Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tegnap volt az első esésem,...

Tegnap volt az első esésem, és félek a lovaktól mit tegyek?

Figyelt kérdés
tegnap az edzőm lányával aki27 éves kimentünk terepre. beinditottuk a lovakat váktába de én leestem.a lany nem vette észre csak akkor mikor a ló elvágtatott melletük.sikerült befogni a lovat de csaknem eltörtem a farcsontom.az esés a ló nyakanal tortent de ő tudomast sem szerzett rólam hogy leestem róla.mikor sikerült befogni a lovam megrugta a masik lovat igy mezutan mindketten berohantak az erdőbe kesőbb megtalaltuk őket nekem kissebb agyrázkodasom esfajó farcsontom lett
2015. márc. 8. 13:01
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
76%
Rendes helyen nem visznek ki terepre olyat akinek nem biztos az ülése. Lehet itt egymásnak menni megint "másol se elsz jobb ,az is putri stb" de a lényegen nem változtat. Az ilyen helyen csak a pénzre mennek rá, ez nem játék.. Súlyosbító dolog h tudomást sem szerzett a másik lovas a társa eséséről. Ez is mindent elárul,egy igényes helyen azért illik utánajárni van -e valami baja a másiknak,ha van,betelefonál a lovardába és kimennek kocsival a sérültért. Egy a lényeg,normális LOVARDÁBAN is leeshetsz bárki hibáján kívül,de itt most a felelőtlenségről van szó és az kivédhető dolog ....
2015. márc. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
82%

Ez tényleg nagyon durván felelőtlen volt. Igazából alig merek rákérdezni, hogy volt-e az edződ lányának valamilyen képesítése, egyáltalán jogosult volt-e rá, hogy kivigyen téged mint fizető vendéget terepre?

Én még a régi motorosainknál is legalább kétszer-háromszor hátrapillantok, még a mindennapos terepútvonalainkon IS, egy-egy vágtaszakasz alkalmával (de ügetés közben is), hogy biztos megvan-e mindenki? Az ördög ugyanis sosem alszik, hiába tudják a lovaink akár csukott szemmel is, hogy hol mi fog következni.


Igazából nem is azon van a lényeg, hogy miért esett le a kérdező (megbotolhatott a lova, elveszthette az egyensúlyát, csinálhatott valamit a ló, lényegtelen, az eredmény ugyanaz), hanem azon, hogy nem nagyon tudnak azon a helyen a jelek szerint felelős döntéseket hozni.


Kérdező, szerintem is keress egy másik helyet. Vagy ha erre nincs lehetőséged, többé az edződön kívül mással (főleg a lányával) ne lovagolj.


Azért félsz talán most a lovaktól, mert nem tudod kiszámítani még (főleg egy ilyen eset után), hogy mire hogyan reagálhatnak. Figyelj oda rájuk, mindig légy körültekintő, határozott és kellően óvatos, és akkor nem fog baj történni. Inkább az olyan lovakkal kezdj, akikről nagyon jól tudod, hogy nyugodtak és megbízhatóak, és lehetőleg mindig legyen a közeledben hozzáértő is (remélhetőleg az edződ az). Kérd az edződet, hogy hadd gyakorolj most egy ideig egy ilyen lovon, hogy visszanyerd az önbizalmadat, és ha újra kimerészkednél terepre, inkább egy lustább, hajtós lovon tedd ezt! És nem ártana, ha mögötted is lovagolna valaki ügyesebb lovas. Én is ha tehetem, viszek magammal segítő lovast, aki a sor végéről szemmel tudja tartani a bandát, mert akármennyire körültekintő is vagyok, nem csavargathatom állandóan hátra a fejemet, így én sem vehetek észre/láthatok mindent.


A lovad egyébként nem rosszindulatból "nem vett tudomást" az esésedről, csupán nem akart lemaradni a társától. A ménesösztön erősebb egy ilyen helyzetben.

2015. márc. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
53%

Mi az, hogy nem vette észre, hogy leestél?

Válts lovardát!

- Egy jó lovardában/helyen nem az edző lánya visz terepre, aki nem tudja visszafogni a lovát, meg nem veszi észre, hogy leesett az ember. És nem küldenek úgy terepre, hogy az első mini "bakolásnál", vagy az első pár lépésnél a vágtában leesel...

- Egy jó iskolaló nem ijed meg, és nem rugdossa a másik lovat. Meg ha valaki leesik róla, akkor talán meg kéne állni egy jó lónak.


Még folytathatnám... de szerintem ennyi elég. Ha nem akarsz kórházba kerülni, akkor menj máshová!

2015. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
0%
Ja, igen, a másik lovarda ugyanilyen putri, csak ott ki sem viszik majd terepre. Mit nyert vele? Egy nagy semmit. Egy titka van a lovaglásnak: sokat kell gyakorolni. Terepen IS. A karámban nem lehet megtanulni tereplovagolni. Amelyik lovardában azt mondják, hogy ők a karámban megtanítanak tereplovagolni, na ONNAN kell elmenekülni, mert ott tuti, hogy csak hülyítenek, legombolják rólad a pénzedet, aztán amikor már meguntad a pordagasztást a karámban, akkor mehetsz a pokolba.
2015. márc. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
66%
Lehet engem lepontozni, de ahova én járok az nem egy putri, hanem egy lovastanya. És nem reklámszöveg, amit írtam, hanem személyes tapasztalat. Attól még, hogy, ezek szerint, neked nem volt szerencséd, egy normális lovardához sem, attól még léteznek és teljesen átlagos árkategóriában mozognak.
2015. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
76%
Az meg, hogy nem visznek terepre amíg nem tanulsz meg lovagolni teljesen helyén való, mert úgy jársz, mint a kérdező és akár örökre szóló sérülésed is lehet...Nagyon nagy szerencséje van a kérdezőnek, hogy egy kis agyrázkódással, farkcsont fájdalommal és a lovaktól való megijedéssel megúszta...
2015. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
80%
45 százalékos barátunk ! akkor felvilágosítalak hogyan megy ez ,mert ebben a témában SEM vagy jártas ezek szerint :) Bent valóban nem lehet megtanulni karámban tereplovagolni,de tudod jobb helyeken bent megtanítják a helyes ,stabil ülést ,szárkezelést stb hogy aztán később kint terepen ne törje magát össze az illető egy egyszerű vágta miatt.. Mivel bent sokkal kiszámíthatóbbak a lovak ,ezért lovardai körülmények között kell elsajátítani a helyes ülést és CSAK UTÁNA kivinni terepre ,ahol sokkal nagyobb a rizikófaktor h megugrik a legnyugodtabb ló is ,mivel sokkal jobban szabadjára engedik magukat a lovak kint ,mint bent a karámba.. Na tehát nem arról van szó h nuku terep,de oda már kell egy alap tudás, ha nem akarod nyomogatni a 104 -et.
2015. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
0%

Na megjött a 12 éves okos pulykatojás is, aki már profi szakembernek képzeli magát, mert apukája 6 éves korában a segge alá tolt egy lovat, amelyik magától végigment a pályán a Pony Kupán.

Hülyeségeket karattyolsz, lányom, az iskolában sem csak akkor tanítják meg a "B" betűt, amikor az "A"-t már legalább fél éve gyakorolod. :-p

2015. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
76%

45%-os vedd már észre magad! Nem helyes a logikád egyáltalán, mert igen a suliban is majd csak akkor adnak regényeket, ha megtanultad az ABC-t és a rövid meséket már jól el tudod olvasni. Egyébként úgy látom te vagy az, az értelmileg igencsak visszamaradott, aki úgy gondolja, hogy 1 év lovas tudással, már övé a világ és mindenfajta elővigyázatosság szükségtelen, egy olyan teljes mértékben veszélytelen sportág esetében, mint a lovaglás. És nem csak azzal van a baj, hogy ő leesett, hanem, hogy még az edző lánya(!) se képes helyesen kezelni, egy olyan (mondhatni eléggé általános) szituációt, mint ez, sőt még ő után kell kajtatni az erdőben.


Én nem vagyok híve, ezeknek a vitáknak és általában nem is szeretek leállni ilyen hülyeségekkel, de most úgy éreztem, hogy ez már tényleg több a soknál! Ne is haragudj, de az érveid siralmasabbnál siralmasabbak és egyáltalán nem tényszerűek, ráadásul ez a fajta "ez is putri, az is putri" -féle felfogás szintén nem vall túl magas intelligencia-hányadosra.


Persze gondolom neked már rég meg van a lovasoktatóid,mi?

2015. márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
32%
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel." - Bertrand Russel
2015. márc. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!