Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet nem kellett volna...

Lehet nem kellett volna nekünk mégsem kutya?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy tavaly nyáron költöztünk panelből kertes házba. Mindig is terveztük, hogy lesz kutyánk, hiszen kutyákkal nőttük fel mi is mindig.

De mivel karácsonykor szültem így inkább nem vállaltuk be, hiszen egy kutya nem dísznek van azért, foglalkozni kell vele minden téren.

Aztán úgy alakult két hónapja, hogy találtunk kidobva egy gyönyörű kiskutyát út szélén. Kinézetre teljesen ugyanolyan, mint az ausztrál juhász. Nagyon megsajnáltuk, és úgy döntöttük megtartjuk, majdcsak nem lesz olyan nehéz.

Persze elvittük állatorvoshoz, megkapott mindent: oltási program, féreghajtás, élősködők elleni kezelés, stb. mindent

Csináltattunk neki egy szép szigetelt kutyaházat és van egy saját elkerített füves-betonos vegyes része, kb 120 négyzetméter. (Egyelőre míg kölyök, majd ha nagyobb lesz és nem rág szét mindent a teljes kertben lehet meg a teraszon is stb)

Azt hittem ki tudok majd sokat menni hozzá, mert hogy ugye gyeden vagyok, de nem igazán alakult így, a babától mivel még nem jár elég nehéz kimenni.

Így kb annyit tudok vele foglalkozni, hogy reggel este kimegyek etetni itatni, vitamint kivinni neki stb és akkor utána kint maradok vele kicsit játszani, plusz napközben még egyszer-egyszer kimegyünk hozzá, este meg a férjem megy ki vele kb fél órát labdázni, meg 2-3 naponta sétálni is megyünk vele egy nagyot. De kb ennyi.. :(

Talán a gyerkőc ha jár majd jobban tudom vinni ki őt is, de így nehéz, mert bent magára nyilván nem hagyom, de kivinni karban tudom csak, úgy meg nehéz kutyázni, vagy babakocsiban de abban csak akkor szeret lenni ha tolom vagy ha alszik.

Most kicsit bűntudatom van miatta. Szerintetek nagyon rosszul érezheti magát szegény kutya?


2019. jún. 16. 19:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkel se mész ki soha??? Mi mindennap megyünk sétálni. Viheted akkor a kutyát is. De az udvarra se teher nekem kimenni. Meg nálunk a kutya is bejöhet. Szerintem nagyon jó, ha együtt nőnek fel, igazi kis barátja, társa lesz.
2019. jún. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%

Szia. A lányom 20 éves, amikor kisbaba volt akkor fogadtunk örökbe egy rotit, kölyökként. Sosem hagytam vele egyedül, de nagyon sokat aludt vele, vele nőtt fel, nagyon meghálálták..

Amit ajánlanék, hogy adjátok be kutyasuliba, egyrészt foglalkoznak vele, és megnevelik, szóval gyerek mellett nem lesz probléma vele az oktatásra külön figyelés..

Babakocsi mellett póráz nélkül is fog majd sétálni veletek a kutyus.

Egyébként szerintem való nektek kutya..hát jó helye van, jobbat el sem tudnék képzelni..És bőven jó az az idő, amit kap tőletek foglalkozásként. Azért mégsem lehettek vele egész nap, meg majd neked is el kell menned dolgozni..

2019. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

De persze megyek sétálni a gyerekkel.

De nem tud még olyan szépen pórázon sétálni, mostanában kezdett el szebben jönni, nem merem a babakocsi + kutya kombót amíg nem sétál szépen.

Azért írtm,hogy 2-3 naponta séta mert akkor visszük ha a férjem is jön velünk.

2019. jún. 16. 20:14
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen jól csináljátok, ne parázz..hagy nőljön a kutya is tanulgatja az életet, meg a gyerek is nő, fejlődik..majd beáll a család életébe ez a dolog...szokni kell, idő kell..
2019. jún. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

Komolyan ezen görcsölsz?


Elég ez a foglalkozás neki, ennyit tudsz adni és kész.

Elég ez neki.


Azokkal meg ne foglalkozz, akik itt leírják, hogy hajnali 3-kor kelnek, majd 32 kilométert futnak a kutyusukkal, és még a munkahelyükre is beviszik, majd este 3,5 óra fárasztás.


Túltolod!

2019. jún. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Amit ajánlanék, hogy adjátok be kutyasuliba, egyrészt foglalkoznak vele, és megnevelik, szóval gyerek mellett nem lesz probléma vele az oktatásra külön figyelés


Ez nem így megy. A kutyasuli azért van, hogy a gazda megtanulja kezelni a kutyát. Nem pedig azért, hogy ott majd megnevelik, a gazdának meg nem kell csinálni semmit.

2019. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha arról lenne szó, hogy most vettetek volna egy kutyát akkor az baromság lett volna de ezt ti is beláttátok. Viszont itt egyáltalán nem erről van szó. Ez ezerszer jobb a kutyának mit a menhely.
2019. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz. Jó idő van, kitolod a babakocsit amíg a gyerek szunyókál (szúnyoghálóval) és közben tudsz foglalkozni a kutyával. Sokkal jobb neki, mint az utcán vagy a menhelyen, bele fogsz jönni. :)


Nem hiszem, hogy rosszul érzi magát, ahogy nő a gyerek, úgy tudsz vele egyre többet foglalkozni és tudtok menni sétálni is.

2019. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy oldom meg (3 befogadott kutyus és egy 9 hónapos baba), hogy kitolom a kislányom babakocsival és nézi a kutyusokat ahogy foglalkozom, játszom velük. Ő pedig nevet rajtuk. Ha valamit csinálok a kertben akkor is elvan velük mert érdekes neki ahogy játszanak, szaladgálnak. Egyik kutya Golden ő oda ül a babakocsi mellé ha éppen teregetek vagy valamit csinálok úgy mond vigyáz rá, nagyon aranyosak :)
2019. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
6: A kutyát nem beadni kell kutyasuliba, hanem eljárni vele a kutyasuliba. Nem a kutyát nevelik meg, hanem a gazdit tanítják meg, hogy hogyan kell viselkednie a kutyával.
2019. jún. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!