Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hányszor estetek lóról?

Ti hányszor estetek lóról?

Figyelt kérdés

és amikor megvolt az első esés akkor mennyi ideje lovagoltatok? volt sérülés? és hány évesek voltatok akkor?

hogyan estetek le?

köszönöm a válaszokat, történeteknek is örülök ;)


2012. jan. 11. 20:24
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
Összesen úgy 5-6 alkalommal. Tizenéves koromban a kb. huszadik lovaglásom után egymás után kétszer, utána 20 évig nem ültem lovon. Amikor újra kezdtem, 3-4 év után háromszor estem, akkor belovagolatlan csikón ültem. Mindegyik esés terepen volt.
2012. jan. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
köszí a válaszokat még stívesen várok ;)) :D
2012. jan. 12. 12:23
 13/49 anonim ***** válasza:
Én eddig hatszor estem, mindezt 1 év leforgása alatt. A kedvem nem ment el, mert olyan helyzetekben estem, amik kiküszöbölhetőek lettek volna. Pl. kezdőként felültettek már frissen belovagolt 3 éves csikó kancára, ami lebakolt magáról, nem sokkal később egy félig belovagolt csődör csikóra... Aztán volt, hogy amikor elkezdtem tanulni a vágtát, akkor átugrott a ló egy trágyakupacot, amire nem nagyon számítottam. :) Egyszer azért estem, mert megijedt a ló vágtában (futószáron voltunk), és azt még kiültem volna, ahogy fullra begyorsít, de ráadásul az oktató úgy reagálta le, hogy berántotta középre a lovat, na azt a kanyart már nem bírtam kiülni. :D
2012. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
70%

Hát, először 10 évesen estem, akkor lovagoltam 4 éve. Terepen voltunk, és a paca dobott egy gyönyörű négylábast.Szerencsére volt gerincvédő rajtam, de semmi különös nem történt, csak a gyerekes ijedtség lett úrrá rajtam...


Utána, ugrás előtt megállt, én meg oldalra estem, és valahogy talpra érkeztem. Edzőm azt mondta, hogy nekem kéne bemutatni a helyes bestoppolós esést minden lovardában :D


2x volt durvább, az egyik az volt, hogy terepen mentem egy arabbal, hegynek fölfelé. A gát aljában kiszúrt valamit (én nem láttam, természetesen... :) ), és elkezdett piruettezni szinte, én meg hajtottam előre, de semmi. Aztán pálca-pálca, erre ágaskodott, és rám esett. Kiugrott a csípőm a helyéről, de én meg azért sírtam, hogy hogy van Ezi, de ő csak feküdt a földön és legelt. xD Neki semmi baja nem lett. 


A második: Tél volt, és ugrottunk. Egy nagyon alacsony X-et volt, de az én lovam túl messziről ugrott el, és így én oldalra estem, mert akkor még ne tudtam kiülni az ilyen mozgást. Ráestem az ugrásra, de nem fájt semmim, nevettem, és visszaültem a lóra. Innen következő órákra nem emlékszem, csak arra, hogy a kórházban fekszem infúzión. Anya bent ült, és én mondtam Neki, hogy semmim nem fáj, és hogy had menjek haza. Másnap kiengedtek, és az utána következő napokon mindig ki akartam volna menni a lovardába, anya kiengedett, de csak azzal a feltétellel hogy nem ülök föl Ezüstre.


Ezek után/közben estem még lóról, csak nem voltak olyan durvák. :)

2012. jan. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :) én szerencsére még nem estem de már majdnem megtörtént párszor. nem sokon múlt. pl: mult héten vasárnap ügettem és a lovam rágyorsított én próbáltam fékezni de mire eljutottam oda hogy lassított hirtelen megijedt és beugrott vágtába. na, ott majdnem dobtam egy hátast mert még csak futószáron vágtáztam. de azért tudtam fennt maradni mert aztán visszalasított ügetésbe pár lépés után :)) még szívesen várok történeteket :))
2012. jan. 12. 17:15
 16/49 anonim ***** válasza:

Kb egy éve lovagolok, egyszer estem, fél év után.

Egy kis haflingin ültem, elég nyugtalan volt, folyton beugrott vágtába (ekkor még csak egyszer vágtáztam egyedül)

6. ilyen vágtába ugrásakor lerepültem a hátáról. Eléggé megijedtem, azt hittem, hogy át fogja ugorni az előttünk lévő akadályt. De aztán az utolsó pillanatban befordult, ekkor estem le.

Szerencsére egy jó vastag télikabát volt rajtam, az valamennyire felfogta az esést. (hátamra estem)

Másnap alig bírtam mozogni, úgy fájt a mellkasom (nem a hátam!), de aztán következő nap már nem volt semmi.


A következő lovaglásnál eléggé féltem (másik lovon ültem)

Most már szerencsére nem félek.

2012. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:

húhh nem tom pontosan mióta az eszem tudom azóta lovaglok..

kb. 2-3 éves voltam mikor a pónika beugrott alattam vágtába én meg lezúgtam xD semmi bajom nem volt csak meglepődtem..

13/l

2012. jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:

4 éve lovagolok. 6x estem bár azt inkább "lecsúszásnak" nevezném :D

De már több mint egy éve nem estem. (szerencsére)

2012. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
Kb 7 éve lovagolok, 4 éve intezívebben. Elő esésem úgy volt, hogy a többi lovat bevitték enni, csak az maradt kint amin ültem, elkezdett vágtázni, én csak irányítani tudtam, aztán csak arra emlékszem, hogy mindenki átt kitett kézzel a ló előtt és próbálják megállítani. Kb 5-10 percet bírtam ki a hátán, utána leesetem. Eszméletem elvesztettem, egy hét kórház, 1 hónapig semmio tesi. A második is ott történt, sáros volt a pálya ezért ugyan olyan köröket vágtáztam mint első esésnél. A ló egyik körben megbotlott, elesett és átfordult.Én meg szaltóba repöltem róla Szerencsére itt nem lett baja egyikünknek sem, mégcsak sírva se fakadtam:D A harmadik is ugyan erről a lóról volt (időközben megkaptam). Szőrén lovagoltunk a barátnőmmel. Én hülye kobak nélkül. Egymással szembe vágtáztunk, én mentem kívül, barátnőm belül. Egyik körnél a barátnőm úgy gondoltam, hogy inkáb ő menne kívül, de ezt elfelejtette közölni velem. Amikor megláttam, hogy megy kifele és befordítottam a lovam, de ő iss látta, hogy kint akarok menni, ő is befordította, és a két kör amit csináltunk összeért, összementek a lovak oldalai, az én lovam megbotlott, és meg a két ló köz estem. íNagy szerencsém volt, hogy nem tapostak meg:) Volt még egy az is szőrén történt, elindultam sétálni, a ló vágtázni kezdett, nem tudtam megállítani, egyre gyorsabban ment így inkább leugrottam:D Ezek közül csak az előnél lett bajom.14 éves vagyok. Te kérdező estél már?
2012. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:
énj még szerencsére nem. csak majdnem azt leírtam nem sokkal ez elött. szerencséd volt hogy nem lett bajod :) köszi a válaszod :))
2012. jan. 13. 20:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!