Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elpusztult a lovam mit tegyek?

Elpusztult a lovam mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha most az új ávet nézzük akkor tavaly előtt nyáron vettunk egy gyönyöryü Welsh pónit nekem 200ezet ft-ért.

Aztán késöbb rá kb 2 hónapra kiderült hogy köhög de akitől vettük nállam egy két évvel öregebb kb15éves azt mondta a takarmánytól köhögött nálluk.Mint késöbb kiderült a ló kehes.Ezt minden könyv,weboldal leírta,hogy ez állandó betegség ebből sosem fog kigyógyulni.Gyógynövényekkel lehetugyan enyhiteni de nála már ez sem használt(semmi olyan amit javaoltak).Így lovagoltam még egy daraabig de a köhögése egyre elviselhetetlenebbé és szívszorítóvá vált ahogy szenvedett.Ezért inkább egyre eltávolodtam a lótól hogy minnál könnyebb legyen fedolgozni hogy elpusztul.A szüleim azt mondták nem foglalokozok vele és nincs semmi felelőségtudatom érte pedig van de ez így nekem könyeb volt rá egy évre elpusztult.És én most szertnék egy másikat hiszen így vettük még csak nem is az én hibám volt az elő 2 hónapban azért nem lehetett hallani köhögni mert állatorvossal le volt kezelve de az mint megtudtuk egy vagyon lennne.De a szüleim nem engedik hogy legyen egy új mit tegyek?Van egy másik lovam is de ő Shetlandi póni és rajta már lovagolni sem lehet. :S


2012. jan. 7. 00:39
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
70%

Gabka, megint mit képzelsz magadról??? "A szüleidnek is annyi esze van pont, mint neked." EZ MI??? Hogy beszélhetsz így neked ismeretlen emberekről??? A barátaidnak akkor mondasz ilyet, amikor akarsz. A kérdező segítségért jött ide. Nem a seggedből rángattad elő! Milyen stílust engedsz meg magadnak? Sznob vagy!!!

És egy lóról nem feltétlen ordít messziről, ha kehes. Időfüggű, környezetfüggő, de ezt pont neked mondjam? Nagyon jól kéne tudnod a te zseniális szaktudásoddal!

A kérdező egy gyerek! Nem feltétlen tett volna jót neki, ha végigasszisztálja, ahogy meghal a lova. Az más kérdés, hogy én sem értek vele egyet, a szülei helyében odaajándékoztam volna a Zakuszka Tanyára, vagy valami ilyen helyre, ahol csak simogatják, szeretgetik, legelőn van. De az, hogy leharapod egy gyerek fejét, az megint téged jellemez.


Talán ha megpróbálod megértetni a szüleiddel, hogy miért nem foglalkoztál vele, miért nem tudtál mellette lenni, és hogy a másik lovad gondozod rendesen, akkor talán idővel belemennek még egy lóba. De akkorra tanulj a hibátokból, vigyetek egy szakértőt is, vagy írjatok nektek kicsit kedvezőbb adás-vételit.

2012. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ és megpróbálok úgy tenni ahogyan azt javasoltad :)
2012. jan. 7. 11:55
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
örüljél hogy van egy pónid..... sokaknak még olyanra sincs lehetősége hogy egy hétre magáénak tudjon egy lovat... :( de őszinte részvétem, sajnálom a pacit is meg téged is
2012. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
25%

Gabkának 100%-ban igaza van.

Igen nem kell tudnia egy gyereknek de egy rendes szülő azért utána nézett volna hogy mi merre hány méter..

Amúgy remélem hogy ha beteg leszel téged is csak úgy magadra hagynak majd, hogy ne érezzék rosszul megukat mikor meghalsz..

Az én lovam is (21 éves) kehes de napi 4-5 órát csak vele vagyok. Tudom hogy max. 3-4 éve van de akkor is imádom ő életem értelmes soha nem hagynám ott csak azért h. ne kötődjek hozzá annyira..

Amúgy tudod ezért kellet volna állatorvost vinni lóvásárláshoz. -.-"


Amúgy hívd fel az állatdokit, ő megmondja (ha nem sajnálod erre is a pénzt)

2012. jan. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
80%

Az emberek követnek el hibákat, és nem biztos, hogy ezért mindenkit meg kell kövezni. A szülők is emberek. Igen, az embernek van pénze, hogy vegyen egy lovad, örül neki, mert el fogja tudni tartani. Viszont arra már nincs pénze, hogy a lóvásárláshoz is vigyen szakembert, szakembereket! Mert elképesztő összegeket kérnek el azért, hogy elmegy veled, és megnézi a lovat.

Az, hogy 4-5 órát töltesz a lovaddal naponta, az nagyon nagy kamu. Nem jársz iskolába? Nem tanulsz? Nem dolgozol? Nem alszol? Jó neked, hogy van, aki eltart, és csak a lovaddal kell foglalkoznod.

Tény, nem tette jól, hogy ennyire elhanyagolta, de ezért se nem a szüleit, se nem őt nem kell szidni. Mindenki követ el hibát, a kérdező is félt előre a veszteségtől, a fájdalomtól. A szülő pedig nem isten.

2012. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
45%
De drága ha elvitte volna az állatorvost vagy a szomszéd Pista bácsit (mert ha kehes a ló azt látja ő is) akkor nem kellet volna az állatorvosra költenie.. És az hogy 4-5 órát vagyok a lovammal tök komoly csak érted az a baj hogy azért nem hiszed el mert neked a ló csak egy állat..
2012. jan. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
63%

Az állatorvos a drága. A ti véleményetek szerint pedig általában "Pista bácsi" nem szakember.

A lovam pedig a barátom, és azért nem hiszem el, hogy ennyi időt töltesz vele, mert a nap neked is csak 24 órából áll. És nem fér bele suli vagy munka mellett.

Nyáron, szünetben oké, de így...

Van olyan ismerősöm, akinek otthon van a lova, ő sem tud vele annyit lenni. Mert tanulnia kell, meg élni.

2012. jan. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Vásárlásnál nem vittünk állatorvost de ő sem tudta volna megmondani hogy kehes mert iszonyú összegért le volt kezelve a ló szóval akkor még nem látszott semmi rajta ezért mikor a kezelés amit még a régi gazdájánál csináltak azt mi is megtehettük volna csak drága érted?
2012. jan. 7. 17:17
 19/33 anonim ***** válasza:
27%

Napi 4-5 órát lenni egy lóval teljesen normális szerintem. Iskolaidőben is! Ha valaki nem teszi, nem kéne neki ló.

Egyébként pedig egy lóról messziről ordít, ha kehes és ha valaki kétszer már látott lovat, akkor észreveszi. Amúgy pedig elég érdekesnek tartom, hogy lovat venni tud, tartani tud, de nincs egy ötezrese, hogy odahívja a helyszínre a helyileg illetékes állatorvost mielőtt elhozza a lovat.

Az, hogy a kérdező mennyi idős gyerek, nem tudom, de írni tud, lovat vettek neki, gondolom, nem ötéves, innentől felelőssége van. Aki másként gondolja, az pont olyan felelőtlen és kész.

Ja és aki állatot tart - lehet az egy kutya is, nem csak egy ló, vagy akár aranyhörcsög, bármi, az tudja, hogy az állat élőlény, lehet beteg, meg is halhat. Vagy képes ezzel együttélni, vagy ne vegyen állatot. Semmilyet.

2012. jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
amúgy szintem a krdésem aról szól hogy mit tegyek hogy ehessen egy új lovam nem pedig arról hogy kiosszatok mert nem ezt kértem semmi közötök ahoz hogy tartok egy állatot vagy nem
2012. jan. 7. 18:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!