Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a macskát a vadászásról? Vegyek neki húst? Ma megjelent itthon egy kiscsirkével aki életben volt és elvettem tőle.

Figyelt kérdés
Utána kérdezgessek kié hogy visszatudjam adni? Most adtam neki inni meg beraktam egy dobozba. Nyilván nem bántom a macskát így állatkínzók inkább ne írjanak. :)
2020. jún. 24. 14:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%
2020. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
74%

sehogy. nekem is volt olyan macskám, hogy a környék összes egerét/patkányát/madarát (shy) levadászta és boldog vigyorral a képén hozta haza. a másik macskám meg elfutott, ha egy legyet is meglátott.

a te cicád ilyen jófajta egerészős-vadászós, nem tudod leszoktatni róla

2020. jún. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Na igen de az olyan paréj aki csak hasznot lát az állatban könnyen bánthatja a macskát ezért is féltem. Bár az is érdekes hogy 3 éves korában jött rá a vadászhatnék. :)
2020. jún. 24. 14:49
 4/32 A kérdező kommentje:
Mert a gond hogy most nem verebet meg egeret hozott hanem valaki csirkéjét. Szerencsére még élve.
2020. jún. 24. 14:50
 5/32 anonim ***** válasza:
88%

Kérdezd körbe a szomszédokat és add vissza a csirkét a gazdájának.

Törvény vonatkozik rá, hogy kötelességed a telkeden belül tartanod az állatod! Vagy bent tartod, vagy macskabiztossá teszed a kerítést, hogy ne tudjon szabadon kedvére kóricálni. Nem csak neki lehet baja (elütik, megmérgezik, főleg ha lopkod) de másnak kárt csinál! Ez még csak 1 csirke. Még! Mi lesz később, ha a környék összes szárnyasát levadássza? Te vagy érte a felelős! A felelős állat tartás meg ott kezdődik, hogy telken kívül nem mehet a macska!

2020. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%
Tartsd bent a macskát, vagy legalább udvaron bent, és se a macskádat, se más állatát nem kell féltened többet.
2020. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Sajnos a sok állatok irányában szívtelen paréj sem arról híres hogy megfelelően elzárja a retkes 200 forintos tyúkjait.

Nyilván menne a feljelentés ha baja lenne az állatnak.

2020. jún. 24. 15:08
 8/32 anonim ***** válasza:
84%
Na nehogymár a csirkék gazdáját hibáztasd! A te macskád ment át más telkére!
2020. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
59%

Ismerős. Nehogy vissza vidd, mert ha egy róka viszi el a tyukjait, akkor is a temacskadra keni.


Akkor is ha a tyukjai 5 kilosak lesznek a te macskád 2.

2020. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Abban van valami.


Amúgy ezek a nagy városi tyúktartók sok esetben állatkínzó hajlamú fillérba.só antiszociális fazonok akik ha összetörik 2 50-60 forint értékű tojás már világvégét élveznek.

A macskákat kutyákat megvetik mert nem hoz úgymond hasznot. Közben büszkék hogy nem kell 60 forint/darab áron tojást venniük.

Tisztelet persze a kivételnek de én még olyat nem láttam aki szeretetből tartott volna tyúkot.

2020. jún. 24. 15:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!