Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet nem kellett volna...

Lehet nem kellett volna nekünk mégsem kutya?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy tavaly nyáron költöztünk panelből kertes házba. Mindig is terveztük, hogy lesz kutyánk, hiszen kutyákkal nőttük fel mi is mindig.

De mivel karácsonykor szültem így inkább nem vállaltuk be, hiszen egy kutya nem dísznek van azért, foglalkozni kell vele minden téren.

Aztán úgy alakult két hónapja, hogy találtunk kidobva egy gyönyörű kiskutyát út szélén. Kinézetre teljesen ugyanolyan, mint az ausztrál juhász. Nagyon megsajnáltuk, és úgy döntöttük megtartjuk, majdcsak nem lesz olyan nehéz.

Persze elvittük állatorvoshoz, megkapott mindent: oltási program, féreghajtás, élősködők elleni kezelés, stb. mindent

Csináltattunk neki egy szép szigetelt kutyaházat és van egy saját elkerített füves-betonos vegyes része, kb 120 négyzetméter. (Egyelőre míg kölyök, majd ha nagyobb lesz és nem rág szét mindent a teljes kertben lehet meg a teraszon is stb)

Azt hittem ki tudok majd sokat menni hozzá, mert hogy ugye gyeden vagyok, de nem igazán alakult így, a babától mivel még nem jár elég nehéz kimenni.

Így kb annyit tudok vele foglalkozni, hogy reggel este kimegyek etetni itatni, vitamint kivinni neki stb és akkor utána kint maradok vele kicsit játszani, plusz napközben még egyszer-egyszer kimegyünk hozzá, este meg a férjem megy ki vele kb fél órát labdázni, meg 2-3 naponta sétálni is megyünk vele egy nagyot. De kb ennyi.. :(

Talán a gyerkőc ha jár majd jobban tudom vinni ki őt is, de így nehéz, mert bent magára nyilván nem hagyom, de kivinni karban tudom csak, úgy meg nehéz kutyázni, vagy babakocsiban de abban csak akkor szeret lenni ha tolom vagy ha alszik.

Most kicsit bűntudatom van miatta. Szerintetek nagyon rosszul érezheti magát szegény kutya?


2019. jún. 16. 19:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincsen semmi probléma. Szépen haladok, van azért nagyobb séta is, mint családi program, ezek jó energiák, a kutya leveszi, idomul a ritmusotokhoz. Aztán ahogy nő a gyerek, egyre többet lehet kutyázni is.

Azt még megpróbálhatod, hogy babakocsiban kiteszed a gyereket és játszol a kutyával, hátha tetszeni fog a gyereknek és el lesz a babakocsiban alvás vagy tologatás nélkül. Koncentráljatok arra, hogy minél előbb megtanuljon szépen sétálni. Egy pár óra kutyaovi-suli ajánlott, könnyebben és gyorsabban elsajátítjátok az alapokat. Próbáld meg ezt megbeszélni a férjeddel.

Jó lesz együtt kutyázni és babázni, csak ne csüggedj és ne ad fel!

2019. jún. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutyaovit mindenképp ajánlom, 3-7 hónapos kor között lehet vinni nálunk, heti 1X 1 óra.

Megtanítják, hogy kell sétáltatni, behívni, más kutyákkal játszhat. Valóban elsősorban a gazdit tanítják arra, hogy hogy nevelje a kutyáját, nagyon hasznos. Talán ezt meg tudjátok oldani és aznapra meg is van a játék, a mienk utána 22 napig csak pihen,úgy kiéli magát a 10 másik kiskutyával egy óra alatt ;)

Jutalomfalattal ( és klikkerrel) taníts neki alapszavakat, mint ül , fekszik, lábhoz, ez alkalmanként 5 perc, úgyis elfárad benne a kutya, napi pár alkalommal mikor kimész hozzá, a játék mellé ezeket is kezdd el tanítani neki.

Van egy sereg video a youtube-on is, hogy kell megtanítani ezekre, de a szakember ér legtöbbet, meg a személyes tanítás, úgyhogy kutyaovi ;)

2019. jún. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket.

Persze feladni nem fogjuk, hiszen már itt van, biztosan nem adnánk túl rajta semmi szín alatt.

Csak remélem majd igen beáll a rend és jobb lesz majd a helyzet :D

Utánanézek a kutyaoviknak, iskolának, van erre elég sok. Bp. mellett lajukunk. Jó ötlet.

2019. jún. 17. 09:45
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális az aggodalmad, de szerintem nem lesz baj. Jó tippeket kaptál. Nekem is voltak kétségeim, mentett kutyám van, és elsőre olyan tulajdonságai jöttek elő, mikor hozzám került, amire a menhely sem gondolt, az is megfordult a fejemben, hogy esetleg rosszul választottam, és mit fognak gondolni, ha esetleg visszakerül, nem akartam feladni, de először nem tudtam, mit csináljak, ráadásul nekem ő első kutya. De aztán sikerült átbillenni, kaptam jó tippeket (itt is), és a csodájára járnak, mennyit fejlődött.
2019. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 6-os...Az összes kutyánk 20 év alatt mind kutyasuliba tanult, sosem foglalkoztam velük ebben az irányban. Megtanították mindenre, onnantól kezdve nekem már csak ki kellett osztani a parancsokat.
2019. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi idős a gyerek, de valami járókában nem tudtok kint lenni, vagy ilyesmi, most alapból azért is írom, hogy a gyerek levegőzzön, nemcsak a kutya miatt nyilván ez időjárásfüggő.

Én beengedném a kutyát a lakásba, mi lakásban lakunk. Kialakulna a közös életetek, a kutya kapcsolata mindenkivel. Mindenki jól járna.

2019. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Most jobb a helyzet, mert próbálgattuk és tök szépen el van a teraszon is, nem rág nem rombol.

Így átengedjük napközben oda is, és úgyis kint vagyok a babával sokat ott, altatom, ebédelni is ott szokott ő is én is..

Olvasok kint még a baba alszik mellettem stb.

Szóval kint vagyunk majdnem egész nap és így a kutyi is ott van velünk, ha nem is szaladgálunk de velünk van egész nap.

2019. jún. 24. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!