Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintettek megmarad a...

Szerintettek megmarad a cicám, vagy elkell majd altatni?

Figyelt kérdés
Pár napja kerestem a kiscicámat sehol se találtam ma estére egy árokban volt szegényke (elütötte az autó szegényt) még él, állatorvos már nincs. Volt pár légy körülötte, és légylárvák (azaz a légy már beköpte) véres volt mindene. Lebénult és a szeme véres illetve a bele kint volt nem szakadt szét de a hasfalán volt egy juk. Felhivtam egy jo ismerösömet aki ért ilyenekhez és azt tanácsolta hogy fertötlenités , ször levágása hogy hozzá férjünk és betadin és lekötni. Persze elöbb forró (langyosas vizzel steril rongyal áttörölni és ugy a betadin, és ugye behoztuk egy dobozba és lekötöttuk a sebét. Adtam neki tejet is bár levolt bénulva a szája az álkapcsa de nyelni tudott fecskendö segitségével. Örültem mert az apró légylárvákból sok kijött,(igen ! belöle jött ki sajnos és élve ették szegényt ) azok a kis fehérek). A szeméböl is és a lábán lévö sebéböl is. Aztán mivel sütött a nap is és láttam hogy kakilt kivittem a dobozzal az udvarra ott voltam vele, a székletéböl is jöttek ki sajnos. Hol be jöttem, hol ki , gondolkoztam, sirtam: ujrafelhivtam az orvost stb . Aztán láttam hogy megint ott eszik a legyek egész végig ott voltam és zavartam csapdostam rola . Simogattam őt, de hiába csapok le 10 et-jött heylette 20. Most behoztam és ujra bekötöttem de leszedi magárol :(. Holnapig meglássuk mi lesz aludni se tudok :(.Most itt van a melegen legyektöl elzárva és én aludni se tudok itt aggodok- szerintetek mi lesz vele?

2019. okt. 24. 22:31
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
0%

30# Amúgy a macskát nem lehet bezárni. Ahány macskás ismerősöm van, annak sose marad a macskája bent, még a kerten belül sem. Ösztönösen mászkálnak mindenfele. Szóval a hiba nem a macskában van, a macska előbb volt. Az idióta autókat később találták ki, és sajnos nem tudják az autós szakemberek átírni a macskák dns-ét, hogy ne kóboroljanak. Feltételezem, a kérdező macskája nem a főúton a nagyvárosban esett áldozatul valami jaj nem látok sötétben szerencsétlennek.

Ja, és persze, hogy te betartod a szabályokat, hogyne, mindenki betartja, akit kérdezünk, mégis valahogy elmarad az irányjelzés meg sok minden.

Az emberek meg tüdőrákot, stb-t kapnak a sok idióta autótól, meg előbb meghalnak, mert ezek a sötétben nem látok féle szerencsétlenek telenyomják kipufogógázzal a levegőt. De még üssétek el az állatokat is, és verjétek a melleteket, hogy jaj de betartjátok a szabályokat, a többi 99 nem tartja be. Hogyne.

2019. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
0%

39# Nevetséges. Az autópályán eleve nem fordul elő gyalogos. Az óriáspitonos példa is nevetséges.

Az autósoknak folyamatosan résen kell lenni vezetés közben. Ezermillió dolog történhet, aminek nem kéne, odakerülhet az útra bármi hirtelen, még a legnagyobb odafigyelés ellenére is. Macska is, ki tudja, honnan, úgy, hogy nincs is gazdája. Akkor is el kell ütni, mert jaj sötétben nem látok? Gondolom, nem a nagyvárosba ment be a macska, meg az autópályára, hanem valami kiesőbb úton sikerült elütni. Ott igazán illene figyelni ilyenre is. Persze, kényelmesebb nem figyelni és ráfogni, hogy jaj sötétben nem látok. De a lényeg, akár van gazdája a macskának, akár nincs, akármilyen macska odakerülhet, mert szerencsétlen állatok is létezni akarnak, csak a hülye ember beépítette a fél világot, ami addig az állatoké is volt, most lehet, hogy talán nem őket kéne hibáztatni, hanem figyelni rájuk, ha mégis odaeszi őket az útra a fene, nem?

2019. okt. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
91%

"Amúgy a macskát nem lehet bezárni."


Érdekes, két macskám van, mindkettő utcai kóbor volt, felnőttként(!) lettek befogadva, szóval ők aztán nagyon tudják, milyen überkirály dolog az àltalad emlegetett szabadsàg meg kóborélet.

Valahogy mégis mind a kettő jobban szeret az ablakból nézelődni, még a kíváncsibb kandúr is kettő, azaz kettő lépésnyire távolodik el az ajtótól, ha nyitva hagyom akármiért, majd visszavonul, hogy az ágy közepén alhasson.


De biztos erre is van magyarázatod, hogy ők nem macskák, nyilván.

2019. okt. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem állítsuk le a macska vs autó pro/kontra versenyt és kérdezzük meg a kérdezőt, hogy van?
2019. okt. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van a cica?
2019. okt. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
89%
Sosem tudjuk nem, ő az a típusú kérdező, aki cseszik válaszolni, hiába tudja hogy sokan várjuk.
2019. okt. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!