Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokan írják, hogy macskákat...

Sokan írják, hogy macskákat nem szabad kiengedni, mert kártékonyak. Minden vidéki buta,aki nem ivartalitja a cicákat. Ne menjen a kerítésen túl...Ez komoly?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 14:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/109 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell autópálya hozzá, megeszi a fenti válaszoló patkánymérgét, vagy csak egyetlen arra járó autó elbssza.

Az ilyenek szoktak utána megvonni a vállukat, hogy 'hámacska, majd ad a szomszéd Jóska másikat"

2023. febr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/109 anonim ***** válasza:
92%
Falusi vagyok. Sok éve nincs macskám, viszont a környék macskái néha ide költöznek, mivel baromfikat tartok, a vágásokat kiszagolják, termény is van, így egér, patkány is előfordul. Mivel nem vagyok szőrös szívű, sajnos nem mindig sikerül elkergetni innen a macskákat, megsajnálom őket. Ennek évek óta mindig az a vége, hogy ide ellik valamelyik macska és egy egész macskahadsereg van, mindaddig, amíg el nem tűnnek, el nem csapja őket a kocsi, meg nem fogják a szomszéd kutyái stb. Szóval jelenleg is más macskáját fogamzásgátlózom, mert elegem van már ebből. 1. Létezik állattartási törvény, ami kötelez, hogy telken belül tartsd a saját állatod, édesmindegy milyen állatról beszélünk. 2. Az állattartási törvény arra is kitér, hogy kötelességed megakadályozni a kedvtelésből tartott állatod szaporodását. 3. Igen, kártevők lényegében, mert kedvtelésből is vadásznak, nem csak éhség miatt. Az meg, hogy valaki betartja a törvényt, nem azt jelenti, hogy nagyívben tesz a macskájára, sőt pont az ellentéte. Ha fontos valakinek a macskája, akkor bent tartja (vagy macskabiztos kerítést, kifutót csinál) és ivartalaníttatja.
2023. febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/109 A kérdező kommentje:
Ha minden macskát kikiskárolunk? Saját kényelmes életünk miatt?
2023. febr. 18. 16:14
 24/109 anonim ***** válasza:
100%
Nem elolvasva a válaszokat: Igen, ez komoly.
2023. febr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/109 anonim ***** válasza:
90%
Látom nem akarod felfogni, hogy mennyi veszély fenyegeti a kijárós/udvari macskákat.
2023. febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/109 anonim ***** válasza:
83%
Macskát szoktam sétáltatni, mert neki is kell a mozgás. Most tudtam meg, hogy a póráztól megszűnt macska lenni. Ok.
2023. febr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/109 A kérdező kommentje:
Tehát felesleges a macska. De amyibinygyürüm.-az igazi.
2023. febr. 18. 16:27
 28/109 anonim ***** válasza:
95%
A félvad tartásról vagyis kijáró macskák lehet vitatkozni de az ivartalanítás nagyon alap.
2023. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/109 A kérdező kommentje:

Akkor vidéki bűnös vagyok, aki kiengedi a macskát

.. hihetetlen

2023. febr. 18. 17:08
 30/109 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy nem sz@rja össze a füvet, régen volt macskánk és valóban elkaparta, de most a környék összes macskája itt mászkál, összetojják a kertet, a bejárati ajtót, garázsajtót, ház lábazatát a kandúrok jelölik irtó büdös. Kikérem magamnak, hogy a felelőtlen szomszédok miatt ennyi plusz munkát kell végeznem a takarítással. A másik, hogy én cinkeodút rakok ki, és költenek is benne a cinkék. Folyton ott lesi, zavarja őket. Egy frászban vagyok, mikor kapják el az eleséget hordó cinkeszülőket, ahogy volt is rá példa. Nincs joga a szomszédnak megakadályozni a macskájával, hogy én a saját kertemben azt csináljak zavartalanul, amit akarok.
2023. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!