Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokan írják, hogy macskákat...

Sokan írják, hogy macskákat nem szabad kiengedni, mert kártékonyak. Minden vidéki buta,aki nem ivartalitja a cicákat. Ne menjen a kerítésen túl...Ez komoly?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 14:25
 71/109 A kérdező kommentje:
Komolyan minden cica csak szobacica lehet és hámmal szabad sétálni vinni?
2023. febr. 18. 23:57
 72/109 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Teljesen törvényesen tarthatod a saját területeden belül, amennyiben gondoskodsz arról, hogy azt ne tudja elhagyni.
2023. febr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/109 A kérdező kommentje:
73…: megértettem. De a cica előszeretettel kóborol, ez a lényeg része. Ezt egészen hülye rendelkezésnek tartom. Egy cicát nem lehet pórázon tartani...
2023. febr. 19. 00:49
 74/109 anonim ***** válasza:
82%

Ha már az emberiség meg tudja oldani, hogy tigriseket, oroszlánokat a saját

tulajdonukon belül tartsák, nem tudom milyen csodaállat ez a macska, hogy ezt nem lehet.

2023. febr. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/109 A kérdező kommentje:

75; oroszlán azért ritka házikedvenc. Plusz mások a szokásai, mint egy hazimacskának. Nekem annyi a bajom, hogy ezzel a jogszabályi rendelkezéssel pont a macska mivoltát vonjuk meg egy fajtól.Ami lényege, azt a mi emberi önzősegunk és kényelmességünk okán átformaljuk valami természetellenesre...

De legyen igazgatók: én buta vagyok, és így jó minden.

2023. febr. 19. 01:22
 76/109 anonim ***** válasza:
9%
#76 Engedd el. Nem kell egyetértést keresni, főleg nem ezen az oldalon ebben a témakörben. A törvénnyel amúgy is azok szoktak előhozakodni, akik vagy nem tartják be, vagy echte állatkínzók. Aki egész életére bezár egy macskát egy lakásba, annak plüsscicája se legyen.
2023. febr. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/109 anonim ***** válasza:
19%

#75 Állatkertben max. :D Nagyon tájékozatlan vagy. Hatalmas a különbség egy háziállat és egy vadállat között. Utóbbi nem keresi aktívan az ember társaságát, és ha mégis találkozik vele, az embernek vannak módszerei arra, hogy túlélje a találkozást - pl. az indiai rizsföldeken dolgozók a tarkójukra maszkot tesznek, mert a tigrisek általában hátulról szeretnek támadni. Természetesen nem tuti a módszer. De ne mondd már nekem, hogy be vannak szorulva a helyükre. Főleg, mert a közvetlen közelükben jellemzően nem nagy a népsűrűség. Még medvével-farkassal és az újra megjelenő aranysakállal szemben sincsen az ember totál elkülönítve bizonyos lakott területeken.


Lehet itt mindenfélét mondani, a házimacska egy ragadozó állat, ami, ha hagyják, egy éjszaka alatt simán bejár 10-15 km-t, és kedvtelésből vadászik, nem létfenntartási céllal. Ha meg nagyvárosban élve egész életére bezárod a lakásodba, mert cuki, de ne essen baja, akkor nem lesz boldog. Választhatsz. Leghumánusabb, ha nem tartasz macskát. (Elkényeztetett, neveletlen ölebekre ugyanez vonatkozik amúgy. Nem mindenkinek és nem minden élethelyzetre való az állattartás, inkább ne legyen, minthogy kínozzunk...)

2023. febr. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/109 A kérdező kommentje:

A törvény szr. Egy macskát nem lehet pórázba kényszeríteni


Ha kényszerítik akkor megint állatvédelem...

2023. febr. 19. 11:10
 79/109 anonim ***** válasza:
100%
Wtf? Linkeld már a törvényt.
2023. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/109 anonim ***** válasza:
100%

79:


[link]

5. §


1998-es törvény, és még mindig 2023-ban is megy rajta a ..-rágás, meg értetlenkedés.

2023. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!