Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet? Megfog halni a...

Mi baja lehet? Megfog halni a macskám?

Figyelt kérdés

szóval szt hiszem már vagy egy hónapja nem eszik.csak így 2 naponta 3falat ujjpercnyi szalámi cafatot.nagyon lefogyott.már nincs is szinte rajta hús.csak csont pedig ezelőtt 6 kilo volt.csak iszik, de azt sokat.egész nap csak alszik mert máshoz gondolom már nincs is ereje.nyávogni sem tud, a hangja is elment.anyum azt mondta hogy az állatorvos drága lenne nekünk és nem engedhetjük mmeg magunknak...

Mi lesz vele??? Macska nélkül maradok???


2010. dec. 30. 23:06
 51/103 anonim ***** válasza:
65%
Mocskos zsidó vagy, aki nem tud normális lenni! Normális választ adtam, te meg itt gyagyázol! Ha a macska megdöglik, dög.lj meg vele együtt, de kínok között!!!!!!!!!!! Kis pics@!!
2011. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/103 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam a kommenteket. Pár dolgot még nem hoztak szóba, ami fontos lenne.ú

1. Mennyi idős a cica? Mert az életük vége felé hasonlóképpen viselkednek a cicák (nagyon keveset esznek, sokat isznak) Ez lehet öregség miatt is. Az én egyik macskám 14 éves, és nagyon keveset eszik, volt hogy napokig nem evett, 40 rongyot hagytunk az orvosnál, aki a vizsgálatok után arra jutott hogy ez bizony az öregség. Ilyenkor nagyon vállogatnak, nálunk ez a cica van hogy napokig csak főtt májat hajlandó enni, máskor csak alutasakosat, épp mihez kedve szottyan, szárazból már csak a vállogatós macskáknak való royal canint eszi meg, mondanám hogy próbáljátok meg, de ha dokira sajnálják a pénzt a drága szüleid (azok az akasztanivaló dögök...) akkor gondolom a prémiumtápra is sajnálni fogják.

2. kérdező, tisztában vagy vele hogy a macskák nem kaphatnak szalámit? Valamiért nekem nagyon az jött le a hozzászólásaidból, hogy nem igazán értesz a macskákhoz...


Ezer féle betegség okozhat hasonló tüneteket, ezt csak orvos tudja kideríteni... Én a helyedben megpróbálnék kölcsön kérni, BÁRKITŐL, és gyorsan elvinni a dokihoz, aztán keresni valami diákmunkát és visszafizetni a tartozást. Ez lenne a legbölcsebb amit tehetnél.

Ezen kívűl próbálj neki adni főtt csirkét, vagy akár nyerset is, azért megőrülnek a macskák, ha azt se eszi, akkor tényleg nagyon nagy a baj. Állatpatikában lehet kapni calo-pet pasztát, koncentrált tápanyag és vitamin, élelem-visszautasításnál szokták használni, a miénk is kapott, de szerintem ezt is hiába mondom, mert egy tubus 2-3E ft, gondolom erre sincs pénz...Á, veszett fejsze nyele...


Mindenesetre levonhatod a tanulságot: anyádék iszonyat nagy görények, akik remélhetőleg visszakapják az élettől ezt a szemét húzásukat. Te meg legközelebb akkor vállalj állatot, ha meglesz a megfelelő anyagi háttér.

És a macskának akkor természete a csavargás, ha úgy van szoktatva. Ha lakásba van szoktatva kiskorától fogva, nem fog sehova elcsavarogni (tapasztalat, nem egy macskát neveltem fel). Ezt szívleled meg, és inkább benti cicának neveld a következő delikvenst. (tudom,tudom, ennél a macseknál nem volt választási lehetőség, csak úgy írtam, az egyik hozzászólásodhoz kapcsolódóan)

Addig is szakkönyvek,szakkönyvek! A jó szándék megvan nálad, de a tudás sajnos nincs, az pedig, ha a hülyeség lelkesedéssel párosul, ilyen történeteket szül, mint a tiéd...Jobb lett volna gazdit keresni ennek a cicának, esetleg egy menhely segítségét kérni. Bár így utólag már mindegy...


Egyébként mi az hogy anorexiás a macska?:D Hagyjuk inkább.

2011. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/103 anonim ***** válasza:

Na ezt figyeld kérdező! Valaki még egy állatorvost is megkérdezett a cicád kedvéért!


[link]


De amint látod, ehhez tényleg vizsgálat kell. Szóval basszus, tényleg nem kéne itt mocskolódnod...

2011. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/103 Angelica1992 ***** válasza:
100%

=D Az én voltam.

Nem hittem, hogy ilyen hamar válaszol...és hogy innen tudom meg xD

2011. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/103 anonim ***** válasza:
Gondoltam hogy te voltál! :D Nekem is ajánlottad 1 kérdésnél az oldalt, és az a poén, hogy a doki az én kérdésemre még nem is válaszolt, pedig hamarabb feltettem... :(
2011. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/103 Angelica1992 ***** válasza:
:O Úristen...Tényleg?! Akkor szerintem tedd fel még egyszer a kérdésed. :/ Lehet, hogy nem ért oda vagy nem tudom.
2011. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/103 anonim ***** válasza:
89%

Eléggé igaz a legtöbb komment,ezt te sem gondolhatod komolyan hogy majd mi fogjuk a csodát tenni...már ne is haragudj,de ez hülyeség.A macskát nem tudod megmenteni,de azért itt tudsz ülni a gép előtt,és ócsárolni az embereket akik csak válaszoltak a kérdésedre és elmondták a véleményüket.Nekem három macskám van és hogyha betegek akkor azonnal viszem őket orvoshoz ,és kiadok értük százezer forintot is.képzeld el ha neked lenne egy gyereked,és megbetegedne nem enne,tisztára lesoványodna,és a gyereked nagymamája vagyis az anyukád nem engedné hogy elvidd az orvoshoz,pedig ott haldoklik.gondolhatnád azt is hogy a gyereked a macskád és végignézed a halálát.Tényleg ilyenkor nincs jobb dolgod csak hogy itt internetezz?

Az sem érdekel hogyha itt sértegetsz engem is mint a többieket...tudod mit gondolok rólad??felelőtlen,érzéketlen,és még mindezek mellett oylan emberekről mondassz rossz véleményt,akiket nem is ismersz csak azért írod hogy visszavágj vmivel...szánalom-_-"

2011. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/103 anonim ***** válasza:

Én egyedül lakom albérletben egy macskával, gyári, két műszakos fizetéssel. Albérlet nem vészes és más a helyemben nem tartana macskát, mert hogy legyen miből zabálni. Én inkább nem veszek meg magamnak sok felesleges cuccot, hogy a macskámnak tudjak venni minőségi tápot, Royalt, ami nem olcsó. 1550 ft kilója. Enyém, ahogy nő, szerintem havi 3 kg elmegy kajára neki. Fostos volt és nem hagytam annyiban. Vittem 1-2 injekcióra és először kölyök, majd érzékeny emésztésűeknek való tápot vettem neki. Még nincs egy éves, pár hónap múlva lesz, de felnőtt tápot kap már. Nem fosik, szép a bundája, jó nagy darab dög lett belőle. Mások hülyének néznek, mert macskára költök, de ő mindig velem van, mint ha gyerek lenne. Oltásra is viszem majd, ha jövő hónapban kapok több pénzt, prémiumot. Egy kóbor állaton előbb segítek, mint egy csövesen. Ő is kóbor macska volt, pár hónaposan kiszórták az utcára a testvérével együtt. A böszme gazdáját nem érdekelte, milyen szép macska. Linkelek be egy képet a dögömről. :) Nagyon rossz, az biztos, főleg mostanság rendetlenkedik, de akkor sem hagynám megdögleni, ha baja lenne!!!

[link]

2011. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/103 anonim válasza:

Gratulálok kérdező... Pff szánalmas "ember" vagy...


Amikor az én macskám eltűnt, éjjel-nappal kerestem szinte az egész környéken, nem is aludtam kb 3 napig...

1 hét után hazajött, soványan, szőre alig volt, olajos volt, szinte alig élt.

Azonnal rohantak a szüleim orvoshoz vele. Sok csontja eltört, zúzódott, minden baja volt szegénykémnek.

Szüleim azt mondták, hogy a kezelési költséget Ők állják, de én inkább segítek itthon többet, nyáron diákmeló...

Kb 150 ezer FT volt a gyógyítása.


Mi is meg tudtuk oldani, pedig nem vagyunk gazdagok..

2011. jan. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/103 anonim ***** válasza:
27%

ne szidjátok, ha egyszer nem tudják kifizetni, akkor nem tehetnek semmit. nem értem, miért mondjátok, hogy szánalmas, meg ilyen-olyan, de a világ nem mindig tökéletes, sajnos nem mindenre van pénz...

de ha ti ennyire gazdagok vagytok, akkor nyugodtan fizethetitek a dokit...

2011. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!