Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat vegyek?

Milyen lovat vegyek?

Figyelt kérdés

sziasztok!

15 éves vagyok késő elkezdeni lovagolni?

most szeretnék venni egy lovat,pónit ,szeretném ha nyugodt természetű és kedves,könnyen kezelhető ló lenne.

gondolom kancát érdemesebb venni első lónak.

amiket leírtam tulajdonságokat vall valamelyik fajtára belovagoltat szeretnék,később lehet tenyészteném,de vszinű csak hobbi,kicsi lovaglás célra venném,


2011. nov. 1. 19:31
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

jól van igaz,boccs de nem bírom,hogy fikáznak,mert szar kérdést tettem fel.

védeni akartam magam,boccs.

azt szeretném kérdezni,hogy mit kell tudjak lovakról?

tudom,hogy sok foglalkozást igénylenek,mit esznek,mit isznak,milyen hely kell nekik,ezt mind tudom,általában lófajtákról is felismerem őket,ismerem melyik milyen nagyságú,honnan származik,mire használják-ták

2011. nov. 1. 19:57
 12/36 anonim ***** válasza:
52%
Biztos hogy te 15 éves vagy??? -.-" Mert körülbelül a 3 éves öcsém nem ennyire nevetséges mint amilyen te vagy! 58%os voltam! És kezdjük azzal hogy mit akarsz azzal bizonyítani hogy értessz a kutyákhoz? xD
2011. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
86%

Jó akkor mondom neked komolyra fordítva a szót!!!

MINDENT!! Mert ez édes kevés!! De ezt olvashatod könyvekből de úgy szívhatod legkönnyebben magadba a tudást hogy elmész egy lovardába és kint vagy naphosszakat. Minél többet kint vagy annál többet fogsz megtudni róluk.

2011. nov. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
78%

A kutya ragadozó, a ló növényevő. Pl. az etetése már maga egy elég specifikus dolog, a különböző tápanyagokat megfelelő aránban kell adagolni. Még a kutyakaját megveszed egy zsákban, és az úgy jó is.

A lovak elég érzékeny állatok, így, pl a betegésgeket fel kell tudni ismerni, és valamilyen szinten egy lótartónak gyógyítani is.

Tudnod kel MINDENT a lovakról, az ápolásukról, a tartásukról. Milyen alom kell alá, mennyi és milyen kaja, milyen felszerelések.

És mellesleg ha nem tudsz lovagolni akkor minek ló?


Nem fogsz attól megtanulni h lesz lovad...

Nem úgy van mint a mesékben, h a kislány talál egy lovat az utcán, aztán hirtelen tud lovagolni, és sorra nyeri a versenyeket.


Ismerned kell a felszereléseket, azokat is tudni kell gondolzni


Tudnod kell h mikor kell megkörmölni/megpatkolni a lovat, mikor kell beadni a féreghajtó pasztát, és mikor kell kihívni az állatorvost az oltások miatt?


Mit tudsz? Ha már ennyit tudsz, megosztanád velünk?

2011. nov. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

tudom,hogy takarmányozni kell

tudom,hogy szénát és zabot eszik

vizet iszik

patkolni kell amikor már látjuk a lovon,hogy egy új patkolásra szorul(elkopott a patkó,kinőtte)

ha nem bír lábra állni vagy nem úgy viselkedik mint máskor állatorvost kell hívni.(netán nem eszik)

fésülni kell a szőrét,ki kell alóla takarmányozni,fedett hely kell neki,kajáját fedett helyen tartani.

2011. nov. 1. 20:09
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy előbb tanulj a lovakról.


A legizgalmasabb mód erre az, ha "önkénteskedsz" egy loviban. Ott megtanulod, hogyan kell bánni egy lóval, mire van szüksége, stb. Az, hogy a kutyához értesz, édes kevés egy lóhoz. (Már csak azért is, mert kutyát az is tud tartani, aki nem is ért hozzá, de lovat nem.)


Nézz utána a ló etetésének, a pata gondozásának, a ló helyigényének, stb. A lovas tudás nagy részét pedig nem lehet könyvből elsajátítani. A lovak ráadásul, a kutyával ellentétben, nem olyan testbeszédet használnak, amit az ember könnyen, tapasztalat nélkül megért. Lovagolni pedig mindenképpen tanulj meg oktató segítségével, mert egyedül csak el fogod rontani a lovat, és esetleg baleset is lehet belőle.


Ha loviban tartod a lovat, ami jóval drágább, akkor sem lehet tudás nélkül lovat venni, mert sok loviban jártam már, és azt tapasztaltam, hogy a kezdő lovast ott vágják át (egy icipici plusz haszon érdekében) ahol csak tudják.

2011. nov. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

a kaját nem muszáj fedett helyen tartani, csak ajánlott...

nem fésülni kell a lovat, az az én pici pónim játékló.

Nem csak szénát és zabot eszik, hanem lucerna, árpa, kukorica, táp, korpa....Elég sok minden adható még neki...


az állatorvos nem mindig jön pöccre, sokszor kell rá várni, ezért neked is kell tudnod dolgokat.


Hidd el nekünk, neked is jót akarunk. Nem jó érzés hogyha a fejedre nő a lovad, vagy netán valami komoly baja lesz...

És ezt jószándékkal mondjuk, nem ellenségeskedéssel, viszont ehhez neked is kicsit normálisabban kéne hozzáállnod.

2011. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
58%
nyulbarát ki az az 58%os?? Csak te írtál 58%os válaszokat!
2011. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
ja, és én úgy hogy több mint 10 éve lovagolok, és 5-6 éve elég sok időt töltök lovak között, tanyán, ahol nagyon sokat megtanultam a gondozásukról, így is félve vettem meg (saját keresetemből, nem anyuciapuci pénzén) az első lovamat.
2011. nov. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó mert ez így is lenne helyes! :)
2011. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!