Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintettek megmarad a...

Szerintettek megmarad a cicám, vagy elkell majd altatni?

Figyelt kérdés
Pár napja kerestem a kiscicámat sehol se találtam ma estére egy árokban volt szegényke (elütötte az autó szegényt) még él, állatorvos már nincs. Volt pár légy körülötte, és légylárvák (azaz a légy már beköpte) véres volt mindene. Lebénult és a szeme véres illetve a bele kint volt nem szakadt szét de a hasfalán volt egy juk. Felhivtam egy jo ismerösömet aki ért ilyenekhez és azt tanácsolta hogy fertötlenités , ször levágása hogy hozzá férjünk és betadin és lekötni. Persze elöbb forró (langyosas vizzel steril rongyal áttörölni és ugy a betadin, és ugye behoztuk egy dobozba és lekötöttuk a sebét. Adtam neki tejet is bár levolt bénulva a szája az álkapcsa de nyelni tudott fecskendö segitségével. Örültem mert az apró légylárvákból sok kijött,(igen ! belöle jött ki sajnos és élve ették szegényt ) azok a kis fehérek). A szeméböl is és a lábán lévö sebéböl is. Aztán mivel sütött a nap is és láttam hogy kakilt kivittem a dobozzal az udvarra ott voltam vele, a székletéböl is jöttek ki sajnos. Hol be jöttem, hol ki , gondolkoztam, sirtam: ujrafelhivtam az orvost stb . Aztán láttam hogy megint ott eszik a legyek egész végig ott voltam és zavartam csapdostam rola . Simogattam őt, de hiába csapok le 10 et-jött heylette 20. Most behoztam és ujra bekötöttem de leszedi magárol :(. Holnapig meglássuk mi lesz aludni se tudok :(.Most itt van a melegen legyektöl elzárva és én aludni se tudok itt aggodok- szerintetek mi lesz vele?

2019. okt. 24. 22:31
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
87%

30-hoz még annyit fűznék hozzá, hogy egy macska sokkal kisebb testű, mint egy kutya, sokkal kisebb ütéstől is szenvedhet komoly sérüléseket, így teljesen mindegy, milyen lassan araszol az autó lakóövezetben, ha utolsó pillanatban ugrik ki a kocsi elé, akkor onnantók csak az isteni szerencséjén múlik, hogy mennyire kerül a kerék alá és milyen belső sérülései lesznek.


Egyébként jelen kérdésnél nem az a gond önmagában, hogy kinti cicát tart(ott) - azért a kérdezőt szidja mindenki, mert kábé azt írta le, hogy élve rohad a macskája de ő gondoskodik róla, simizi meg tejet itat, hogy meggyógyuljon, simizzük a buksiját hogy de ügyes. Ez nonszensz. Nem olyan nagy ez az ország, hogy ne találjon elérhető közelségben állatorvosi ügyeletet, de oké, tételezzük fel, hogy a bivalybasznádi tanyavilágban él, ahol évente egyszer van állatorvos, mint a régi szép időkben (mondjuk ilyen sehol nincs, de persze, elhisszük). Akkor sem hagyom szenvedni az állatot, ahogy az állatorvos sem tenné, ha menthetetlen.

2019. okt. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
81%

Persze, teljesen igazad van utolsó. Ha ilyen állapotban találom az állatom, rohanok az orvoshoz, nem a sarlatân ismerőseim hívom meg gyakorin latolgatom a túlélési esélyeit.


Egyébként kíváncsi lennék, hogy a 29# hogyan jár dolgozni pl. A busz is jármű, ennyi erővel mindenkit tiltsunk ki az utakrol és járjunk gyalog mindenhova.


A macska szerintem nem élte túl, azért hallgat a kérdező.

2019. okt. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%

Abban amúgy igazat adok 29-nek, hogy az autósnak is van felelőssége: ilyen esetben, ha érzékelem a balesetet, felnyalábolom a cicát, és én magam viszem a legközelebbi állatorvoshoz. Utána már lehet keresni a gazdáját (feltéve, ha van benne chip, a kérdezőhöz hasonló hős gazdik esetén nyilván nincs...).

Szóval igen, abban hibázott az autós, hogy a cica ki tudja meddig hevert az árokban, mert segítenie kellett volna.

De abban nem; hogy miért ütötte el, mocskos sofőr pfejj, mert ahogy előttem írták, nem mindig kerülhető el a baleset.

2019. okt. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
7%

30# Majd akkor mondjál ilyeneket, hogy más hogyan tartsa és hol tartsa a macskáját, ha ti sem fogtok átszáguldozni a piroson, és nem az lesz, hogy az autósok fele nem használja az irányjelzést, amikor kéne. Ti nem tartjátok be a szabályokat, más viszont tartsa be? Nem gondolod, hogy kicsit át kéne gondolnod ezt?

Érdekes, azt teljesen kihagytad, hogy az autós kiszállhatott volna, legalább megnézni, mit csinált. De kényelmesebb volt, hogy a macska az árokban landolt. Az autóutakat pedig le kéne zárni, mert hiába a tiétek, ha az indexet se tudjátok használni, nem hogy egy állatot kikerülni ködben. Ködben már úgy vezetsz, ahogy akarsz, ugye? A kérdező nem is írta, hogy köd lehetett akkor. Szóval ha köd van és sötét van, már nem is kell még annyi szabályt se betartani, mert úgyse látni? Ez aztán a hozzáállás!

2019. okt. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
1%
30# Ja, és az autóutak a tiétek, akkor ennyivel a zebra meg a gyalogosoké, majd ott felállítunk egy pingpongasztalt, és pingpongozunk a zebrán, mert a miénk ennyivel. Tényleg úgy gondolod, minden a tiéd, csak mert autód van, és neked semmilyen szabályt nem muszáj betartani, de más azért tartsa be? Állatok élete, látom, nem számít, de emberélet is kb. ennyit jelent, mint nem zárta be a szobába azt a büdös kölyköt, most nem ütöttem volna el, meg amúgy is sötét volt és köd volt, meg az út a mienk.
2019. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
61%

Ki mondta kedves, hogy nem tartom be a szabályokat? Soha nem hajtok at a piroson, használom az indexet, betartom a sebességkorlatozast és rossz látási viszonyok közt még lassabban és korultekintobben megyek.

De az autóutakon akkor sincs keresnivalójuk háziállatoknak, nem érted?

Elvihette volna aki elutotte dokihoz, vagy bárki aki látja utána, hogy ott fekszik, ez egyértelmű.

De nem tudjuk mi történt, könnyen lehet, hogy észre sem vette a gázoló.


Meg egyszer kérdezem, hogy te mindenhova gyalog jársz, soha nem használsz járművet?

Nem tudom miért az autósokat kell közellenségnek nyilvánítani. A gazdának kéne figyelnie az állatra.

Az én cicáim most is bent alszanak a házamban, nem kint kóborolnak a nagy világban. A felelős allattartas itt kezdődne valahol.

2019. okt. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
61%

35# egyébként a példád elég rossz. Ha pl autópályán egy autós elüt egy gyalogost és megall segíteni, akkor semmilyen büntetést nem kap, hiszen azon az útszakaszon nem számíthatott gyalogosra és nem tudott megállni akkora sebesség mellett.

Vannak szabályok, amiket be kell tartani a közlekedés összes részvevőjének. Egy macskànak hogy magyarázod el, hogy nézzen szét meg használja a zebrát?

2019. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

#37 Japánban már tanítják őket


[link]

2019. okt. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon jó.😀

Egyébként félre értés ne essék imádom az állatokat tényleg, de kicsit gáz, hogy mindig az autósok a szar arcok, a gazda lesz sosem hibás.

2019. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

35 A gyereket nem lehet bezárni a szobába, de a gyereknek megtaníthatod a közlekedés alapvető szabályait (és még így is vannak balesetek...).

Egy állatnak nem.

De persze, tudjuk, az állatoknak szabadság kell, nem lehet csak úgy telken belül tartani őket.

Elengedem nálad a kockás pitonom és a három óriáspókom, és megbeszélheted velük is, hogy nyugodtan érezzék magukat szabadnak a telkeden, mert nem korlátozzuk őket. :)

2019. okt. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!