Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokan írják, hogy macskákat...

Sokan írják, hogy macskákat nem szabad kiengedni, mert kártékonyak. Minden vidéki buta,aki nem ivartalitja a cicákat. Ne menjen a kerítésen túl...Ez komoly?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 14:25
 61/109 anonim ***** válasza:
85%

"Nekem a cica családtag is,de kóborolhat is."


Családtag is, de az is ok, ha elbssza az autó?


Érdekes család.

2023. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/109 anonim ***** válasza:
21%
#61 Gondolom a kamasz gyereked sem járhat moziba, mert mi van, ha a mögötte levő sorban ül le a baltás gyilkos? Érdekes család...
2023. febr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/109 anonim ***** válasza:
100%

Most már csak-csak megkérdezem, hogy mi a baj a macskasétáltatással.

Azt ne mond, hogy "nem természetes" mert akkor megkérdem, hogy mégis miért nem szán elé van fogva minden szánhúzó kutyafajta, hiszen azoknak meg az a "természetes".

2023. febr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/109 anonim ***** válasza:
87%
A macskád nem egy 16 éves szintjén van. Mondjuk a kétéveseddel összehasonlíthatod, őt gondolom nem ereszted szabadon az utcán, hogy hát annyira menni akar, hadd fedezzen fel, majd hazajön ha kedve van.
2023. febr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/109 anonim ***** válasza:
7%
#63 Ki mondta, hogy baj van a macskasétáltatással? Meg kéne tanulni olvasni. Azt írtam, hogy TELJES benttartás, gondolom ők hámmal sétáltatják. Ha már sétáltatják, az nem teljes benttartás. Ahogy egy sokkal korábbi kommentemben is mondtam, hogy szerintem állatkínzás az, ha a macska egész életében be van zárva egy 40nm-es macskahálós lakásba. Értem én, hogy az irónia nem ment át, de ne mondd már nekem, hogy a totál benti tartást propagáló macskatartók mind hámmal sétáltatják a macskájukat. Ha igen, le a kalappal. De sajnos az ismeretségi körömben nem egy és nem kettő olyan macskatartó van, akinek a macskája SOHA nem kerül szabad levegőre, legfeljebb ha kereszthuzatot csinálnak a lakásban.
2023. febr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/109 anonim ***** válasza:
27%
#64 Nem, a macskád a saját faján belül sokkal hamarabb "felnőtt". Csak éppen ösztönlény. De mondom, érdekes család. Én mondjuk a családtagjaimat úgy kezelem, hogy ők is boldogok legyenek. Ha rajzolni akar, rajzoljon, ha enciklopédiát olvasni, hajrá. A macska mondjuk élni szeretne, erre bezárjátok, és tisztelet a kivételnek, aki legalább az ablakot kinyitja, hogy friss levegőt szívjon. Érdekes család, mi ezt börtönnek hívjuk.
2023. febr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/109 A kérdező kommentje:
De miêrt csak bent lehet cicát tartani?
2023. febr. 18. 23:14
 68/109 anonim ***** válasza:
16%
#67 Nem csak bent lehet, csak itt mindenki lepontozza azokat a válaszokat, akik azt mondják, hogy néha kint is helye lenne, még ha kontrolláltan is. Neeeeem, a macskának ott az alom a sarokban, ott a háló az ablakban, annak az az élete, hogy be van zárva. Születésétől fogva börtöntöltelék. Mert ugye így van biztonságban és így lesz családtag. :)
2023. febr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/109 A kérdező kommentje:
,68:,én vidéki vagyok. Itt a cica kinti. Segít a rágcsálók irtásában. Amúgy családtag is, hidegben természetes bent honol őkelme. De mégis buta parejok vagyunk, mert mi várjuk és nem vesszük a cica házat.
2023. febr. 18. 23:28
 70/109 anonim ***** válasza:
23%
#69 Dettó. Nagyapám "macskája" igazából másnak a macskája, de mindennap több órát nála tölt, ő is eteti, meg odahordja a macska mutogatni, hogyan kínozza "játékosan" a félholt egeret. Ez a normális. Két külön vitatéma, hogy miért ilyenek és normálisak-e az ösztönök, hogy a macskának ez természetes, meg az, hogy ha már ilyenre sikerült ez az állat, mennyire etikus ezt megtagadni tőle.
2023. febr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!