Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokan írják, hogy macskákat...

Sokan írják, hogy macskákat nem szabad kiengedni, mert kártékonyak. Minden vidéki buta,aki nem ivartalitja a cicákat. Ne menjen a kerítésen túl...Ez komoly?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 14:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/109 qkker1 ***** válasza:
92%
Vidéken sajnos még mindig a felelőtlen állattartás a divat, ivartalanítás, kerítés ismeretlen fogalmak.
2023. febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/109 anonim ***** válasza:
91%

Igen, komoly. Vidéken élek, kertes házban, a két macska nem mehet ki. Néha sétálunk egyet a kertben hámmal, figyelve a szomszéd kutyájára, aki akkor szökik, amikor akar.

Arra a butaságra pedig, hogy a macskák nem vadásznak csak úgy, kedvtelésből:

[link]

2023. febr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/109 anonim ***** válasza:
86%

"Akkor vidéki bűnös vagyok, aki kiengedi a macskát


.. hihetetlen"


Ja. Nincs ezen semmi hihetetlen, több ezer hozzád hasonló suttyó van.

2023. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/109 anonim ***** válasza:
83%
30-as vagyok, és bármilyen meglepő, szeretem a macskákat, de mivel inkább a szeretném, hogy a cinkék, rozsdafarkúak itt költsenek, ezért nem tartok macskát. Amikor kiscinkék vannak az odúban, már a szülők hangjából, vészjelzéséből hallom, hogy valahol lapít a macska a bokorban, és már megyek is seprűvel ( mint egy boszorkány), hogy kizavarjam. Nagy megkönnyebbülés, amikor kirepülnek és befejezhetem az őrzést.
2023. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/109 anonim ***** válasza:
88%
Képzeld el, vidéki vagyok, annyira, hogy még szomszéd sincsen. Több macskám van, de főként bent vannak, jól érzik magukat. Ha pedig kimennek a kifutóba, ahol napoznak, lesik a madarakat, játszanak a jó levegőn, biztonságban. Ja és ivartalan mind, így is nagyrésze kidobott, utcáról összeszedett.
2023. febr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/109 A kérdező kommentje:

37; itt csak vegletekben tudnak gondolkodni. Nálam is a fiúk ivartalanítás voltak

A leányok csak az első alom után. És imádom őket. Egy macskára nem tehetsz nyakörvet. Semmilyen állattal nem tenném. De nem szeretem azt a mentalitást, hogy ne ugasson a kutya,ne kukorekoljon S kakas a pesti, agglomerációba kiköltözött emberek miatt.

2023. febr. 18. 18:08
 37/109 anonim válasza:
100%

A felelős gazda, aki szereti az állatait az nem engedi csak úgy a vakvilágba kóricálni és össze-vissza szaporodni. Sokaktól hallom, hogy a macskát nem lehet kerten belül tartani, de az igazság az, hogy kurvára lehetséges. Normális kerítést kell csinálni, amin nem tud kimászni. Tele van az internet ilyenekkel, csak időt és pénzt kellene áldozni rá…

Nekem kb. 60ezer forintomba került, de bőven megérte, mert így legalább nem kell azon rettegnem, hogy vajon élnek-e még a macskáim…

2023. febr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/109 A kérdező kommentje:

Akkor Kuplung is teljesen bolond. A magányosan sétáló macska...

Egy macska öntörvényű. Nem lehet szabályozni.

2023. febr. 18. 19:09
 39/109 anonim ***** válasza:
90%

Bármilyen állatot ki lehet rakni ennyi erővel az utcára, a kutya, nyúl, hörcsög, vadászgörény, teknős stb is vadon él a természetben. Sőt, a madárpókok, kígyók is. Akkor bezzeg menne a rinya, ha ilyeneket engednének szabadon, mi?

Pedig ugyanaz a törvény vonatkozik rátok is, mint a közvélemény szerint “undorító” állatokat tartókra (nem mindegyik pók, kígyó veszélyes, sok tartásához nem kell semmi extra engedély).

2023. febr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/109 anonim ***** válasza:
91%
De, lehet. Csak te, és a hozzád hasonlók ezzel próbálják igazolni a nemtörődömségüket.
2023. febr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!