Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elpusztult a lovam mit tegyek?

Elpusztult a lovam mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha most az új ávet nézzük akkor tavaly előtt nyáron vettunk egy gyönyöryü Welsh pónit nekem 200ezet ft-ért.

Aztán késöbb rá kb 2 hónapra kiderült hogy köhög de akitől vettük nállam egy két évvel öregebb kb15éves azt mondta a takarmánytól köhögött nálluk.Mint késöbb kiderült a ló kehes.Ezt minden könyv,weboldal leírta,hogy ez állandó betegség ebből sosem fog kigyógyulni.Gyógynövényekkel lehetugyan enyhiteni de nála már ez sem használt(semmi olyan amit javaoltak).Így lovagoltam még egy daraabig de a köhögése egyre elviselhetetlenebbé és szívszorítóvá vált ahogy szenvedett.Ezért inkább egyre eltávolodtam a lótól hogy minnál könnyebb legyen fedolgozni hogy elpusztul.A szüleim azt mondták nem foglalokozok vele és nincs semmi felelőségtudatom érte pedig van de ez így nekem könyeb volt rá egy évre elpusztult.És én most szertnék egy másikat hiszen így vettük még csak nem is az én hibám volt az elő 2 hónapban azért nem lehetett hallani köhögni mert állatorvossal le volt kezelve de az mint megtudtuk egy vagyon lennne.De a szüleim nem engedik hogy legyen egy új mit tegyek?Van egy másik lovam is de ő Shetlandi póni és rajta már lovagolni sem lehet. :S


2012. jan. 7. 00:39
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Remek a nagy önfeláldozásod, amit a lovakért tettél.

De neked a családod döntött úgy, hogy ebbe belekezdtek. Szóval nem volt választásod, csinálnod kellett, és pont. Ez nem azt mutatja, hogy hú, te milyen önzetlen és segítőkész ember vagy. Bele lettél kényszerítve ebbe az életformába. Hacsak nem nagykorúként kezdtetek bele, amit kétlek, mert akkor nem jártál volna iskolába.

Szerényebb körülmények??? Írd már le, hogy hol látni ezt a válaszaidban. Én mindenhol azt látom, hogy baj, ha koszos a ló, hogy nálad minden profin működik, és te tökéletesen lovagolsz, ahogy mindenki, aki hozzád jár.

A szüleidnek jár elismerés, mert belevágtak, mert megcsinálták, és mert befogtak titeket is a tesóddal, hogy csináljátok velük. Egyébként meg ez is sántít kicsit, hogy suli és tanulás mellett még 30 lovat tartottál el. Meg gondolom kitűnő is voltál.

És ha tényleg úgy gondolnád, hogy szerényebb körülmények között is meg lehet mindent tenni érte, és lehet tartani úgy is lovat, akkor tudnád, hogy hogy tartani lehet. De nem feltétlen lehet beleugrani egy évekig tartó költséges kezelésbe. Ezt nagyon, nagyon jól kéne tudnod. Mert a kehességet kordában tartani, venni a gyógyszert, fizetni az állatorvost nem két fillér.

2012. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
23%

Megmutassam a diplomámat? Tényleg kiváló minősítéssel, rektori dicsérettel végeztem, beletrafáltál.

A szüleim valóban fantasztikusak voltak, mert ugyan ők soha nem akartak lovazni (illetve apukám igen, gyerekkorában, csak nem volt lehetősége) de amikor látták, hogy bennem is, tesómban is akkora elhivatottság van, amekkora, belevágtak. Képesek voltak arra is, hogy eladták a kényelmes kertes házunkat és kiköltöztünk mindannyian a tanyára. Tényleg szuper szüleim vannak, kevés szülő tette volna meg mindezt a gyerekeiért.

"Szerényebb körülmények??? Írd már le, hogy hol látni ezt a válaszaidban. Én mindenhol azt látom, hogy baj, ha koszos a ló, hogy nálad minden profin működik, és te tökéletesen lovagolsz, ahogy mindenki, aki hozzád jár."

Szerinted ahhoz milyen körülmény kell, hogy egy lovat leápolj? Mert szerintem csak egy vakaró, egy szőrkefe meg mondjuk egy gyökérkefe kell hozzá, nem körülmény. Szerinted csak akkor lehet mindent megtenni egy ló kényelméért, jó közérzetéért, ha csempézett istálló, lószolárium és hiperszuper fedeles is áll rendelkezésre? Elárulom neked, ezek a dolgok nem a lovaknak kellenek, hanem az embereknek. A lónak szeretet kell, gondoskodás, egy féltető, ami alá behúzódhat rossz időben, legelő meg tisztességes takarmány. Ennyi. A többi sallang, ami lehet nagyon kényelmes, de nem ettől fogja magát jól érezni egy ló.

Tökéletesen szerintem nem nagyon lovagol a világon senki, én főleg, mindössze törekszem arra, hogy a tudásom legjavát adjam és olyan edzőktől tanulok, akikre maximálisan felnézek, akik bizony sokat letettek már az asztalra. De nyilván ez neked magas. Ja és mielőtt ebbe is belekötsz, képzeld, volt olyan, hogy fél éven át hajnaltól késő estig robotoltam egy lovardában, kosztért, kvártélyért meg azért a tudásért, amit az ottani edzőtől (tulajdonos) összeszedhettem. Igen, ehhez is kellettek a szüleim meg a tesóm, akik vállalták, hogy addig viszik helyettem a dolgokat itthon, én meg tanuljak és adjam át amit megtanultam nekik, amikor hazamentem. Így is lehet. Mert arra pénz sosem volt, hogy kemény forintokért edzőt fogadjak. De képes voltam megdolgozni érte.

"És ha tényleg úgy gondolnád, hogy szerényebb körülmények között is meg lehet mindent tenni érte, és lehet tartani úgy is lovat, akkor tudnád, hogy hogy tartani lehet. De nem feltétlen lehet beleugrani egy évekig tartó költséges kezelésbe. Ezt nagyon, nagyon jól kéne tudnod. Mert a kehességet kordában tartani, venni a gyógyszert, fizetni az állatorvost nem két fillér."

Nos, ezért írtam, hogy ha valaki annyira nem ért a lovakhoz, hogy megvesz egy beteg állatot, akkor inkább arra költsön pár ezrest, hogy megnézesse szakemberrel. Nem kell vállalni a gyógykezelését egy lónak sem, ha nem akarod, akkor nem kell megvenni betegen. Amúgy pedig a kehesség nem különösebben pénzigényes. Tudom, volt nálunk egy kehes ló. Mielőtt belekötnél, nem a miénk, csak ránk bízták. Nos, a kehes lónak a legjobb, amit tehetsz, az a ridegtartás, állandóan legelőn kell lennie, nem szabad poros karámba sem istállóba tenni, mert rengeteget ront az állapotán. Nem kell gyógyszerezni, tisztán kell tartani, jó levegőn és vizezni a takarmányát. Ebben nem tudom, mi a költség, ez a legolcsóbb, ami létezik. Amikor időnként rosszabbodik az állapota (mert periodikusan előfordul) akkor is vannak természetes szerek, gyógynövények, amelyek segítenek. Régen is kezelték a kehes lovat őseink, akkor is, amikor még nem voltak gyógyszergyárak. Most is lehet, csak érteni kell hozzá.

Mikor akarod már befejezni a rosszindulatúskodásodat? Nem látod, hogy csak magadat járatod le?

2012. jan. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Valahol azt irja,hogy édesapámnak is edzői képesitése van, itt már nemvolt pénz edzőt fogadni.Csak nevess Gabka.
2012. jan. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!