Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beleegyezzek, hogy a lányomnak...

Beleegyezzek, hogy a lányomnak pitbullja legyen?

Figyelt kérdés

16 éves lányom már elsős kora óta könyörög egy kutyáért, de csak most lettek adottak a körülmények. Sokat olvas kutyákról, az utcán ránézésre mondja a fajtákat, saját pénzén megvette a felszereléseket stb-t a jövendő kutyának.

Mindenképp egy úgymond masszívabb állatot szeretne, állítása szerint ez a fajta strapabíró, nincs annyi rá jellemző betegség (állatorvos szeretne lenni)

Úgy gondoltam beleeggyeznék, és kompromisszumként választana menhelyről egy amstaff jellegű kutyát. Persze én is ott lennék ha kell, nekem voltak kutyáim, de a tényleges gazdája ő lenne, ő vinné sétálni, ő tanítaná.

Szerintetek? Ez így oké?



2019. jún. 18. 19:24
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
32%
17 eves korom ota pitbullozom.Most is vannak,mentettek.az elso egy leharcolt profi viadorkutya volt,teli sebhellyel,ot megoltek volna ha nem veszem meg..Legjobb kutyam volt,amig elt,halas volt nekem...Nos,szerintem nyugodtan lehet ilyen kutyaja.azt kell inkabb megnezni,ha menhelyrol lesz,hogy mennyire nyugis,mennyire szocializalt.Ha nekimegy masik kutyanak,ahogy meglatja,jobb ha nem viszed haza.De altalaban alapbol nyugodtabb kutya nincs a pitnel.Es gyerekek melle pedig a legjobb...Tudni kell,hogy ok a legkemenyebbek,s ezt tudjak magukrol...ha betamadja egy masik kutya,nem fogja hagyni magat soha,a gazdajaert barmikor az eletet adna..valamint ha nem akarsz egesz nap nyalogatva lenni,akkor ne pitbullt valassz))roviden tehat,meg kell nezni h mennyire vermes...egyebkent nekem lesznek picik nemsokara,nem tenyesztem oket,de sajnos besikerultek.Ajandekba adok egy picit,ha erdekel dobj egy privit,gyonyoru szulok.
2019. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
81%
"nem tenyesztem oket,de sajnos besikerultek." - Ha ivartalanítva lenne, nem sikerültek volna be...
2019. jún. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon fontos kérdés az, hogy képesek vagytok-e egy pitbullt úgy megnevelni, hogy ne váljon ilyenné:

https://www.youtube.com/watch?v=GNRhuAqN8Fg&app=desktop

2019. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes látni, hogy valakik szerint fajtamentők nem adnak gyereknek kutyát. De adnak, viszont nyilván mindent ellenőriznek, mint ahogy azt kell. Szülő(k) beleegyezése, gyerek viselkedése a kutyával, leendő lakhely körülményeinek lecsekkolása, stb. Nyilván sokmindentől függ, pl nulla tapasztalattal rendelkező embernek nem nyomnak a kezébe garantáltan egy amstaffot vagy pitet, illetve értelem szerűen a gyerek alatt nem óvodást meg kisiskolást kell érteni, hanem olyan 12 fölött.

Mondom mindezt tapasztalatból. Idén fogadtam örökbe egy pitbull/amstaff mixet fajtamentőktől. 15 vagyok, az összes papíron az én nevem van, hivatalosan az enyém a kutya. Szóval de, adnak gyereknek kutyát a fajtamentők, normális körülmények között.

2019. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#6

Én is így vagyok, csak teljesen fordítva. Egy méteres póráza van a bullomnak, de annyira nyugisan jön mellettem, hogy még az is lóg. Soha egy szót nem szól más kutyára, nem húz, mikor elengedem nyugodtabb területeken, elég egyszer hívni és azonnal fut vissza. Mikor sétálunk a járdán, a kerítésen belüli kutyák szinte kitörik a kerítést, szegénykém meg csak néz rájuk hogy mi ez az orbitális hangzavar. Értem hogy mire gondolsz, és teljesen jogos, de jólnevelt bullokkal is lehet ilyen (mármint hogy őket zavarja másik kutya). Ha kaptam volna egy ezrest minden alkalommal, mikor megyünk az utcán és fifike meg csokika úgy visít meg húz hogy a kedves gaza nem tudja visszatartani a kemény 5 kilóját, már gazdag lennék. Arról nem is beszélve, hogy hányszor futott oda hozzánk elengedett uszkár, törpe pincser és társaik. Mert oké, az enyém nem bánt, de mi van ha olyan lenne aki széttép bármit amit meglát? Én lennék a hibás és valószínű börtönbe is kerülnék, pedig én csak sétáltattam a kutyámat.

Szóval ezzel az egésszel arra akartam kilyukadni, hogy ez bármilyen kutyára igaz lehet, nem csak bullokra.

(Örökbefogadott pitem van, ismerem a múltját de nagyon nem fényes, mégis kisangyal.)

2019. júl. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
17 éves létemre nekem is pitem van, kis szülői segítséggel de gyakorlatilag én gondozom, nevelem. Őt kicsinek olyan helyről hoztuk ahol ütötték és hasonló, mégis is kiegyensúlyozott, rettentő okos kutya lett. Első szóra tud mindent, senkivel sem agresszív és rettentő jó barát. De ez volt napi több óra foglalkozás (azin belül is tanítás) eredménye, attól hogy megvannak a dolgai még nem lesz jó kutya, meg attól sem hogy valaki azt hiszi ért a kutyákhoz pedig még sosem volt neki.
2019. júl. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!