Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintettek megmarad a...

Szerintettek megmarad a cicám, vagy elkell majd altatni?

Figyelt kérdés
Pár napja kerestem a kiscicámat sehol se találtam ma estére egy árokban volt szegényke (elütötte az autó szegényt) még él, állatorvos már nincs. Volt pár légy körülötte, és légylárvák (azaz a légy már beköpte) véres volt mindene. Lebénult és a szeme véres illetve a bele kint volt nem szakadt szét de a hasfalán volt egy juk. Felhivtam egy jo ismerösömet aki ért ilyenekhez és azt tanácsolta hogy fertötlenités , ször levágása hogy hozzá férjünk és betadin és lekötni. Persze elöbb forró (langyosas vizzel steril rongyal áttörölni és ugy a betadin, és ugye behoztuk egy dobozba és lekötöttuk a sebét. Adtam neki tejet is bár levolt bénulva a szája az álkapcsa de nyelni tudott fecskendö segitségével. Örültem mert az apró légylárvákból sok kijött,(igen ! belöle jött ki sajnos és élve ették szegényt ) azok a kis fehérek). A szeméböl is és a lábán lévö sebéböl is. Aztán mivel sütött a nap is és láttam hogy kakilt kivittem a dobozzal az udvarra ott voltam vele, a székletéböl is jöttek ki sajnos. Hol be jöttem, hol ki , gondolkoztam, sirtam: ujrafelhivtam az orvost stb . Aztán láttam hogy megint ott eszik a legyek egész végig ott voltam és zavartam csapdostam rola . Simogattam őt, de hiába csapok le 10 et-jött heylette 20. Most behoztam és ujra bekötöttem de leszedi magárol :(. Holnapig meglássuk mi lesz aludni se tudok :(.Most itt van a melegen legyektöl elzárva és én aludni se tudok itt aggodok- szerintetek mi lesz vele?

2019. okt. 24. 22:31
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
81%
Most ez vagy kamu kérdés, vagy már rég nem él a macska.
2019. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
74%
Gyanítom, már rég nem él. Majd este jön a kérdező, hogy mi milyen gonoszak vagyunk, hogy gyászában beszólogatunk neki, holott ő mindent megtett, még tejet is itatott a cicával...
2019. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
87%
Jaj, ezt még olvasni is rémes volt, bele sem merek gondolni, mit él át az a szerencsétlen állatka. Ennél még az elaltatás is jobb, de gyanúm szerint már nem is él.
2019. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
69%
Többet ne tarts semmilyen állatot, légyszíves...
2019. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
89%
Annyira tudtam, hogy nem fogsz válaszolni...
2019. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
68%
Kizárt dolog, hogy él a cica. :(
2019. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
68%
Elment már a Macskamennyországba? Hogy viseled?
2019. okt. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
84%
ha meg is halt a macska. nyilván ide fogja kiírni. ha tényleg szerette akkor páér napig kerülni fogja a témát.
2019. okt. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
11%
24. Nem lehet, hogy az autók a hibásak, hogy mindenhova beengedik őket? Végül is egy autó ölte meg a macskát, erre senki nem gondol? Azt az autót miért nem szidja senki, vagy a sofőrjét? Csak úgy tök természetes, hogy elütjük a macskákat, vagy észre se vesszük. Aztán majd úgyis a macska gazdája lesz a hibás. Ha az autó nincs, akkor nem szenved a macska az árokban napokat.
2019. okt. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
47%

29# gondolom nincs jogosítványod, azért írsz ilyen baromságokat.

Képzeld el, hogy ködben, sötétben araszolsz hazafele. Hiába figyelsz, kb észre sem veszed, ha kiugrik eléd egy sötétebb bundájú állat.

Az utak az autóké.

Egyszerűen a gazdáknak kéne megérteni, hogy ne hagyják mindenhol kóborolni a kedvenceiket. Törvényi kötelezettség is a telken belül tartani. Meg ha mindenáron kint akarják tartani, legalább egy fényvisszaverő nyakörvet kapjon az állat.

Az esetek nagy részében nem szándékosan gazoljak el az állatokat a sofőrök, elhiheted.

Egyszerűen kiugrik eléd az utolsó másodpercben és vagy nem is látod, vagy már hiába fekezel.

Bent kéne tartani őket, ez egy veszélyes világ. Ha nem autó kapja el, akkor rosszabb esetben kutya vagy mérget ehet.

Nem a körülményeket és másokat kell hibáztatni, hanem cselekedni és biztonságba helyezni azt az állatot, akiért felelősséget vállalatunk.

Megjegyzem sok esetben már az ivartalanítàs is elég lenne. Tüzelési időszakban gondolkodás nélkül vetik ki magukat az útra. Hogy állsz meg, ha eléd ugrik?

Én egyszer jártam így kutyával. Egy bokorból a kerék elé ugrott. Kb 30al mentem így satufékezéssel nem lett baja. De ha picit gyorsabban megyek, elutom. Szinte mindenhol 50 a korlátozás, csak szólok.

2019. okt. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!