Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat vegyek?

Milyen lovat vegyek?

Figyelt kérdés

sziasztok!

15 éves vagyok késő elkezdeni lovagolni?

most szeretnék venni egy lovat,pónit ,szeretném ha nyugodt természetű és kedves,könnyen kezelhető ló lenne.

gondolom kancát érdemesebb venni első lónak.

amiket leírtam tulajdonságokat vall valamelyik fajtára belovagoltat szeretnék,később lehet tenyészteném,de vszinű csak hobbi,kicsi lovaglás célra venném,


2011. nov. 1. 19:31
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

(62%:

Nyulbarát szerintem épp arról ír, hogy ő miért 58%-os. Mert lepontozzák őt olyanok, akik hozzá se tudnak szagolni a témákhoz, amikben ő jártas.)

2011. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
71%
én vagyok az 58! most mit nem lehet ezen érteni?
2011. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
én sem anyuci apuci pénzén venném,ezt csak kitalálták itt páran amúgy úgy fogok tenni és megfogom gondolni hogy mikor és milyen lovat vegyek.(egyenlőre még nem veszek)
2011. nov. 1. 20:18
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, mi az a kólika? Tudod, mit kell tenni, ha a ló kólikás lesz? Tudod, mi a kehesség? Tudod, mely növények ártanak a lónak? Tudod a testrészeit pontosa, tudod, mit kell tenni, ha nincs orvos a közelben, és baj történik? (Azon kívül, hogy hívsz.)

Tudod, milyen költségekkel jár? Tudod, mit kell tenni, ha indul az ellés? Tudod, mikor és hol kell lennie, mikor lehet kint, és kell boxban hagyni? Tudd, mennyit kell mozognia, ennie? És, cica, édeskeveset kérdeztem.


Egy kutya más. Sokkal, sokkal másabb. Majd ha mindent, ismételem, mindent megtanultál, és nem kérdezed, mit kell megtanulnod, na akkor, de csakis akkor eljött a pillanat, mikor lovat vehetsz. Ha felkészültél, nem fogod kérdezni.

2011. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Rossz volt a kérdés!! És nyulbarát, ne szard le ezt az oldalt mert akkor kitől fogok én bölcs és egyértelmű válaszokat kapni? ;) ^^
2011. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen, mivel nem dolgozhatsz még, így a saját pénzeden nyilván nem veheted :)

egyébként tényleg nagyon meg kell gondolni, mert baromi nagy felelősség.

És az anyagi háttérről még szó sem esett. Nem elég megvenni, a gondozására pár hónap alatt elmegy annyi pénz, mint amennyiért vetted.


Egyébként nyulbarát tényleg sok hasznos dolgot ír, van amivel nem teljesen értek egyet, csak ő is, akár csak én, kicsit nyersen fogalmaz néha, és túl gyakran válaszol nagyon tudatlan kérdezők válaszára. Ezért ez a %-os rendszer nem sokat ér...

2011. nov. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

tudom,nem is bántásnak szántam

én pl 71%-os vagyok,pedig kutya témában 1-szer nem adtam értelmetlen választ és én is 51%-os is voltam.

úgy fogok tenni elfogok menni egy lovardában és kitanulmányozom a lovakat.

addig is szeretnék valami haszon állatot venni,amihez kicsit konyítok,és nem tudom annyira elrontani a nevelését,de persze vele is nagyon foglalkoznák,mit szólnátok ha vennék 2 juhot tavasszal

kutyákhoz értek mivel pulijaink vannak(kisebb tenyészetünk törzskönyves kutyákkal,kiállításra is hordjuk őket)

persze csak tavasszal vennék és addig elolvasok a juhokról is fontosabb dolgokat,kecskékről tudok mindent,nagyanyámnak meg volt báránya majd vele megbeszélem a dolgokat,kifaggatom.

mit szóltok?

2011. nov. 1. 20:29
 28/36 anonim ***** válasza:
A juhnál annyival jobb a láma, hogy őt meg tudod tanítani minifogat-húzásra. Nagyon jópofa állatok amúgy, és annyira nem is kényesek pl. a kajára, mint a lovak. A tanításuk is egyszerű, majdnem annyira, mint a kutyáé. Harapni, rúgni se tudnak, csak köpni, de azt is csak egymás között. Ilyet élőben még ne láttam ugyan, de Amerikában van láma-agility is, meg apportírozó lámák is vannak. És nagyon jófej állatok, igazi személyiségek. Hát, nem túl szépek, de ez van.
2011. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

:D vagy ilyen kisebb haszonállatokból tudnék pénzt szerezni?(pl juh)

később a lóra már előre szeretnék pénzt gyűjteni(van saját pénzem,mert megtarthattam amit kaptam ünnepekre,konfirmálásra....)

2011. nov. 1. 20:37
 30/36 anonim ***** válasza:

nem igazán lehet belőlük pénzt csinálni, csak akkor ha tényleg értesz hozzá, és nagyban csinálod. De egyébként csak viszik a pénzt.


Egyébként hogy jött neked ez a lovat akarok dolog?

2011. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!