Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elpusztult a lovam mit tegyek?

Elpusztult a lovam mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha most az új ávet nézzük akkor tavaly előtt nyáron vettunk egy gyönyöryü Welsh pónit nekem 200ezet ft-ért.

Aztán késöbb rá kb 2 hónapra kiderült hogy köhög de akitől vettük nállam egy két évvel öregebb kb15éves azt mondta a takarmánytól köhögött nálluk.Mint késöbb kiderült a ló kehes.Ezt minden könyv,weboldal leírta,hogy ez állandó betegség ebből sosem fog kigyógyulni.Gyógynövényekkel lehetugyan enyhiteni de nála már ez sem használt(semmi olyan amit javaoltak).Így lovagoltam még egy daraabig de a köhögése egyre elviselhetetlenebbé és szívszorítóvá vált ahogy szenvedett.Ezért inkább egyre eltávolodtam a lótól hogy minnál könnyebb legyen fedolgozni hogy elpusztul.A szüleim azt mondták nem foglalokozok vele és nincs semmi felelőségtudatom érte pedig van de ez így nekem könyeb volt rá egy évre elpusztult.És én most szertnék egy másikat hiszen így vettük még csak nem is az én hibám volt az elő 2 hónapban azért nem lehetett hallani köhögni mert állatorvossal le volt kezelve de az mint megtudtuk egy vagyon lennne.De a szüleim nem engedik hogy legyen egy új mit tegyek?Van egy másik lovam is de ő Shetlandi póni és rajta már lovagolni sem lehet. :S


2012. jan. 7. 00:39
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
40%

Mit tegyél hogy lehessen új lovad?

1. Tanulj felelősséget.

2. Szokj le az önző viselkedésről, undorító, amit azzal a szerencsétlen pónival műveltél.

3. Olvass el pár valamirevaló szakkönyvet.

4. Menj el nyáron lovastáborba, hogy tanulj valamit a lovak világáról, de legalább, hogy felismerd a lóbetegségeket - jobb helyeken van elméleti oktatás és benne van.

5. Beszélj a szüleiddel, de inkább végezd el az iskolát, tanulj, utána helyezkedj el egy munkahelyen, dolgozz, és szerezd meg rá a pénzt magad, addig is legalább megtanulod megbecsülni, hogy egyáltalán mit jelent az, ha valakinek lova van.


Saját vélemény: Gabkának 1000%ban igaza van, nem való neked semmilyen állat, max a plüsslovacskák a játékboltok polcáról. Ha az én lovammal bármi ilyesmi történne mindent megtennék, hogy megkönnyítsem az életét, hogy enyhítsem a szenvedéseit, de te nem, te a lovat bünteted, a ti TUDATLANSÁGOTOK miatt! Egy lóról ordít a kehesség, ráadásul vétel előtt minimum megvizsgáltatom állatorvossal! Mellesleg mielőtt lovat veszek, meggyőződök róla, hogy ha bármi baj történne, van rá pénzem tartalékban! Ha mondjuk lesérül valami miatt, vagy megbetegszik, akkor ki kell hívni az állatorvost! Vagy nem, az már luxus??? NE VEGYÉL LOVAT, HA NEM TUDOD ELTARTANI!!!!

Egyébként lehet kapni Equistro port, pont légúti betegségek kezelésére, másodsorban állatorvos is tud adni a kehesség tüneteinek enyhítésére gyógyszert, egyfajta pasztát. MIÉRT NEM HÍVTAD KI AZ ÁLLATORVOST? MIÉRT NEM ADTÁL NEKI GYÓGYNÖVÉNYEKET, VAGY GYÓGYKÉSZÍTMÉNYEKET? MIÉRT HANYAGOLTAD EL AZT A SZERENCSÉTLEN ÁLLATOT??? Ő NEM TEHETETT RÓLA, HOGY BETEG! Ha már ilyen rohadtul önző, felelőtlen, buta, és ráadásul schmutzig is voltál, akkor szépen el kellett volna ajándékoznod őt egy lómenhelyre! Nem pedig szenvedtetni őt! Hogy lehet valaki ennyire önző?

Igaza van a szüleidnek, ne is vegyenek neked lovat, mert NEM ÉRDEMLED MEG!

2012. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
21%

Kedves utólsó, ne fáradj, megjelentek ezen az oldalon is a kirakatlovasok - nem nagyon lehet velük mit kezdeni. Úgyis lepontoznak, mert fáj az igazság.


Kérdező, akárhogy begyógyszereznek egy lovat, egyetlen apró műfogás - és igen, ezt még a szomszéd Pista bácsi is tudni szokta - és máris kész a diagnózis. Ezt az állatorvos is tudja. Ennyi. A kehességet - pláne, ha olyan előrehaladott, mint ahogy írtad - nem lehet nem észrevenni! Annál is inkább, mert egy durván kehes ló általában sok egyéb tünetet is hordoz, látszik a formáján, a szőrén, a szemén, stb.

A másik lehetőség, hogy nem is az előző helyén lett kehes, hanem nálatok, azért nem látszott semmi előzőleg a lovon. De akkor meg ne az előző gazdát okold. Akárhogy is, mindenképp a ti felelősségetek - ha betegen vettétek, azért, ha ti betegítettétek meg, akkor azért. Egy lóval rengeteg kivédhetetlen probléma, baleset, betegség történhet, amit a leggondosabb odafigyeléssel sem lehet megelőzni, kivédeni, a kehesség nem tartozik ezek közé.

2012. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég kellemetlen, magára hagyni a lovat, hogy az önhibáján kívül, mégis magányosan élje le az utolsó heteit, nagyon kegyetlen dolog.

Azt osztom, hogy el kellett volna ajándékozni, ahol talán kicsit boldogabb lett volna, valóban önzés volt magatok mellett tartani és nem imádni, amíg van rá mód.

Én is ismerem Yoda kedvenc mondatát, melyszerint: "Engedd el önként mindazt, amit később fájna elveszíteni", azt hiszem, nem pont így értette.

Ne akarj még lovat, várj vele, menj el táborba tényleg, tanulj róluk, lovarda, edzések, kérdések, válaszok... stb.

A többieknek meg, azt hiszem a baj nem azzal van, hogy azt mondjátok amit, hanem ahogy. Intelligencia kérdése. És valóban, én is azt látom, hogy a fent említett hölgynek elszállt az agya, több kérdésben is. Sok a gőz, ki kéne engedni és nem gyereklányoknak leharapni a fejét, ennyi.

2012. jan. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Belátom igazad van rosszul bántam vele magára hagytam voltam nála sokat de nem annyit amennyit kellett volna most azon gondolkodok hogy várok még egy kicsit addig is a shetlandimmal leszek mivel vele olyan 9-10 évesen versenyeztem ezért unokahúgom tud egy kicsit lovagolni de versenyszerűen megtanítom rajta aztán írok hogy mi lett a vége
2012. jan. 7. 23:40
 25/33 anonim ***** válasza:
59%

Eltávolodtál tőle, hogy neked jobb legyen...

Ennél önzőbb nem is lehettél volna. Most meg ahelyett hogy sajnáld, "gyászold", már rögtön új lovat akarsz.

Ne haragudj, de én se vennék neked új lovat a szüleid helyében. Semmi felelősségtudatod nincs. Ha szeretted volna, élete utolsó perceiben is mellette lettél volna, és ápoltad volna. Neked hogy esett volna az ő helyében?

Helyette meg inkább kevesebbet törődtél vele. Szép... Ez nem az érzelmekről szól, főleg nem a tiédről. Hanem a TE lovad amit a TE szüleid vettek NEKED hogy TE lovagolj rajta, ami nem olyan mint egy játék, hogyha elromlik nem kell, de kérek újat...

Gondolkodj el egy kicsit és szégyeld magad......

2012. jan. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
60%

Kis híján felsírtam. Gabka, TE írod, hogy kritika lovas? Bocsánat az offért, de atyaég. Magadról beszélsz, nem látod?

Köszönöm, hogy hajnalban, megint nevettem egy jót... Igaz ezen inkább sírni kéne. Mitől vagy így elvakulva? Jaj istenem, nah nem offolok.

Tény, hogy rusnya dolog volt elhagyni a pacit, de biztos vagyok benne, hogy ezt most hallgatja egy ideig és nem fog a kicsi lány másik lovat kapni, nagyon nincs is ideje....

Gabka szánalom kategoriát is nyitunk majd neked. Behalok:) De jót vihogtam, köszönöm:)

2012. jan. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
31%

Kedves utólsó, talán tanulj meg olvasni és fuss neki még egyszer, mit írtam.

Már szánalmas, ahogy semmi mást nem akarsz, csak engem piszkálni. Nincsenek érveid, még figyelmesen elolvasni sem tudsz egy mondatot, nem hogy megfogalmazni valami értelmeset, arra tetted fel az életedet, hogy saját kisebbségi érzéseid takargatására másokat próbálsz kiosztani. Ha valaki itt szánalmas, az bizony te vagy. És nevess csak nyugodtan, mert ha valaki írástudó elolvassa az én hozzászólásomat meg a tiédet, bizony az fog hahotázni. Nem rajtam. :-))

2012. jan. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Sajnálom a lovadat :(

A kehességet nem lehet kigyógyítani,hacsak nem akarsz milliókat költeni a kezeléseire,ami pedig manapság nagyon ritka,pláne Magyarországon.

Én mndenesetre nem hagytam volna magára,hogy nekem könnyebb legyen. Én velemaradtam volna,amíg lehet. De nem vagyunk egyformák,te ezt így láttad,jónak,mert tudod magadról,hogy rögtön magadbazuhannál,(nem titkolom,én is)ha látnád,hogy lovad állapota csak rosszabb lesz,aztán elpusztul.Visszahozni ugyan nem tudod,de az emlékei veled maradnak (tudom,hogy ez érzelgős,de így van). Azt ajánlom,a Shetlandi póniddal tölts el sok időt. Hiába nem tudsz rajta lovagolni,de ha kényezteted pucolással,simogatással,sétáltasd valahol a közelben (mert ha lovat tartottál,és pónid még van,akkor gondolom,olyan helyen laktok,ahol ez lehetséges)tölts el vele is sok időt,mert megérdemli! Meg fogja hálálni,mert úgy fog szeretni,mint senki mást. Az én lovardámban is van egy olyan ló,aki kezdetben mindenkivel ellenséges volt. A lovász és én töltöttünk el vele sok időt,és mostmár teljesen nyugodt,barátságos,szelíd.

Sok sikert a kapcsolatotokhoz!

2012. jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, amit Gabka ír, az nekem is szólt. És úgy gondolom, hogy elmehetsz a jó büdös....

Neked azt jelenti a kirakatlovas, hogy ha valaki nem tud 4-5 órát naponta lenni a lovával. Ha nincs pénze a drága kezelésekre.

Más kérdés egy sérülést kifizetni és egy életen át tartó betegséget folyamatosan kezelni. És igen, én is úgy vállaltam lovat, hogy ha havonta 3x kéne orvost hívni hozzá, és folyamatosan gyógyszerezni, meg minden, nem tudnám eltartani. És a lótartók között kevesen vannak, akik el tudnák.

A másik meg, hogy mi dolgozunk, iskolába járunk. Nekünk nem adatott meg, mint neked, de jó, hogy egész nap a lovak közt legyünk. Nekünk más az életstílusunk önhibánkon kívül. Mázlid van, hogy olyan családba születtél, amilyenbe.

Számunkra viszont ez egyáltalán nem szerencse, mert idejössz, és osztod az észt. Ha a dolgokat rendesen leírnád, akkor rendben is lenne. Mert a tények, amiket mondasz, általában jók. A stílus viszont, amiben ezt teszed felháborító. Ahogy beszélsz a kérdezőkkel, amilyen stílust és hangnemet meg mersz engedni magadnak.

Lehet, hogy a tökéletes lovardádban a tökéletes lovasaidnak a tökéletes lovaidon ilyen formában tanítasz, itt viszont kezdesz nagyon túlzásba esni.

Éld ki a tökéletes, profi és szakértelemmel telt életedben magad, ne itt, kisgyerekeken. (Értem ezt a videos kérdésre is.)

2012. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Tévedsz, utólsó, de nagyon. Egy tanyán, amit magunk izzadtunk össze, villany nélkül, húzós kútból vödröztük sokáig a vizet, ma már van áramfejlesztő és így slaggal itatunk. Semmi extra nincs nálunk. Életemben legtöbbször azzal kerültem szembe, hogy ugyan lassan lerohad rólam a cipő, de a lovat patkolni kell, így cipő nuku, mert a ló az első.

Egész nap lovak között voltunk (most én nem, mert kisgyerekeim vannak és megint babát várok) soha nem volt lovászunk, 30 ló alól ganajoltunk ketten tesómmal, mert apukám meg a földeken dolgozott. Luxust csak filmeken láttam. Mindenért, amim volt, van, megdolgoztam keményen. Hajnaltól késő estig melóztam suli mellett is, mert másként nem lehetett volna lovam. De ezeket is leírtam már sokszor. Amúgy ha kicsit is figyelmesen olvasod a válaszaimat, észrevehetted, hogy soha nem fedeles lovardákról meg luxus istállókról írok, hanem pontosan azt magyarázom el, hogy szerényebb körülmények között is meg lehet mindent tenni a lóért és a lovaglásért.

Köszönöm neked is a kioktatást, ez ismét nem rólam állít ki szegénységi bizonyítványt.

2012. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!