Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Udvarba, kertbe bejárkáló...

Udvarba, kertbe bejárkáló macskák ellen van valami módszer?

Figyelt kérdés
Várom az ötleteket. Nem akarom bántani őket, csúzli vagy hasonló. Csak ne itt végezzék a kis és nagy dolgaikat.

2021. márc. 17. 08:41
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

A kerítés építés folyamatban van. Alatta felette nem tudnak majd bejönni, csak a szomszéd ótvar épületének vállmagasságban van a teteje. Azon tudnak közlekedni majd.

Komolyan azt csinálják, hogy átugranak, szarnak egyet utána mennek vissza. Jaa és az autó motorterében is jártak, a teteje meg néha össze van járkálva.

2021. márc. 17. 11:14
 22/38 anonim ***** válasza:
82%
19 nem azért népművészeti cserép edény az illető mert nem akarja hogy ott legyenek a macskát hanem mert szerinte az a megoldás hogy megmérgezi, kinyírja őket
2021. márc. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
77%

Én nem mérgezném le őket,azért az durva....

De kíváncsi lennék mi lenne ha például bármilyen állatom(ha lenne)átjárna a szomszédba fosni...Megnézném azért hogy állna a szájuk mondjuk🤭🤭Ivartalanítás alap szerintem mert annyi házi keverék macska van hogy az nem normális dolog.Nálunk is az van hogy a másik oldalról is be tud jönni nagy örömömre ja és a komposztot is bsztatja aminek még inkább örülni szoktam de ha a veteményes kertemet is tele fossa akkor már nem állok jót magamért és villanypásztor lesz minden irányból ha lehet mert én nem azért csinálgatom a kertem hogy más állata tele fertőzze mert utána kéne olvasni hogy mit tartalmaz a macska ürüléke

#10

2021. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

23! Én evtizedek óta tartok macskákat, de sosem kaptam el semmit. De tudom, hogy oltott, rendszeresen féreghajtott és nem kijárós állatok. És baromira fel tud húzni, amikor vakarászok a kertben és puszta kézzel belemarkolok a szarba vagy érzem azt a tömény macskahúgyszagot. Kesztyűvel sem kellemesebb, mert utána az is kuka.


Ezért javasoltam a kérdezőnek a villanypásztort, nálunk az bevált. Sajna csak tavaly a szezon után jött az ötlet, így jópár paradicsom és paprika letört mire megoldottam a problémát.

2021. márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Igen.Az a megoldás.Én eddig úgy tudtam hogy nem szabad.Nem kell azt engedélyeztetni vagy hogy van ez?#24-es nem mindenki olyan mint te ez a baj.Nálunk aki ide csődíti a macskákat csak eteti őket és ennyi ez a gond.Őrületes a szapoulat is pffff🤦‍♂️🤦‍♂️Tavasz is itt van szóval gondolhatod

#23

2021. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Vadidegen, kóbor, beteges, görcs, férges macskákat nem akarok az udvarban látni. Mindent telehugyoznak, telefosnak, a döglött madártól kezdve a kint hagyott szendvicsig mindent behordanak és otthagyják.

Úgyhogy teljesen jogosan vannak felháborodva az emberek. És akkor nem elég, hogy törvény sincs rájuk, meg ott vannak a macskás nők, még akkor sokan jajj szegény biztos éhes gondolatmenettel elkezdi etetni és odavonzani az összes többit a környéken.

A kutyásokat baszogatják mindnenért miközben a macskákból 10x akkora túlszaporulat van és nem állítja meg egy sima kerítés, a kutyával ellentétben.

2021. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
82%
Kóbor macskákat is be lehet jelenteni, pont mint a kóbor kutyákat, és minden évben vannak ivartalanítási akciók. A megoldás az lenne ha az embereket meg lehetne győzni hogy a macskáknak is jobb lesz ha nem ivarzanak de nagyon nehézkesen halad a dolog. De továbbra is az hogy fagyállót tesznek ki, stb az nem megoldás
2021. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Van macskám de én se örülnék ha lenne kertem és komoly pénzeket kellene kiadnom hogy MÁS macskája ne okozzon benne kárt. Ahogy a többiek mondták esetleg villanypásztor (persze ne instant sütés erősséggel, ha megcsípi őket már értik a dolgot) vagy kutya (szüleimnek mondjuk macskája van de egy jól megtermett ivartalan nőstény aki nem hugyoz össze mindent cserébe még az arra járó kandúrokat is helyre teszi szóval szép a kert) vagy valahol láttam pl mozgásérzékelős locsoló rendszer (ha alapból van igényed ilyesmi berendezésre) GYŰLÖLIK a macskák
2021. márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
42%
A mozgás érzékelős locsoló nem rossz ötlet csak azzal nem tudom telerakni a kertet mert nyilván nem olcsó és télen nem tudom használni a fagyok miatt.Minden egyes négyzetméterre nem lehet rakni mert az a helyzet hogy bárhol megjelenhet a dögök hada fosni,egeret és döglött madarakat behozni,hugyozni és még sorolhatnám ja és a virágágyásaimat is szokták piszkálni és a kerítést is összekenik a retkes mancsukkal és karmolják a ház falát is.Szóval megértem azt aki úgy van vele hogy fagyállós megsegíti azt kész
2021. márc. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Vettünk kis nyuszikat és a macska folyamat feléjük lődörög.Még szerencse hogy ketrecben vannak mert már valószínű támadás érte volna őket így hogy 2-3 hetesek még csak.Nem tudom hogy oldjam meg kiengedhessem őket levegőzni is esetleg mert lesz kerítés a "házuk"körül csak azon bemegy símán a rohadt macska és én nem tudok mindig ott lenni....Nekem ebből az jön le hogy én nem tarthatok nyugalomban kisállatot mert a szomszéd dögjei akiket nem akar a saját telkén tartani folyamat bejárkálnak szrni,hugyozni az én telkemre ami magánterület bezzeg a kutyásokat nagyon tudják bsztatni mindennel de ezeket érdekes nem.
2021. márc. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!