Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Készen állok egy lóra?

Készen állok egy lóra?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy lassan, 1-1,5 év múlva készen fogok állni a lótartásra. Leírom, hogy most mit tudok, de ez a tudás még nyilván bővűlni fog. Előre leszögeznem, hogy nem szeretnék versenyezni, hobbi ló lenne, és bértertásban, szval az edzőm majd tudna segíteni kb akármikor.

A tudásom lovaglás terén:

- ügetésben patanyomfigurák

- alap csizma és szársegítségek

-vágta, könnyítettvágta

-nem pánikolok, ha a ló megijed, vagy bakol

- amegijedéseket, elvágtázásokat kiülöm és álltalában a bakolást is

- belső állítás vágtában ügetésben lépésben

-helyes vágtabeugratás

-rudazós feladatok, járóiskola

-vágtában, féllovarda, nagykör, kiskör

-ló helyben megfordul(nem jut eszembe a neve)

-terep

kb ennyi de még lehet van

Egyéb dolgok:

-fel-le nyergelés

-fel le kantározás

-pucolás

- futószárazást még nem de meg fogom tanulni

- ló helyes vezetése

még tudok dolgokat de nem szeretném leírni mert olyanok pl hogy lovaglás előtt nem szabad megetetni, lovaglás után csak kisebb adagokban lehet itatni, amikor lemosom slaggal fokozatosan kell hozzászoktatni a vízhez stb


Tudom, hogy még kell tanulnom dolgokat, de bértartásban lenne és a mozgatást meg tudom oldani, először persze edzővel lovagolnék de ha heti 3x-4x járok edzőhöz akkor szerintem hamar eltudom lovagolni a lovat egyedül.

Heti 4x-5xjárnék ki hozzá, hobbiló lenne azon belül ugrani szeretnék megtanulni, egy 10 év körüli, nyugodt kancát de inkább heréltet vennék, megbíható helyről, áálatorvos segítségével. Földről is dolgoznék vele, néha szabadidomítás, szőrén lovaglás, vagy nyakmadzagban lovaglás. Szerintetek lassan készen fogok állni egy lóra?



2021. jún. 7. 16:20
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
14%
Megvették már a tesódnak a 9milliós lovat?😁
2021. jún. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Mivan?
2021. jún. 8. 17:15
 23/47 anonim ***** válasza:
33%

18, 19, 21 nem tud asszociálni hogy a kislányon kivul vannak meg tobben akik szinten lovagolnak. Szam szerint nem tudom mennyien regisztraltak ezen oldalra ergo ha vsn hasonlo kerdes akkor sem biztos hogy az illeto az sot ha valakire raismernel akkor is lehet klon problema vagy hasonlo helyzet masik embernek is.


Ki lehet mondani azt amit eloszor gondol az ember de nem erdemes elso korben jobb ha csondbe marad es csak figyel es megprobal segiteni mert ha csak ugy random kimondjuk hogy ja ez az ismerosom vagy ez az egyik kerdezo aki x kerdest ir akkor cumi ha kiderul hogy koze nincsen hozza es a gyk regisztracios statisztika alapjan ennek nagyobb az eselye mint hogy ugyanaz a kerdezo irta akire ti gondoltok.


Ugy erzem maguknak vettek ezzel egy cumit.

2021. jún. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
27%
* van
2021. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
36%

23: sokéves netes tapasztalattal messziről kiszúrja az ember a stílust.

Ne nézz madárnak senkit!

2021. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
És engem mi alapján szúrt ki?
2021. jún. 8. 19:09
 27/47 anonim ***** válasza:
27%

23-as vagyok. Nem nézek senkit madárnak, egyébként nem én vagyok a 13 éves kislány, ha megfordult ez a fejedben. De a stílus önmagában nem jelent semmit, amúgy nem is hasonló a stílusa ahhoz a kislányhoz, aki falabella ló nevet akart az öccse lovának illetve az a másik kislány aki egy menhelyi lovat akart venni, ha rá gondoltok. De ha nem ezek voltak azok a kérdések akkor sem kéne minden ilyen kérdésre így reagálni.


A kérdező kérdése nem hasonlít ahhoz a kérdéshez, sem a másik kérdéshez, amiről én írok, de a kérdések hasonlóságára sincs garancia, hogy ugyanaz a kérdező, esetleg anotalkon ha 5 mp-el utána lép vissza mert ott a gép általában mindig visszadobja ugyanazt, mellesleg aránylag profin ír de azért lótartás ügyileg vannak hiányosságok még, de ha szakkönyveket olvas, és tapasztalati tanulásba is kezd profiktól, és az edzőtől is kér tanácsot ló takarmányozás és tartással kapcsolatban akkor egy felelősségteljes gazdija lesz majd 1,5 év után egy lónak.

2021. jún. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
Ja mostmár tudom miről beszélsz :)) nem én vagyok a falabellás kislány aki lakásba akr egy lovat vagy nem tudom mi volt már az. 27-es, köszönöm szépen a válaszodat, még mindenképpen elsajátítom a tkarmászoíás alapjait mielőtt lovam lesz és elolvasok néhány könyvet. :)
2021. jún. 8. 20:35
 29/47 anonim ***** válasza:
79%
nem tudom mi a falabella - sokkal régebbi sztori ez itt a GYK-n....
2021. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
A falabella egy kistermetű lófajta
2021. jún. 8. 20:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!