggelről elmennék vele futni suli előtt.


A szabályzattal nem lenne gond ismerek olyat akinek több mint 7 kutyája van a faluba

2019. máj. 26. 14:06
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit off de arra én nem adnék, hogy a faluban kinek mennyi kutyája van. Itt is van akinek sok van, patkányozónak, szolgasorba, láncon, soha nem sétáltatva, verve, oltás és chip nélkül és hasonló nyalánkságok. Attól még a rendelet más.
2019. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
És ha tesód kölyökkorában ezt is kisajátítja, vesztek egy hatodikat?
2019. máj. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Önkormányzat már régen nem korlátozhatja, hogy hány kutyát lehet tartani, 2010 óta érvényben van a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló rendelet, ami mivel magasabb szintű jogszabály felülírja az összes önkormányzati tiltást (aki nem hiszi, járjon utána vagy legalább ezt az egy cikket olvassa el: [link]


Viszont a 7-es aggodalmát osztom, mi állítja meg a tesódat abban, hogy ezt az új kutyát is kisajátítsa?

Másrészről pedig ha szeretnék egy olyan kutyát, akivel lehet többet foglalkozni, akkor először megpróbálnám megtalálni a módját, hogy ezt hogyan lehet elérni a már meglévő kutyáimmal. Attól még, hogy nem sportos kutyák rengeteg lehetőség van, érdemes utánaolvasni a do as i do képzésnek, vagy különböző trükkök tanításának, van aki moszkvai őrkutyával dogdancinggel, pedig az a fajta sem mondható kifejezetten sportosnak.

Ha ez mégsem opció, mert a meglévő kutyusok már a nyugdíjas éveiket töltik és pihenni szeretnek vagy alapvetően távol áll a habitusuk mindenféle munkától (bár szerintem szinte minden kutya alkalmas valamire, csak meg kell találni, hogy mire, azért elhiszem, hogy vannak igazán extrém esetek) vagy te kifejezetten futótársat keresel és valóban el tudjátok látni (kevés olyan diákmunka van, ami fedezi egy kutya minőségi etetését, váratlan orvosi költségeit) és biztos vagy benne, hogy 5 év múlva is olyan életed lesz, amibe belefér 3 kutya ellátása, akkor szerintem is jó ötlet. De az, hogy egyszerre két kutyával szeretnél sétálni önmagában messze nem elég indok.


Fajtaválasztás esetén a németjuhászt csak akkor, ha tényleg komolyan dolgoznál is vele, a vizsla jó lehet "csak" futótársnak is, bár ők is igénylik a mentális foglalkozást. Bármelyiket is választod mindenképp jó helyről, kevés ennyi dp-s, gyenge idegrendszerű, beteges gyomrú vizslát láttam, mint az elmúlt pár évben, abszolút azt tapasztalom hogy a magyar vizsla elment valami szörnyű irányba és sajnos a szaporítók is egyre jobban felfedezik, hogy milyen népszerű fajta, a németjuhászról meg ne is beszéljünk, lassan nincs olyan show vonalas kennel, ahol nem gnómok a kutyák. Illetve kevés hálásabb kutya van, mint a menhelyről kihozott keverékek, ráadásul azzal tényleg életet mentesz :)

2019. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha az állatvédelmi törvényt tartani tudjátok, akkor hajrá. Viszont én a helyedben mindenképpen menhelyen néznék kutyát, vagy facebookon a Hard Dog Race gazdikereső csoportjában, ott kifejezetten olyan gazdikereső kutyákat tesznek közzé, akik sportolásra alkalmasak. Kölyökkel eleve nem szabad egyből sportolni, szóval ha már most sportolnál a kutyával nem jó ötlet tenyésztőtől kölyköt beszerezni. Szaporítót nem támogatunk, de ugyanez a helyzet, kölyköt nem terhelünk, mert fejlődésben van, kárt okozhatunk vele. Egy felnőtt kutyával hamarabb elkezdhetsz sportolni, a mentett kutyák meg nagyon hálásak, nekem is van ismerősöm, aki mentett kutyával sikeresen sportol, és a kutya nagyon ügyes. Egyébként jó sportkutyák a vizslák, a labradorok, a pásztorkutyák, mudi, border collie, a szánhúzó fajták. Nekem mentett border collie keverékem van, jó sportkutya, ügyes, okos, túrázok, futok vele, otthon meg nem kell altatni.
2019. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A tesóm nem fogja kisajátítani már ezt rendeztük.


A hard dog race gazdi keresőkről még nem is hallottam de megnézem. :)


Az itthoni kutyusaim a közös meg a sajátom már nagyon sok trükköt tud meg gyakran agilityzek velük házilag készitett pályán azt nagyon szeretik :)


Ellátogatok előtte egy menhelyre is.

2019. máj. 27. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!