Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire hülyék a kutyasu...

Miért ennyire hülyék a kutyasulis kutyák? (Bővebnben lent)

Figyelt kérdés

Több kutyással beszélgettem és kiderült, hogy egy csomó kutyával jártak kutyasuliba. Na ez tök jó is lenne. De pont legneveletlenebb kutyák a kutyasulisok... behívhatatlanok, a liftben nem képes nyugton maradni, pórázon húz mint az őrült, ugatja a semmit stb. Tényleg nem értem. Azt feltételeztem, hogy az ilyen kutyák a legjobban neveltek. Enyémmel sose jártam suliba, mégis sokkal jobban viselkedik mint a sulisok. Ennyire nem értenek a kutyákhoz? Vagy miért van ez? Ti is tapasztaltok hasonlót?


(Jelen esetben 5 kutyáról van szó, van köztük tacskó és border collie is. Mindegyiknek vannak elég nagy hülyeségei, nem értem akkor mit tanítottak nekik a suliban)


2019. jún. 4. 20:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%

Régen én is jártam a "klasszikus" suliba(engedelmes óra), akkor azt tapasztaltam, hogy sok gazdinak az az elképzelése, hogy majd elhozza a kutyáját szombaton és vasárnap és a kutya majd ezen alkalmakon szépen megtanulja a dolgokat. A sulin kívül nem igazán foglalkoztak a gyakorlással vagy egyáltalán bármilyen ott tanult dolog alkalmazásával. Volt aki konkrétan sétálni nem vitte a kutyáját, csak hétvégente 2x2 órát sulizott vele.


Megismerkedtünk egy aranyos borderrel, a gazdái egyáltalán nem tudták irányítani, de nagyon próbálkoztak. Majd elkezdtem sportolni a kutyámmal, elmentünk másik suliba, 5 év múlva visszamentünk és lám, megint ott volt a haver border, mentek az engedelmesre, a kutya 45 fokos szöget zárt be a talajjal, úgy húzott folytón keresztül...


Én sem értem ezeket az embereket, szerintem ez több dolog együttese lehet, egyrészt semmi érzékük nincs a kutyaneveléshez, kifogtak egy nehezebb kutyát, nem igazán érzik, hogy velük bármi baj is lenne és szimplán szeretnek suliba járni.

2019. jún. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%

Ez is olyan lehet mint a nyelv tanulás. Hiába jársz szombatonként órára ha amúgy nem gyakorolsz.

Gondolom ezek a sulisok is azt hitték, hogy elég az amit az oktató hétvégén megmutat aztán kész. Attól még nem lesz engedelmes a kutya

Nem a kutya a hülye hanem a gazda

2019. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
79%

testközelből (szomszéd) éltem meg az esetet. A kutya gáz, más jegyzői történések voltak, mert a kutya nonstop ugat, átjön hozzánk, stb.

Német juhász amúgy. Szó szerint SEMMIT nem csináltak vele. Sétálni sem viszik, mert hülye a kutya, húz, stb. Na a balhék után úgy döntöttek, hogy elviszik kutyiskolába. A fia, aki 2 hetente hétvégén jár haza, hébe-hóba elvitte párszor, hogy majd ott megnevelik a kutyát, mintha valami gép lenne, ami elromlott, meg kell javítani. De nem a srác van vele, hanem a nő, aki továbbra sem csinál semmit a kutyával. Szerinte a kutya azért van, hogy ugasson.


Na, szóval jár kutyasuliba jó néhány idióta, az fix.

2019. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!