Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintettek megmarad a...

Szerintettek megmarad a cicám, vagy elkell majd altatni?

Figyelt kérdés
Pár napja kerestem a kiscicámat sehol se találtam ma estére egy árokban volt szegényke (elütötte az autó szegényt) még él, állatorvos már nincs. Volt pár légy körülötte, és légylárvák (azaz a légy már beköpte) véres volt mindene. Lebénult és a szeme véres illetve a bele kint volt nem szakadt szét de a hasfalán volt egy juk. Felhivtam egy jo ismerösömet aki ért ilyenekhez és azt tanácsolta hogy fertötlenités , ször levágása hogy hozzá férjünk és betadin és lekötni. Persze elöbb forró (langyosas vizzel steril rongyal áttörölni és ugy a betadin, és ugye behoztuk egy dobozba és lekötöttuk a sebét. Adtam neki tejet is bár levolt bénulva a szája az álkapcsa de nyelni tudott fecskendö segitségével. Örültem mert az apró légylárvákból sok kijött,(igen ! belöle jött ki sajnos és élve ették szegényt ) azok a kis fehérek). A szeméböl is és a lábán lévö sebéböl is. Aztán mivel sütött a nap is és láttam hogy kakilt kivittem a dobozzal az udvarra ott voltam vele, a székletéböl is jöttek ki sajnos. Hol be jöttem, hol ki , gondolkoztam, sirtam: ujrafelhivtam az orvost stb . Aztán láttam hogy megint ott eszik a legyek egész végig ott voltam és zavartam csapdostam rola . Simogattam őt, de hiába csapok le 10 et-jött heylette 20. Most behoztam és ujra bekötöttem de leszedi magárol :(. Holnapig meglássuk mi lesz aludni se tudok :(.Most itt van a melegen legyektöl elzárva és én aludni se tudok itt aggodok- szerintetek mi lesz vele?

2019. okt. 24. 22:31
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
79%
Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de szerintem az éjszakát sem éli túl. :( Le is van bénulva, felzabálják élve a nyűvek. Erős fájdalmai lehetnek. Ha most ezt túlélné, akkor sem lenne már soha egészséges, normális, élet vidám cica. :( Sajnálom! :(
2019. okt. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
23%
Sok idióta autónak mindenhova utat építenek. Lassan se ember, se állat nem lesz biztonságban. Egyet lép a házból, már lassan járda sincs és száguld feléd az autó. Lehet, nem az autóutak terjeszkedését kéne segíteni, hanem korlátozni kéne azokat a tragacsokat.
2019. okt. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
79%
Tehát a macskád napokig felüdt az árokban, el van törve az állkapcsa, kint vannak a belei és élve feltabálják a nyüvek. Ráadásként még jól meg is fosatod a tejjel. Azonnal állatkórházba kellett volna vinni, ha nincs rá pénzed (mert garantálom, hogy több százezer forint lenne és akkor is kb csoda kéne, hogy túlélje) akkor el kell vinni elaltatni. Mire jó, hogy aszalod még pár napig, amit végig szenved?
2019. okt. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
95%

Leírhattad volna legalább hogy merre laksz, segítettünk volna keresni ügyeletet, vagy kórházat. Én szívesen telefonálgattam volna helyetted, de ha a közelben laksz el is vittelek volna titeket ingyen. Tudom, hogy nagyon drága a taxi, de ilyen esetben meg kell próbálni azt is, csak nem szabad mondani hogy elütötték a cicát akit viszel, mert nem fogják elvállalni, arra hivatkozva, hogy összevérezheti az autót.

A kórházban is meg lehet beszélni hogy részletekbe fizesd ki az összeget.

Mindenre van megoldás, csak cselekedni kell, bár nem hibáztatlak, tudom hogy ilyenkor lefagy az ember agya.

Nagyon szurkolod a cicádnak, ha még él reggel azonnal vidd orvoshoz és kérlek írd majd meg mi történt.

2019. okt. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
68%
Jézusom... Mi lett a cicával?
2019. okt. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
74%

Ügyeletre elvihetted volna, de már mindegy, reggel nyitnak a rendelők, szaladj vele orvoshoz. Ők talán rendbe tudják tenni. Ha nem, akkor elaltatni és ők tudják, mindenképp vidd el orvoshoz azonnal, semmi se legyen most fontosabb.

Házilag megfelelő eszközök és szakértelem nélkül SEMMI érdemlegeset nem tudsz tenni. Ide egy jól felszerelt rendelő és orvosok kellenek. Nem értem hogy nem evidens

2019. okt. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
74%
Mi lett a cicával?
2019. okt. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
54%
.
2019. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
0%
nyilván idefog írogatni valszeg a kóürházban vannak most.
2019. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
78%
Hogy van a cica?
2019. okt. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!