Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hányszor estetek lóról?

Ti hányszor estetek lóról?

Figyelt kérdés

és amikor megvolt az első esés akkor mennyi ideje lovagoltatok? volt sérülés? és hány évesek voltatok akkor?

hogyan estetek le?

köszönöm a válaszokat, történeteknek is örülök ;)


2012. jan. 11. 20:24
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
szívesen várok még válaszokat :)))
2012. jan. 14. 20:48
 22/49 anonim ***** válasza:
73%

Ezen a nyáron lesz 6 éve,hogy lovagolok,első esésemnél 13 éves voltam,tudásomnak nem megfelelő lovat adtak alám,aki megindult vágtában,nem tudtam visszafogni,de ha hirtelen nem fordult volna 180 fokot,lehet,hogy nem estem volna le,így viszont repültem egyet,nem lett bajom.

Összesen kb 5x estem,egyik sem volt komoly,meg én sem tulajdonítok nagy jelentőséget annak,ha esek.

16/L

2012. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:

Először kb 12 éves koromban estem le, akkor már rég lovagoltam. Valahogy úgy estem, hogy rálépett a kezemre a ló (szerencsére mély homok volt). Bőgtem, és megfogadtam, hogy nekem ennyi volt a lovaglás, többet én fel nem ülök. Kb 3 óra múlva már egy másik lovon nyargalásztam...


Azóta eltelt 16 év, fogalmam sincs hányszor estem, nem számoltam, 10-15 alkalommal biztos. Nagy sérülésem szerencsére nem volt. Egyszer hanyatt estem fagyott földre (ágaskodás-bakolás-bakolás-4 lábas-bakolás-bakolás-ágaskodás kombó kb), akkor 1 hétig úgy jártam, mint aki be van sz.rva, egyszer pedig kipukkadt egy ér a csuklómon belül, de kórházban lovas esés miatt nem voltam (és ezt most lekopogom). 4 éve vettem az első lovamat és másokén is szoktam ülni, hetente 4-5-6-szor lovagolok.

2012. jan. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
73%

6 éve lovagolok és 4-5x estem.

Első esésem a 5.-6. lovaglásomkor volt.Egy eléggé nyugtalan lóra ültettek (először voltam nyeregbe,de még futószáron) és nem a megszokott oktatóval voltam,ez a másik meg azt hitte,hogy már ügettem nyeregbe meg vágtáztam stb.,meg sem kérdezte,és pár kör lépés után azt vettem észre,hogy ügetek,az még oké volt aztán meg beugratta vágtába a lovat én meg repültem :/

2 esés azért volt,mert vágtáztam az oktatóm valami vicceset mondott én nevettem és lefordultam a lóról,de mindig tudom hova kell esni,mert mindig a pálya puha részébe esek :D

Egyik esésem terepen volt.egy tőlem 3-4 évvel fiatalabb lánnyal mentem terepre,aki 1 és fél én meg akkor 4 éve lovagoltam,vágtáztunk aztán felvettük ügetésbe a lovakat és az én lovam megbotlott,ő bukfencezett,én meg térdre estem.

Meg egyszer estem a lovamról.Hát az megérződött egy darabig,mert seggre estem ágaskodásból (Amúgy a lovam 16 éves hafi kanca,extra turbóval,makacssággal és akaratossággal :D)

2012. jan. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 nIkole válasza:
8éve lovagolok, és kb 34x estem Lipicai lóról ebbŐl 4xaz akadályra.
2012. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
másfél éve lovagolok, és egyszer estem . Úgy történt, hogy futószáron lovagoltam és nem foghattam a katárt mert elég béna volt az edzõ.. Szóval a nyeregbe kapaszkodtam és nem figyelt rám az oktató, mert beszélt a szüleimmel. Lépésbõl ugrott be vágtába, mert megijedt a ló, és én meg repültem, mint a fene :D .
2012. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó kicsit el vagy tévedve:D Futószáron nem kell fogni a kantárt, mert egy kezdő abba akar kapaszkodni, ezért kellett a nyerget fogni. Úgyhgoy ne az oktatódat fikázdd, mert nem ő tehet lóra, és a ló bárhol, bármitől megilyedhet, nem egy gépezet, aki körbe-körbe mentel.
2012. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
22%
Miss, vagy Miszter letoló! Milyen érdekes, hogy mindenhol, ahol voltam lovagolni, FUTÓSZÁRON IS KELLETT A KANTÁRT FOGNI!! Szóval én minimum 7 helyen lovagoltam, úgyhogy ne te mondd meg már nekem, ahol te nem is voltál, hogy mit kell fogni! És én nagyon is szerettem azt az edzõt! És különben is más is megmondta ezt, oktató is , és más lovas is.. Szóval most ki van eltévedve....? Csak hogy tudd, nem KÉREK VÁLASZT! Amúgy meg nem is lehetne ezen az oldalon veszekedni, úgyhogy gratula!
2012. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
Nem kell fogni futószáron a szárat, azért van a futószár, hogy a lovas megtanulja az egyensúlyt, ütemet, vagy ülésjavításra, és ne kelljen az irányítással foglalkoznia. Viszont ilyenkor az edzőnek kéne foglalkoznia vele, vagyis neki kéne vigyáznia, hogy csak akkor ügessen, vágtázzon a ló amikor ő akarja.
2012. jan. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
ahhá
2012. jan. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!