Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerződéssel fogadnék örökbe...

Szerződéssel fogadnék örökbe cicát ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Ha valamit nem teljesítek mi történik? Ez mennyire hivatalos? Annyira nevetségesnek tartom sejtem hogy szét fogtok szedni emiatt de basszus annyira rossz hogy legszívesebben 2 cicát is azonnal örökbe tudnék fogadni meg menteni a kis ártatlan babákat de nagyon bosszant hogy szerződéssel miért akarnak engem kötelezni? Szívem szakad meg értük de lassan inkább le mondok róluk és nézek jófogáson és hagyományos módon értük megyek elhozom a cicát az addigi gazdit akkor először és utoljára látom, nevelem élete végéig mindenből jobbat kap mint én 😂 többet viszem vizsgálatra mint magamat lelkem is kiteszem érte. Ez miért nem elég?! Miért kell nekem a vadidegen állatvédővel tartanom a kapcsolatot?? Miért kell nekem beengednek a házamba vadidegen embereket hogy megnézze hogy hová jön a cica majd havonta feljonnek ellenőrizni a saját házam?? Azért álljunk már meg egy szóra. Nekem ez sértő! Ha elhozok egy állatot akkor úgy hozom el hogy jó helyre ahol mindent megkap ez evidens ... Mellesleg az állatvédő nőci nem szimpatikus irritál maga a jelensége is a hangja stb. Sajnálom nem szimpatikus. Remélem megmaradt ez a jogom hogy ne kedveljek mindenkit.Komolyan havonta egy ilyen emberrel kell találkoznom és beszélnem hetente a macskáról?

Teljesen elment a kedvem ettől az egészről emiatt... :(

Lehet azt is mondani hogy ha nem ér meg ennyit nekem a macska akkor hagyjam is szörnyű ember vagyok stb stb de ez nem igaz. Nekem az nem éri meg hogy egy vadidegen embert akit nem kedvelek nem is akarok eleve felháborító hogy úgy mindent is megnéznek a házamba felborítják a családi életünket ezek az állatvédők hozzájuk kell igazítani azt a napot mikor jönnek és basszus félek is valamilyen szinten hogy kint marad valami pont akkor eltűnik és akkor jön az a kérdés hogy mi van ha ő emelte el? Nekünk a házunk nagyon intim postást sem engedem be ez van, ezt hadd dontsem már el. Neharagudjatok teljesen kivagyok. Néha úgy érzem hogy olyan mintha nem is akarják örökbe adni őket kb el lehetetlenitenek. Olvastam már Facebook csoportban többször is hogy van aki szívesen fogadna örökbe de emiatt biztos hogy nem fog...

Nem értettem hogy miért írják ezt mikor oda kerültem hogy kész végem bele szerettem a reménytelen csapzott macskákba és írtam a hölgynek 1 órát beszéltünk telefonon és mindent kikérdezett rólunk és ezeket elmondta a telefonba amiket leírtam annyit mondtam hogy elnézést ezt fel kell dolgoznom és kinyomtam. Nem tudtam tovább hallgatni 🤦

Mit csináljak??? Bocsi hogy hosszú lett:( szóban forgó állatvédők a Lipót macska mentők. Párom teljesen felháborodott hogy mitkepzelnek hogy mi akarunk jót és ide akarnak jönni nézelődni ez nem múzeum nem gyermeket fogadok örökbe. Valamilyen szinten ez is jogos...



2020. dec. 19. 00:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer akartam cicát örökbefogadni. Elege azt mondták, bemutatkozó levéllel várják a jelentkezőket. Írtam is magamról, hogy most is vannak cicáim stb erre jött egy flegma válasz, hogy álljon már meg a menet nekik mentések közt nincs idejük arra, hogy ilyen hosszú leveleket olvassanak, írjam le rövidebben, meg mellé rakott egy kérdőívet hogy töltsem ki. Mivel szerettem volna a cicát, kb elnézést kértem és rövidebben írtam magamról pedig amúgy se írtam sokat és a kérdésekre is válaszoltam. De a cicát nem kaptam meg mert hogy a szüleimnél laktam és ez kizáró ok volt illetve az albérlet is 🤷‍♀️ de ezt olyan flegma stílusban közölte velem a csaj, hogy csak pislogtam... kutyát azóta fogadtam örökbe az viszonylag könnyen ment de a stílussal ott is voltak gondok sajnos.
2020. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóval értek egyet.

Hozz el egyet háztól, mert az állatvédők örökbefogadási kritériumai jócskán meghaladják a normalitás határát.

Én is szerettem volna cicát örökbe fogadni, de amikor az állatvédő egyéb feltételek mellett közölte, hogy félévente személyesen ellenőrzi, hogy megfelelően tartom-e, akkor lemondtam a dologról.

Azóta persze van egy utcáról mentett cicám.

2020. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Azta milyen sztorik! Örülök hogy nem mentem mélyebbre ebben a dologban.

Félve írtam ki a kérdésem meg mondom őszintén mert az embernek lassan fingania se lehet ha állatról van szó. Én is rajongok értük de szeretem az ember társaimat :) én tisztelek mindenkit annyira hogy a saját magán életében békén hagynám ha ilyen helyen "dolgoznék". Basszus mennyivel több cica/kutya gazdisodhatna ha nem lennének ennyire önfejűek ez azért annyira szomorú....:(

2020. dec. 19. 23:49
 14/27 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen igazad van, csak megerősíteni tudlak ebben. Facebookon is keveredtem vitába állatmentőkkel, mert próbáltam őket kicsit visszahúzni a realitás talajára. Nagyon messzire mennek, emberek maganszféráját jócskán megsértik, és úgymond ez nem kéne, hogy zavaró legyen annak, akinek "nincs rejtegetnivalója". Ráadásul ha bármi nem tetszik nekik, azonnal önkényesen elvihetik a kutyát/macskát, aki már családtag. Szereptévesztésben élnek.

Bérelt házba nem adnak, tehát eleve legyél milliomos. Gyerek mellé nem adnak. Írj bemutatkozólevelet, pályázz, fizess, utána mégis más kapja meg. Ha mégis kapsz állatot, akkor meg belegyalogolnak a magánéletedbe, telefonálgatnak, megjelennek, bejönnek, utasítgatnak és még a fenyegetés is ott van, hogy ha úgy gondolják, elvehetik. Pszichopata egy rendszer. Szerintem valamiért megéri nekik, hogy ne adják oda az állatokat, mert akkor jár nekik valami támogatás, ha van x db kutyájuk. Ha meg nem viszik az állatokat, akkor meg szemét, kegyetlen mindenki. A negatív tapasztalatokból tanulva, én biztos, hogy állatvédőktől soha nem veszek, és tőlem egy fillért se látnak az ilyenek semmiféle adomány meg szja 1% formájában.

2020. dec. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is menhelyről akartam cicát, de a honlapjukon az volt, hogy tulajdoni lappal kell igazolni, hogy nem albérletben lakik a gazdijelölt. Ezt nem vállaltam, végül lett cicám egy kedves, állatszerető asszonytól, bár ő valószínűleg a "szapi" kategória az állatmentő szótárban.
2020. dec. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
64%
Most olvasom, valamelyik alapítvány írja, hogy több mint 200 állatuk van és keresnek ideiglenes gazdikat, mert mar nem férnek el, meg persze kérnek pénzt. Nem adjak oda a kutyákat az embereknek, inkább ketrecben tartják őket beláthatatlan ideig, mert ugye a ketrec jobb mint az albérlet. Ismerősömnek bérelt kertes házba sem adtak. Inkább maradt az állat a ketrecben, mert az jobb neki mint a kertes ház.
2020. dec. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
50%

Albérletbe pl azért nem adnak, mert rengetegszer jártak már úgy, hogy pár hónap vagy év múltán visszavitték nekik az állatot, hogy másik albérletbe mennek át, és ott nem engedi a tulaj.

Ők pedig végleges, biztos helyet szeretnének nekik, az az állatnak nagy lelki megrázkódtatás hogy megszereti az új gazdáit, aztán ők is visszadobják.

Szar helyzet ez, de valahol azért érthető. Ez is azért alakult így mert az emberek sokszor bebizonyították nekik hogy felelőtlenek, sokszor eljátszották ezt, ezért az eddigi tapasztalataikat alapul véve hozták meg ezt a szabályt.

2020. dec. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
86%
Van egy menhelyes ismerősöm, nyúl ketrecben tartják a macskákat.
2020. dec. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Benne van a kockázat az albérletben, de korántsem általános! Inkább kivétel. De! még mindig jobb x évig albérletben mint ki tudja meddig, akár életük végéig azokban a nyomorúságos ketrecekben. Na ez az igazi állatkínzás.

Több mint kétszáz állat egymás hegyén-hátán, de nem adnák ám oda a jelentkezőknek, mert mi van, ha.

Néha azt gondolom, élvezik, hogy az állat a hatalmukban van, a gazdijelölt meg pofára esik.

2020. dec. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki felelőtlen alapból, annak nem kell albérlet. Hányan keresnek új gazdát költözés, ház eladás miatt? Hányan bántják az állatot úgy, hogy saját házban élnek? Szóval azért ez így eléggé nem indok meg hát nekem is azért nem adtak mert nem az én nevemen van a ház, hanem anyuékén... 🤷‍♀️🤷‍♀️
2020. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!