Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beleegyezzek, hogy a lányomnak...

Beleegyezzek, hogy a lányomnak pitbullja legyen?

Figyelt kérdés

16 éves lányom már elsős kora óta könyörög egy kutyáért, de csak most lettek adottak a körülmények. Sokat olvas kutyákról, az utcán ránézésre mondja a fajtákat, saját pénzén megvette a felszereléseket stb-t a jövendő kutyának.

Mindenképp egy úgymond masszívabb állatot szeretne, állítása szerint ez a fajta strapabíró, nincs annyi rá jellemző betegség (állatorvos szeretne lenni)

Úgy gondoltam beleeggyeznék, és kompromisszumként választana menhelyről egy amstaff jellegű kutyát. Persze én is ott lennék ha kell, nekem voltak kutyáim, de a tényleges gazdája ő lenne, ő vinné sétálni, ő tanítaná.

Szerintetek? Ez így oké?



2019. jún. 18. 19:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne! Ha mindenképpen bulltípusút szeretne, akkor javaslom az amstaffot, de első kutyának ne menhelyről, hanem jó hírű tenyésztőtől törzskönyvvel (vagy ha mégis menhelyről, akkor csak ismert előélettel, jól ismert természettel, kiegyensúlyozott idegrendszerrel és szocializálva állattal, emberrel).

Kutyasuli, folyamatosan határozott nevelés, szocializáció fontos.

2019. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, menhelyi amstaffom van :)
2019. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
11%
Angol bulldog.
2019. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ne.


Nekünk van egy mentett pitbullunk, de én magam elvégeztem a kutyakiképző sulit és versenyzem is. Első kutyának/gyereknek szerintem nehéz lenne.


Nagyon jó kutya a mi mentettkénk, de csak azért, mert kőkeményen van fogva. (Nem, nem bántjul, a kemény nevelés mást jelent). És ennél a fajtánálnolyan szinten kell szabályrendszert felállítani és betartatni, valamint a kutyák testbeszédéből/gesztusaiból/ vokalizációjából olvasni, hogy sem egy tini/sem egy kezdő nem lesz rá képes.

2019. jún. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%
Nekem volt egy pitem. 14 éves koromban került hozzánk. Nővérem vette. Én neveltem, jól el lett cseszve, nem engedelmeskedett. Ha nincs vezér, mert behódol neki akár csak egyszer, azt a kutya nagyon is megjegyzi, főleg egy pitbull. Először elkezd méregetni, csipked, aztán jön az első "játékos" támadás stb. Próbára tesz, ha egyszer sikerül neki ellenszegülni a parancsnak, onnantól elhiszi magáról, hogy ő a vezér.
2019. jún. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
66%

... és aztán már hiába a nevelés, agyonverés.

Most vagyok 16 éves, lassan észhez tér a kutya. Idegbeteg egy kutya.

A kezemre állandóan haragszik (sose kapott nagyot, de MÉG JEGYEZTE) elmegy mellette állandóan kóstolgatja, harapja, pedig már "megokosodott"

Azt hozzáfűzném egy pitnek hatalmas a mozgásigénye. Nem csak az van, hogy egy órát elviszi sétálgatni, Nem, Nem, Nem... Rendesen le kell fárasztani.

2019. jún. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
1%
Valami buldog jó lesz neki, de ne francia. Amerikai sem, majdnem olyan idegbeteg mint a pitbul
2019. jún. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
91%
# 17 Sem a pitbull, sem az ambull nem idegbeteg!
2019. jún. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%
Kegyetlen, milyen válaszok születtek itt. Saját tapasztalat: makacs kutya, ez tény. De: nem támad, nem erőszakos, és nem egy kezelhetetlen véreb, mint sokan mondják. 4 hónapos amstaffom van, ritka okos kutya, és egyáltalán nem agresszív még más kutyákkal sem. Nagyon szerethető, és hűségesebb mint egy pincsikutya. Ő az 1. kutyám. Ja, és 17 éves lány vagyok!
2019. jún. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
95%

Alapvetően így látatlanba nehéz megmondani, hogy vegyél vagy ne, hiszen nem ismerünk se téged, se a lányodat. Van ismerősöm aki 16 évesen első kutyának pitbull stafi keveréket választott és iszonyat jól kezeli és tündér a kutya.

Csak akkor legyen, ha van elég ideje/időtök rá

Amint megkapta az oltásokat el tudjátok vinni (normális) kutyaoviba/kutyasuliba

Ha fel vagy rá készülve, hogy ha felveszik az állatorvosira, akkor rád marad a kutya, mert az egyetemi évek alatt nem lesz elég ideje rá

Kizárólag olyan kutyát válaszotok, aki nyugodtabb, könnyen kezelhető jellem

2019. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!