Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ivartalanítás nem kínzás a...

Az ivartalanítás nem kínzás a macskának?

Figyelt kérdés
2021. júl. 19. 20:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
82%
Igen, a gennyes méhgyulladás az egy fantázia szerinted... Gondolom nálad még a Föld is lapos.
2021. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
79%
No én mint vidéki akkor kikérném magamnak a hazug állításokat, minden macskát (és kutyát) vitt a család ivartalanítani, ahogy a környezetemben a többség is tette. Nem tudom, mi ez a balhé, de azért a szavazatpontok itt is megmutatják, ki gondolkodik normálisan, tudományos alapokon, és ki az, aki csak sározza a másikat ész nélkül.
2021. júl. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
Úristen, te tényleg nem ezen a világon élsz. Nekem semmi bajom az ivartalanítással, sőt egyetértek vele. De ha már valaki nem ivartalanít, és közli hogy nem is akar, akkor mit mondjak neki? Vidéken ezért fojtják vízbe az 1 napos macskákat, ami ugyan az, mint amit a tojásiparban is elkövetnek, ha a napos csibe nem tojónak születik, zsákba fojtják őket, a tejiparban is a nem kívánatos hímeket rövid távon likvidálják, mi a különbség? A tejiparban agyon elletik a teheneket, ezzel semmi bajod? Morálisan semmi különbség nincsen, csak a te fejedben, mert különbséget teszel haszonállat és kedvenc között, ezt a két kifejezést az ember alkotta meg, igazából mindkettő ugyanolyan állat, és egyikkel se lenne szabad elkövetni ezeket a dolgokat, de ha már az egyikkel így bánunk, és az emberek 95 százaléka elfogadottnak tartja a haszonállatokkal való ilyen bánásmódot, akkor emberi képmutatás a macskával szemben tanusított megkülönböztetés. Mostmár érted amit mondok? Putris meg te vagy, meg a hozzád hasonlóak, akik ilyen szavakkal dobálóznak.
2021. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
70%
Egy szóval nem mondtam, hogy a haszonállatért nem kár... Sőt, köteles vagy a tehenedről gondoskodni, ezt írtam neked a tegnapi példádra is. Azt azonban te kategorikusan kijelentetted, hogy mi az már, hogy sok elléstől méhgyulladás, ilyen nem létezik csak az én fejemben, mindezt arra a megdönthetetlen érvre hivatkozva, hogy arról TE nem hallottál még...
2021. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként 35-ös meg a vidékiek általánosítását kérte ki, ott se mindenki sötét paraszt ám...
2021. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
34, ezzel a méhgyulladással egy az hogy hagyjál, mert egy az, hogy terelsz vele, és nem bizonyít semmit, érdekelni sem érdekel, te hozod fel állandóan. Még mindig várom a választ, magyarázd meg mi az erkökcsi különbség aközött, hogy a naposcsibe kakasokat zsákban megfojtják, és aközött hogy valaki az egy napos macskát megfojtja, és akkor még nem említettem hogy a kedvencként tartott kígyókat, siklókat élő napos egerekkel etetik? Mi a logikus erkölcsi különbség? Erre megint a méhgyulladás lesz a válasz, mert tegnap is ezzel próbálkoztál, csak ez nagyon nem válasz. A tehenekre adott válaszod semmit sem ér, ugyanis a gazdáknak joguk van olyan méretű ketrecekben tartani őket, amikben fel sem bírnak állni a 4 lábukra. Ez a jog, amiről te itt hadoválsz. A macskának joga van, a tehénnek, csirkének nem? Tudod én nem vagyok vegán, de asperger szindrómás vagyok, aki mindent szó szerint értelmez, ezért a vegán álláspontot abszolút megértem, hogy minden állat egyenlő, sokkal logikusabb számomra, mint a többi ember véleménye, akik kardoskodnak a kutya macska mellett, de a haszonállatokat kutyaszámba sem veszik. Nem tudnék ezzel együtt vegán lenni, de jobban megértem az állaspontjukat, mint az ilyen butaságokat, hogy a kismacskát nem lehet megfojtani 1 naposan, de az egeret, napos csibét meg lehet. Ezt szerettem volna, de állandóan a méhgyulldással terelsz, meg prolizol, holott szóval nem említettem hogy elítélem az ivartalanítást, csak ne legyünk már álszentek. Nyilván többhetes kismacskát én is sajnálnék, és nyilván sajnálom az állatokat, de akkor vagy bánjunk velük egyenlően, vagy ne képmutatóskodjunk, meg prolizzunk, mert bár nem vagyok vegán, de pontosan látom hogy van benne logika, hogy ha tojást eszel, támogatod a napos csibék tömeges megfojtását, aztán idejössz kardoskodni a macskák miatt, ez nekem teljesen logikátlan, de lehet én vagyok a fura. Tudod Greta Thunberg, aki szintén aszpergeres, pontosan látja a klímaválság okozta veszélyeket, és magához mérten harcol és tesz érte, pedig elvileg ő a "dilinyós" és a többi ember lenne a "normális". Mégis úgy látom a "normális" emberekben nincsen semmi logika.
2021. júl. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
Ja és azt még elfelejtettem kifejteni az érvelésemben, hogy a tehénnek például nincs joga dönteni arról, hogy akar-e borjat, mégis mesterségesen folyamatosan megtermékenyítik, hogy legyen tej, aztán ha elhasználódott, sok esetben megvárják hogy összerogyjon alatta a lába , megy a vágóhídra. Nem a vidéki haszonállat tartásról, az ipariról beszélek. Nem vagyok vegán, de mégegyszer mondom semmi különbséget nem látok a macska és tehén között, nekem mindkettő ugyanolyan állat. Egyetértek a macska ivartalanítással, de semmi rosszat nem látok benne, ha valaki nem teszi, joga van eldönteni, mint ahogy a húsevőknek is joguk van húst enni, tejet inni, stb. Mégegyszer mondom nem vagyok vegán, csak számomra ez a logikus.
2021. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
Normális választ ismételten nem kaptam, úgylátszik a személyeskedés megy. Egyébként nem vagyok indulatos, én olyan vagyok hogy simán akár barátok is lehetnénk véleménykülönbözés ellenére. De úgy látom a bennetek lévő indulat miatt nem marad hely egy logikus válaszra.
2021. júl. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
Sajnos ha vitázok valakivel, sokszor az ilyen indulatos logikátlan emberek abba a hibába esnek, hogy mindenféle érvelési hibát ejtenek, illetve abszolút képtelenek befogadni az információt a személyes sérelmek miatt. Így nem lehet vitázni, hiányzik egy normális vitakuktúra, de mire számítottam, csak a folyamatos prolizást tudtad eddig is mondani, meg a méhgyulladást.
2021. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
70%

Kik azok a "bennetek". Nem vagyok hasadt személyiség, arról pedig nem tehetek, hogy szarsz a tényekre. A hazugságod is tény, nem először kaplak hazugságon, és ahogy látom, megint a te kommentjeidet törölték - vajon miért... Macskás topikban voltunk, és te komolyan azon csodálkozol, miért a macskákról volt szó, miért nem a haszonállatokról? Are you fuckin' kiddin' me?


Arról sem tehetek, hogy neked az állatvédelem és a rá vonatkozó törvény ismeretlen fogalmak. Tudod, ilyen kötelezettség pl. az is, hogy a gazda köteles a portán belül tartani az állatát, nem pedig kint csatangolni amerre lát, ivarosan... A törvény külön rendelkezik a haszonállatokról is, ha valami nem tetszik, lehet menni a törvényalkotókhoz, nem én és nem a szomszéd raktuk össze azt a bizonyos törvényt. Ahogy az is kötelessége az állattartónak, hogy olyan eleséggel etesse az állatát, ami neki való fajtája alapján - ha kígyó, akkor igen, egérrel... Ép eszű vegán is egérrel eteti, mert lerakhatod elé a zöldséget, hozzá se fog nyúlni. Ezt azonban az állattartó vállalta, neki pedig ez kötelessége. Macskát a portán belül tartani is kötelesség. Érintőlegesen sem tartoznak a haszonállatok a témához - megjegyzem feléjük is van az állattartónak kötelessége, a törvény még a szállításról és a levágásról is rendelkezik, hogy hogyan kell. Más vonatkozik a kedvtelésből tartott állatokra törvényileg. Egyébként a hím csibék brutális legyilkolását tudtommal pont betiltani készülnek a németeknél pl.

2021. júl. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!