Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Készen állok egy lóra?

Készen állok egy lóra?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy lassan, 1-1,5 év múlva készen fogok állni a lótartásra. Leírom, hogy most mit tudok, de ez a tudás még nyilván bővűlni fog. Előre leszögeznem, hogy nem szeretnék versenyezni, hobbi ló lenne, és bértertásban, szval az edzőm majd tudna segíteni kb akármikor.

A tudásom lovaglás terén:

- ügetésben patanyomfigurák

- alap csizma és szársegítségek

-vágta, könnyítettvágta

-nem pánikolok, ha a ló megijed, vagy bakol

- amegijedéseket, elvágtázásokat kiülöm és álltalában a bakolást is

- belső állítás vágtában ügetésben lépésben

-helyes vágtabeugratás

-rudazós feladatok, járóiskola

-vágtában, féllovarda, nagykör, kiskör

-ló helyben megfordul(nem jut eszembe a neve)

-terep

kb ennyi de még lehet van

Egyéb dolgok:

-fel-le nyergelés

-fel le kantározás

-pucolás

- futószárazást még nem de meg fogom tanulni

- ló helyes vezetése

még tudok dolgokat de nem szeretném leírni mert olyanok pl hogy lovaglás előtt nem szabad megetetni, lovaglás után csak kisebb adagokban lehet itatni, amikor lemosom slaggal fokozatosan kell hozzászoktatni a vízhez stb


Tudom, hogy még kell tanulnom dolgokat, de bértartásban lenne és a mozgatást meg tudom oldani, először persze edzővel lovagolnék de ha heti 3x-4x járok edzőhöz akkor szerintem hamar eltudom lovagolni a lovat egyedül.

Heti 4x-5xjárnék ki hozzá, hobbiló lenne azon belül ugrani szeretnék megtanulni, egy 10 év körüli, nyugodt kancát de inkább heréltet vennék, megbíható helyről, áálatorvos segítségével. Földről is dolgoznék vele, néha szabadidomítás, szőrén lovaglás, vagy nyakmadzagban lovaglás. Szerintetek lassan készen fogok állni egy lóra?



2021. jún. 7. 16:20
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
83%
28-as ha komolyan gondolod akkor érdemes beszerezned a Lovas Akadémia könyvsorozat minden tagját és ha szakkönyveket akarsz pl. Lótenyésztés szakiskolas könyveket akkor a Mezőgazdasági kiadónak vannak középiskolai könyvei antikváriumi könyveket is érdemes venned. Takarmányozástan. Mi régen ilyen könyvből tanultunk de nem csak lovak takarmányozasa hanem tobb gazdasagi allat takarmanyozasa is megtalalhato ebben a konyvben.
2021. jún. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
43%
Hatos viccét senki sem értette,értitek Ló-vé
2021. jún. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk az osztályban volt egy lány,és mindig arról álmodott hogy legyen egy lova, tizenkettedik születésnapjára be is teljesült, mindenkinek eldicsekedett vele,aztán persze voltak akik nem szerették,és mindig oltogatták,csesztették.Szegény emlékszem földrajz felelés közben kérdezte a tanár,hogy milyen kordinátái vannak xy pontnak,és azt felelte rá,Ló.Ez mindenki számára vicces volt,de a tanár azt mondta,"eddig szerettem a lovakat,de te megutáltattad velem"azóta rengeteg idő telt el,teljesen más felé mentek az útjai,a most lassan 20 éves lány lakótelepen,panelházban lakik,emlék sincsen a lovakról
2021. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
0%

33-as te kívülről biztos tudod. Gondolatolvasó vagy gondolom. Szóval, honnan tudod, hogy emléke sincs a lovakról.


Amúgy meg attól, hogy valaki panelba lakik még tarthat lovat.


Nemrég olvastam itt egy kérdést, aki szintén panelba lakik és tart mellette lovat, nem is egyet olvastam.


Tudom ti vagytok azok a nem emberek akik ha valakinek van egy vágya amit reálisan kezel akkor ti egyből jöttök és megpróbáljátok eltántorítani a másikat.


A kislány rajzáról a Kívánság sárkány animáció jutott eszembe.


Miközben a betűket kellett volna írnia a lapra, a kislány és a kisfiú is sárkányt rajzolt, és ezért osztályon kívülre kerültek és a tanár is haragudott rájuk, de egy életre szóló barátság kezdete volt ez a hiba. :)


Mit számít, hogy ki mit gondol, érdemben szakmai dolgokat, szakmai tanácsot nem tudtok írni, én írtam, és egy páran, mert olvasható volt, hogy a kérdező igyekszik és tudja, hogy egy ló tartása felelősség, méghozzá nem is kicsi.


Lana te írtál szakmai tanácsot? Mert így visszaolvasva úgy látom, hogy nem.

2021. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
64%

* A kislány válaszáról, hogy Ló, a koordinátákra, a Kívánság sárkány animáció jutott eszembe. Biztos éppen a lovakon gondolkozott, mikor váratlanul érte a kérdés, és ösztönösen ezt mondta.


A tanár nem jól kezelte.

2021. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
Nem teljesen emlékszem,de ha már a "szakmai" résznél tartunk,feltételezhető,hogy a kislány nem "ösztönből" hanem már az unalma kifejezéseképpen válaszolta ezt.Illetve azt is nehéz elképzelni,hogy valaki panelházban tart lovat,úgy hogy még nagytestű kutyát sem szabad....
2021. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
54%

36-os ha valaki fantáziál valami számára fontos dologról akkor ösztönből válaszolhat így.


Úgy látom a válaszodból hogy kislány vagy. Aki panelban lakik miért ne tarthatna lovat bértartásban többen vannak itt akiknek lova van attól függetlenül hogy panelba lakik. 😏

2021. jún. 15. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
50%

Láttunk már olyat, hogy felvitték a negyedikre a lovat... :-D :-D


[link]

2021. jún. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

Ja Romániába, nem Magyarországon, ahol nem a ló miatt büntették meg a pasit, hanem a rendzavarásért. :)


Hagyjuk már! :D

2021. jún. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
35%
39: ha nem lett volna egyértelmű, poénból hoztam... :)))
2021. jún. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!