Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat vegyek?

Milyen lovat vegyek?

Figyelt kérdés

sziasztok!

15 éves vagyok késő elkezdeni lovagolni?

most szeretnék venni egy lovat,pónit ,szeretném ha nyugodt természetű és kedves,könnyen kezelhető ló lenne.

gondolom kancát érdemesebb venni első lónak.

amiket leírtam tulajdonságokat vall valamelyik fajtára belovagoltat szeretnék,később lehet tenyészteném,de vszinű csak hobbi,kicsi lovaglás célra venném,


2011. nov. 1. 19:31
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
mindig is szerettem volna lovakat,nem tudom,csak úgy jött.
2011. nov. 1. 20:42
 32/36 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy csak viszik a pénzt! Jó, nem szarvasmarhára kell gondolni, de pl. a nyúlhúsra nagy a kereslet. Csak nagyon sok a gond a nyúllal. És én személy szerint sajnálom őket levágatni. (Szóval most csak úgy vannak, hogy ott ugrabugráljanak a kifutóban.) De van ismerősöm, akinek ebből nem kevés pénze van. De mostanában fürj is elég felkapott lett. Főleg a tojása miatt ugyan, de az idősebb fürjeket le kell vágni ahhoz, hogy "gazdaságosak" legyenek. Meg persze a kakasokat is.
2011. nov. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
nyúlat én is sajnálnám megölni,de milyen áron mozog az eladási áruk?
2011. nov. 1. 21:10
 34/36 anonim ***** válasza:
Hogy mit kell tudnod a lovakrol?! Pl azt hogyha nem ertesz hozzajuk akkor a fel karod is letephetik, de min az ujjaid.
2011. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Elmélet mellett gyakorlati tapasztalatra is szükséged lesz. Úgy szokás, hogy lóvásárlás előtt megtanulsz rendesen lovagolni, majd utána vagy közben egy lovardában gyakorlati tudásra is szert teszel. Utána szokás lovat venni. Neked is, és a lovadnak is jobb lesz így.


nyulbarát mindig hasznos válaszokat ad. Lehet néha nyersnek tűnik, de el kell ismernünk mindannyiunknak, mert rengeteget tud a lovakról és a lovaglásról. Szerintem inkább követendő példa kellene, hogy legyen. (nem a néha kissé sértő beszólás, hanem az a tudás, amit ő képvisel)

2011. nov. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

egyik barátnőm 4 évesen kezdte el a lovaglást. most 18 és még mindig tud mit tanulni lovaglásrol. (lovakkal kapcsolatos témával)és még mindig nincs lova. én 2 éve lovagolok de még mindig nem merült fel bennem,h legyen lovam. persze karámban lovagolni könnyű. nem voltam terepen, versenyeken, a ló akit lovagolok nem volt beteg meg iylenek. ezeket mind nem éltem át ezért nekem még felesleges lenne venni lovat. te akinek fogalma nincs, hogy milyen sok költségbe kerülne, arról ne beszéljünk h nem tudnád gondozni. meg egy lovat nem fésülünk!! majd ha látsz egy lovat amit fésülnek akkor szolj. nem akarok bunkó lenni de ez idegesítő, h némelyik ember (tisztelet a kivételnek) el szarja magát azt ugy is van, ahogy akarja. a lovak is éreznek, képzeld megvennéd a lovat és ő megérezni h aztse tod h hol a feje. ( ez cs egy példa volt) érzi h bizonytalan vagy, úgy szivatna, h a végén teljesen elfajulnának a dolgok. szoval menny el lovardába. és olyan 3-4 év mulva gondolkozz azon h milyen lovat vennél.

és mégegyszeer bocsi ha megbántottalak. :)

2011. nov. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!