Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra hogy vegyenek lovat?

Figyelt kérdés
Van neki hely,mert van tanyánk, takarmány is van széna,zab,alom és sok időm hogy foglalkozzak vele.Tudom ez nagy felelőség meg minden, de nekem egy saját ló az álmom. Lovagolni is tudok sokat járok terepre.Járok lovagolni is de jobb szeretnék saját lovon mert úgy jobb kapcsolatot tudnék kialakítani vele, meg nem kéne akkor 1 órát várni mikor valaki "véletlenül" elkésik vagy nem jön el.
2009. szept. 27. 13:02
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
pénz van rá
2009. szept. 27. 14:21
 12/31 A kérdező kommentje:
most még csak hobbilónak akarom de majd később ha letettem a rajtengedélyvizsgát talán csak akkor mennénk amatőr versenyekre
2009. szept. 27. 14:22
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, itt nem a pénzről van szó. Egy dolog megvenni a lovat, meg a felszerelést. egy dolog a tartása. Ez a pénz oldala. De azt a lovat legalább kétnaponta lovagolni kell. Neked iskolád van, kötelességeid, és ha van napi 3 üres órád, és emellett jól is tanulsz, akkor rendben, de ha nem. Az gáz.
2009. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha miden feltétel megvan akkor nem értem a szüleid aggályait, ha tényleg felelősségteljesen tudnád gondozni.

Kezdj el nézelődni, esetleg próbálgass ki lovakat, ha később versenyezni szeretnél inkább egy sütéssel és papírokkal rendelkező lovat válassz (lehetőleg ne 0-ásat mert arra egy vagyon a licensz).

Az viszont tény, hogy akár eső van, akár hó, vagy fagy, vagy hétvége a lóval foglalkozni kell.

2009. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
A tanulással nem lenne semmi gond az nekem nem nehéz.De képes lennék lemondani minden egyéb elfoglaltságomról vagy arról hogy néha a barátnőimmel legyek.Ha még tornádó lenne is akkor is kimennék hozzá.
2009. szept. 27. 17:11
 16/31 anonim ***** válasza:
82%

Igen és mi lenne télen, amikor az iskolában vagy 2-ig és 4-kor már tök sötét van. Ha jól értelmezem nem ott tartanád a lovat, ahol laksz.


Teljesen megértelek, én is egész életemben lóra vágytam és könyörögtem a szüleimnek hosszú évekig, de nem vettek. Aztán elkezdtem keményen dolgozni és vettem magamnak. Sőt, nem az volt, hogy amint megvolt rá a pénzem vettem!! Először gyűjtöttem jogsira. Aztán kocsira. És aztán lóra. És most sokkal jobban értékelem, mintha 12 évesen a szüleim a seggem alá tolták volna... Szerintem egy lóért meg kell dolgozni.


Egyébként meg bizonyíts azzal, hogy nem nyaggatod őket, hanem türelmesen vársz és mondjuk hétvégente, meg szünetekben (a téli szünetben is!) dolgozol a lovardában, ahova jársz.

2009. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Igen a ló tanyán lenne de nem akadályozna engem a tél abban hogy kimenjek hozzá vagy akár mikor elviselhetőbb az idő kiköltözzek egy időre hozzá.Sajnos a városunkban tilos nagyemlőst tartani pedig itthon is lenne neki hely hatalmas kertünk van több részre osztva.Csak hát a szomszédok és még jó pár ember nem bírja az állatok szagát.Ezzel nemrégiben volt probléma is , mert a lakótelepiek feljelentettek valakit mert oda jártak néha lovagolni a közeli tóhoz és a lovak odapottyantottak néhány esetben.Meg azzal jöttek hogy félnek a lótól.Ezt nem értem mert haflingivel jártak oda.
2009. szept. 28. 18:07
 18/31 anonim ***** válasza:
és a ló tök egyedül lenne egy tanyán???
2009. szept. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
A tanyán igen akkor amikor nincs ott senki.De amúgy meg szinte minden nap kijárnánk terepre más lovakkal a közeli lovardákból.Amúgy meg tudom hogy kockázatos kint hagyni egy lovat még akár pár órára is, mert nagy annak a veszélye hogy ellopják,ezzel tisztában vagyok én is.
2009. szept. 30. 19:20
 20/31 anonim ***** válasza:
81%

nem csak annak nagy az esélye, hogy ellopják, hanem annak is, hogy megsérül, bekólikázik, belelép egy rozsdás szögbe ami minden lépésnél beljebb csúszik, stb.


felügyelet nélkül nem kéne lovat tartani... ha bekólikázik este, reggelre csak a hideg hulláját találod, és a szenvedés nyomait.


de mivel mindenre van válaszod, biztos kisírod majd a szüleidnél azt a lovat (ahelyett, hogy kivárnád, hogy megvehesd magadnak...), úgyhogy csak szurkolni tudok, hogy ne legyen baja (és tudod a lovaknak nem pont terepen van szükségük társaságra... meg ha mondjuk valami baja lesz, pl. lesántul és 1 hónapig nem mehetsz vele terepre, akkor neki nagyon szar lesz! de gondolom ez nem izgat, önző érdekeid felül emelkednek ezen..)

2009. szept. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!