Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokan írják, hogy macskákat...

Sokan írják, hogy macskákat nem szabad kiengedni, mert kártékonyak. Minden vidéki buta,aki nem ivartalitja a cicákat. Ne menjen a kerítésen túl...Ez komoly?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 14:25
 51/109 anonim ***** válasza:
90%
Mivel háklis vagyok a szagokra, tisztaságra, rendszeresen takarítom az almot, és a vendégeket is direkt szoktam kerdezni, hogy érezni-e, hogy van állat a lakásban, mert iszonyatosan utálom én is ha érezni, de hátha megszokta az orrom. Egyetlen ember sem volt meg aki azt mondta volna hogy érzi.
2023. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/109 anonim ***** válasza:
16%
#51 Hát, ha rákérdeznek, én sem mondanám meg. És az sem biztos, hogy büdös. De olyan nincs, hogy ugyanolyan illata legyen a lakásodnak, mintha nem lakna ott macska. Az más kérdés, hogy kit mennyire zavar. Különösebben engem sem, csak észreveszem. De én már egy kétpuszi közben tudom, hogy kutyaölelgetés után cserélt-e felsőt az ismerősöm, akivel éppen egy semleges helyszínen találkozom.
2023. febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/109 A kérdező kommentje:
Most komolyan.Én rigókksl meg fecskekkel vagyok tele. Sosem jutott eszembe bántani.
2023. febr. 18. 21:32
 54/109 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#50


“Kedvtelésből tartott állat, te kedvtelésből takarítasz napi 2x?”


Az állat után takarítás, az állat ápolása stb hozzátartozik a tartásához, nem? Minden állat után kell takarítani s mindegyik igényel valamilyen “kozmetikázást”. Ha macska-kutya, ha hüllő, ha hal, ha gerinctelen, mindegyik. Ez ezzel jár. Aki nem szeretné azt is megértem, viszont az akkor inkább ne is tartson állatot, csak plüsst. Legalább is az szerintem nem megoldás ,hogy szeretnénk macskát de teljeskörű ellátás már büdös meló ezért kirakjuk, majd oldja meg maga valahogy. Ha állatot vállalunk akkor VÁLLALJUK, azzal amivel jár. Ez így ment mindig is, nincs új a nap alatt.

2023. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/109 anonim ***** válasza:
20%
#54 Nem ezt mondtam. Persze, kutyák után is elég trógernek kell lenni ahhoz, hogy ne szedje össze az ember a saját udvarán a sz*rt. Azt mondom, hogy a full benti macska után takarítani szerintem pont olyan, mintha én a sarokba sz*rnék. Érdekes, nekem még olyan macskás barátnőm nem volt, aki szerint ne lett volna undorító nem vizet pazarolni azáltal, hogy a pisit nem mindig húzom le, vagy hogy néha a csapba megy, ha már úgyis kezet mosok. A macskának bezzeg ott az alom, és még takarítanak is utána. Mocsok egy kettős mérce.
2023. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/109 A kérdező kommentje:
Bocsánat mindenkitől. Szerintem,csak szerintem a cica öntörvényű. Nagy kárt nem tesz, ha szabadon hagyjuk, ami természete. Nem értem. Én egy agglomerációban lévő kis településen élek. Abszolút toleráns és velem mindent meg lehet beszélni. De egy macskát nem lehet teljen belül tartani...
2023. febr. 18. 21:47
 57/109 anonim ***** válasza:
20%

#56 Szerintem sem. Az öntörvényűség viszont relatív, vigyázz, ezen az extrém macskások fel fogják kapni a vizet (akár jogosan is), mert némely tanulmány szerint jobban kötődnek a gazdihoz, mint a kutyák, csak máshogy fejezik ki. A kutya a nyomodban lohol, a macska meg nyugodtabb, ha a közelében vagy, mint ahogy a gyerek is vagányabban mászókázik, ha tudja, hogy anya úgyis a közelben van, ha neadjisten baja esne.


De a TELJES benttartás az szerintem nem normális. Gondolom ők hámmal sétáltatják és totál behívható, csak akkor azt nem értem, miért nem kutyájuk van.

2023. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/109 A kérdező kommentje:

S hámmal sétaltatàs normális. Értem

Én akkor buta lázadó, vidéki( -90 IQ)

Nekem a cica családtag is,de kóborolhat is. Szóval kint is van, bent is van.

Ez elítélendő, mivel mindent fertőtleni is kell, meg uralkodni fontos. Egy macska sosem lehet uralkodni.

2023. febr. 18. 22:07
 59/109 A kérdező kommentje:

51 meg lehet oldani.

Köszönöm

2023. febr. 18. 22:09
 60/109 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Szerintem,csak szerintem a cica öntörvényű.”


Az, öntörvényű. Nem mindig, de sokszor. És? Sok kutyafajta félrenevelés nélkül is öntörvényű, keményfejű. A gyerekek is sokszor azok. Mégsem hiszem ,hogy helyeselnéd ha valaki hagyná ha a kutyája vagy gyereke egyedül az utcán kóborolna stb arra hivatkozva ,hogy “hát ő ilyen öntörvényű”. Ez kifogás. Ha vállaltad azt a macskát akkor vállald. Ebbe beletartozik többek közt az ,hogy a saját telkeden belül tartod és megakadályozod abban ,hogy bántsa a helyi védett fajokat.


“Nagy kárt nem tesz, ha szabadon hagyjuk, ami természete.”


Ja, ha az egész országban csak egy ilyen macska lenne akkor oké. Csakhogy rajtad kívül vannak még pár ezren (vagy millióan…) akik így gondolkodnak. Többeknek több mint egy macskája van, amiket még hagynak is szaporodni.

Amúgy óvatosan az ilyen “ez természetes tehát jó” érveléssel mert attól még ,hogy valami természetes nem biztos ,hogy jó. Ha az erdőben megmarna egy halálos mérgű kígyó (tudom ,hogy Mo.-n nincs ilyen, most nem az a lényeg) s nincs ellenmérged vagy a hegyek közt eltörik a lábad s ott ragadsz, éhen-szomjan halsz akkor ezek is mind természetes halálok. Na de gondolom nem kell magyaráznom ,hogy miért nem jó dolgok.

2023. febr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!