Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pár hónapja kezdtem lovagolni...

Pár hónapja kezdtem lovagolni és szeretnék saját lovat. Egy angloarab jó választás lenne?

Figyelt kérdés

2014. jan. 29. 19:33
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Ez nme vicc.... komolyan jol lovagolok és gondoljatok amit akartok ;)
2014. jan. 29. 20:34
 22/41 A kérdező kommentje:
*nem
2014. jan. 29. 20:35
 23/41 A kérdező kommentje:
Amúgy tévedtem :) 5 és fél honapja lovagolok, nem négy ^^
2014. jan. 29. 20:38
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

5 hónap lovaglás után még semmilyen lovat nem vennék, nemhogy angloarabot. Majd 1-2 és múlva egy kisbérit vagy valami hasonlót, jól képzettet, azt is csak úgy, ha van legalább heti rendszerességgel edző, aki segít.

Aki azt mondta, hogy telivéren tanult 10 évesen, annak gratulálok, vélhetően szinte bármilyen helyzetben fenn marad a lovon, de a lovastudáshoz ennek nem sok köze van. Lovagolni tudáshoz ennél picit több kell.

2014. jan. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
annak ellenére,hogy ez a kérdés kamu,majd akkor szólj,ha odavágott a kapunak/földnek/falnak,okés? ;) vagy ha már meg sem tudod közelíteni,mert ágaskodik mindenre...majd akkor sírj anyucinak,oké?
2014. jan. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
0%
24-es Járt hozzám edző heti 1x amíg az alapokat megtanultam, szóval azért van köze a lovastudáshoz, mellesleg tényleg bármilyen helyzetben fent tudok maradni
2014. jan. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem hogy jól lovagolsz .... de mondjuk egy arab ló elkezd veled száguldani azt nem fogod tudni megállítani 5.és fél hónapos lovas tudással, főleg egy csődört nem ajánlok . Meg ha vesztek is lovat akkor se ezt a fajtát ajánlom ez egy tapasztalt lovast igénylő ló . És nem hiszem hogy 5 hónap alatt mondjuk mindent tudnál a lovaglásról .én lassan 5éve lovagolok de én se merek ilyen kaliberű lóval egyedül kimenni .... de a választás a tied de a lónak lesz a legrosszabb ha félsz tőle és nem lovagolod ....
2014. jan. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Hiszen mindig aztmondjatok nem a fajtat hanem az egyedet kell nezni...
2014. jan. 30. 12:07
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
aha,igen,csakhogy azért még is kell egy kis általánosítás,hiszen egy hidegvérű nehezebben ugrik meg veled,sőt,lehet,hogy újat mondok,de még lassabban is meg ><
2014. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
88%
Öt hónap lovaglás után biztonsággal, a rögzített hintalovat ajánlom! Továbbá javallanám, hogy vegyél vissza a nagyképűségedből és a beképzeltségedből, öt hónap után ne tartsd jó lovasnak magad! Öt év után sincs semmi garancia arra, hogy jó lovas leszel! A vitatkozásodból, az érvelésedből az derül ki, hogy az alapvető tudnivalók hiányoznak a lovastudásodból! (már amennyire lovastudásról lehet beszélni öt hónap lovaglás után) Öt hónap lovaglás, heti egy alkalom edzővel, az gyakorlatilag húsz alkalmat jelent, feltételezem, hogy nem öt-hat órát lovagoltál egy-egy alkalommal, ez az idő még ahhoz is kevés, hogy a lovaglás alapjait megtanuld! A "LÓRÓL" mit tudtál ennyi idő alatt megtanulni, azt, hogy van négy lába? Ha valamennyi fogalmad lenne a lóról, lovaglásról, ezt a kérdést fel sem tetted volna! Vedd meg az angloarabot, és két hét után felteheted az oldalon a kérdést,a balesetsebészetről "mit csináljak, mert a lovam meg akar enni...?! Sok szerencsét kívánok a terved megvalósításához, azt hiszem, jól jön a szerencse, ha komolyan gondolod a terved megvalósítását!!!!!
2014. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!