Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Készen állok egy lóra?

Készen állok egy lóra?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy lassan, 1-1,5 év múlva készen fogok állni a lótartásra. Leírom, hogy most mit tudok, de ez a tudás még nyilván bővűlni fog. Előre leszögeznem, hogy nem szeretnék versenyezni, hobbi ló lenne, és bértertásban, szval az edzőm majd tudna segíteni kb akármikor.

A tudásom lovaglás terén:

- ügetésben patanyomfigurák

- alap csizma és szársegítségek

-vágta, könnyítettvágta

-nem pánikolok, ha a ló megijed, vagy bakol

- amegijedéseket, elvágtázásokat kiülöm és álltalában a bakolást is

- belső állítás vágtában ügetésben lépésben

-helyes vágtabeugratás

-rudazós feladatok, járóiskola

-vágtában, féllovarda, nagykör, kiskör

-ló helyben megfordul(nem jut eszembe a neve)

-terep

kb ennyi de még lehet van

Egyéb dolgok:

-fel-le nyergelés

-fel le kantározás

-pucolás

- futószárazást még nem de meg fogom tanulni

- ló helyes vezetése

még tudok dolgokat de nem szeretném leírni mert olyanok pl hogy lovaglás előtt nem szabad megetetni, lovaglás után csak kisebb adagokban lehet itatni, amikor lemosom slaggal fokozatosan kell hozzászoktatni a vízhez stb


Tudom, hogy még kell tanulnom dolgokat, de bértartásban lenne és a mozgatást meg tudom oldani, először persze edzővel lovagolnék de ha heti 3x-4x járok edzőhöz akkor szerintem hamar eltudom lovagolni a lovat egyedül.

Heti 4x-5xjárnék ki hozzá, hobbiló lenne azon belül ugrani szeretnék megtanulni, egy 10 év körüli, nyugodt kancát de inkább heréltet vennék, megbíható helyről, áálatorvos segítségével. Földről is dolgoznék vele, néha szabadidomítás, szőrén lovaglás, vagy nyakmadzagban lovaglás. Szerintetek lassan készen fogok állni egy lóra?



2021. jún. 7. 16:20
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

40-es ha nem lett volna egyértelmű jeleztem, hogy tudom, hogy poén, de akkor sem fer a kérdezővel szemben.


:) Egy kis EQ-t gyerekek.

2021. jún. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ezt nem tőlünk idegenektől kell megkérdezni, hanem az edződtől, más lovasoktól akik ismernek, a szüleidtől. Felsoroltál egy csomó dolgot ami vagy igaz vagy nem. Egy anonim oldal ismeretlen embereitől ne várj erre választ. Amúgy akkor derül ki igazán hogy készen vagy-e rá, amikor már megvan és ott van az, életedben. De nem csak neked a családodnak is késznek kell lennie és el is kell fogadnia, különben nagyon sok konfliktus forrása lehet.

Amúgy visszaatérve a látatlanban való bizonygatásra: jön lovas hogy ő lovagolni, amúgy már ugrat. Mondom ok, előbb megnézem futószáron aztán szabadon is, mert csak a saját szememnek hiszek. Na a nagy ugrólovas ott vérzett el a futószáron, aztán vérig volt sértődve, hogy rámutattam alapvető hibákra, hogy aki így lovagol annak nem az akadályok felett a helye. Szóval a környezetednek bizonyíts ne nekünk.

2021. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
37,Még ha a törvény kimondja,hogy engedélyezett,gondolom majd te tűrnéd a szomszédok hozzállását,feljelentéseit :) Bármennyire is nehéz elképzelni,de itt vidéken is tettek már feljelentést a disznó,ló,kecske és egyéb haszonállatok szaga,hangja miatt.Egy panelházban nem hinném hogy mindenkinek tetszene...
2021. jún. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:
Légyszi tudnátok a kérdésre válaszolni, mert már egyáltalán nem az a téma
2021. jún. 16. 09:44
 45/47 anonim ***** válasza:

43-as úgy érzem problémáid vannak a szövegértéssel. Próbáld meg értelmezni amit írtam. A törvény nem tiltja a bértartást lovardában, ergo istállóban, nem panelban, attól a gazdi lakhat panelban.


Gratulálok az értelmező képességedhez. :D


Amúgy kérdező én írtam több mindent, kezd el olvasni a Lovas Akadémia sorozat könyveit, és kéredzkedj be a lovardába önkéntesnek egy lovász fiú vagy lány mellé aki profi, tehát olyat keress aki szakközépbe tanulta minimum a szakmát.


Én szakmai tanácsokat adtam neked, szerintem 1,5 év után felelősségteljes gazdija leszel a lovadnak, ha ahogy írtam elkezdesz tanulni. Én pl. a helyedben állatorvoshoz is bekéredzkednék önkéntesnek, akinek lovak a szakterülete, mert úgy tudni fogod mikre figyelj mik az egészséges és a beteg ló jellemzői.


Mezőgazdasági Kiadó állattenyésztős könyveit is ajánlom, amibe van lótenyésztésről is szó, itt több mindent megtudhatsz a lótartásról is, és a takarmányozástan című könyvnek a ló takarmányozás részét.

2021. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Illetve kérd meg az edződet, hogy tanítsa meg a futószárazás alapjait, de ezt elméletbe a Lovas Akadémia könyvsorozatba is fogod majd olvasni. 45-ös vagyok.
2021. jún. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2021. jún. 16. 13:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!