Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hányszor estetek lóról?

Ti hányszor estetek lóról?

Figyelt kérdés

és amikor megvolt az első esés akkor mennyi ideje lovagoltatok? volt sérülés? és hány évesek voltatok akkor?

hogyan estetek le?

köszönöm a válaszokat, történeteknek is örülök ;)


2012. jan. 11. 20:24
1 2 3 4 5
 31/49 anonim válasza:
Nekem az első esésnél meghúzódott a nyakam meg fájt a karom mert a jobb oldalamra estem amikor megijedt a ló és vágtába ugrott és félrelépett.
2012. jan. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
10 4 éve lovagolok.
2012. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
2 éve lovagolok, 4-szer estem, mert megijedt a ló, kivéve az elsőt, az volt életem legdurvább esése:S
2012. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
100%

17 éve lovagolok, de már elég régóta nem számolom.


Három durvább volt eddig, a legelsőnél a karám szélére estem, akkor még kezdő voltam, 8 éves talán, ügettünk körbe, a ló alattam beugrott vágtába, megijedt, én nem tudtam felvenni, és végül is valahogy kifelé estem, hogy hogy azt nem tudom.


Egyszer másfél méteres akadályba borultunk, akkor voltam 14 éves, akkor is megijedt, előbb ugrottunk mint kellett volna, és az első két lábbal érte az akadályt, ott egyetlen szerencsém az volt, hogy a paci nem rám borult.


A harmadiknál meg, talán 15 éves lehettem, ott már 5 éve volt az enyém a ló, és lementem a pályára szőrén lovagolni, ezzel nem volt gond, elég sokszor ültem már úgy rajta, csak az egyik lovas nem tudott mit kezdeni a lovával, teljesen meglepetés szerűen a hátam mögül megindultak, én is megijedtem nem hogy a lovam, annál az esésnél megzúzódott egy izom a hátamban.


Ilyen ez, de egyik után sem voltam hajlandó fél napnál többet pihenni.

2012. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

6 éve lovagolok,3 szor estem.A legdurvább az volt,amikor szüreti felvonuláson a saját lovamról estem úgy(az aszfaltra)hogy a bal szemöltököm teljesen bedagadt.Természetesen szüreti ruha volt rajtam,még egy kobak se volt... ^^"

13/L

2012. jan. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
Az első esésemen először vágtáztam bent, és a ló ráesett a vállára (4 éves volt, és hajlamos ráesni a vállára) hát a vállán tovább ment előre a fedelesben voltunk, és a fal felé vágtázott a vállán elfordult a másik irányba, és én meg már az oldalán lógtam kb. a falhoz közel vágtázott, és az egyik tartógerendába belevitte a fejemet és úgy szaltóztam le róla xD (csk egy körmöm szakadt be) de azóta is ő volt a kedvenc lovam, de már sajnos máshová költöztünk a lovarádal, és őt nem vitték oda://
2012. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
Én már egyszer válaszoltam ,de válaszolok újra. Ma is estem, 2.-szor lóval együtt. Megyünk terepre, vágta, csúszott a talaj, az előttem lévő ló csúszkált, az enyém is, mivel nagyon bukdácsolós. Igazából észre se vettem, hogy elesünk, csak nyomta a jobb lábam, arra gondoltam, hogy mintha a földön feküdnénk. Gyors kikaptam a kengyelből a lábam, a lovam felpattant, és elvágtázott. Még jó, hogy az egyik csaj épp az asés pillanatában hátranézett az egyik csaj, különben ottmaradtam volna:D
2012. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

7 éve lovagolok. Vagy 20x estem, ám csak párszor történt komolyabb baleset. A legdurvább az volt, mikor ugrattam, és a ló megbotlott az akadályban, az egyik lábam becsúszott a kengyelbe, és mikor leestem, a lábam be volt szorulva, a ló viszont tovább vágtatott, és húzott maga után. Eltörött a lábam, és megrepedt a térdem, és valami a nyakammal is történt, de azt ne tudom pontosan, valami rándulás lehetett, mert nyakmerevítőt is tettek rám a korházban. A másik, amire tisztán emlékszem, az egyik ismerősömmel lovagoltunk, én egy nemrég betört lovon mentem, még nagyon kezdő csődör volt, és a másik lovas leesett, és lehúzta magával a nyerget a ló oldalára, amitől az megilyedt, és elkezdett galoppozni, az én lovam meg utána, persze közben bakkolt, majd hirtelen megtorpant, én fejre estem, az egyébként is hatalmas lóról, majd szószerint átfutott rajtam, de szerencsére nem tört el semmim.

15/L

2012. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
11 éves voltam, szőrén lovagoltam, egyszer csak a ló elkezdett vágtatni az ASZFALTON (első vágtám volt...) Én még nem voltam jó lovas, így lecsúsztam... kobakom nem volt, de nem is volt semmi baj, picit horzsolódott a fejem meg a derekam. Azért nem vigyáztam jobban mert igazán kis távolságot kellett megtegyek. De ettől függetlenül visszaültem a lóra, és inkább hazamentem.
2012. febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Én 13 éves vagyok. 7 éve lovagolok 4 éve komolyabban. Még egyszer sem estem magam sem értem pedig sokszor kerültem már olyan helyzetbe hogy leeshettem volna. Az oktatóm mindig azt mondta amikor leeshettem volna ,hogy valahogy a combomat összeszorítottam és nem estem le.
2012. febr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!