Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet szeretni a macskákba...

Mit lehet szeretni a macskákban? :-S

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 09:57
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
100%

A kutya is felmászik mindenhova, ha nem nevelik meg...


De egyik állat sem tökéletes. és a szeretet pont arról szól, hogy az adott embert vagy állatot az összes "hibájával" együtt szeretjük. Megmagyarázhatatlan dolog. Ennyi erővel mondhatom azt is, hogy a kutya össze-vissza nyáladzik meg a macska inkább piszkít a kijelölt alomba, mint a kutya... ugyanolyan baromság, sztereotipizálás, ráadásul a szeretet nem ilyen dolgoktól függ... illetve kár, hogy van olyan, aki azt megpróbálja "észérvekkel" megmagyarázni, hogy nem szeret vmit, mintha okosabb lenne, mint a többi ember... pfff...

2011. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim válasza:

Például mikor megyek a macska felé, ő fekszik a földön, néz rám nagy kerek szemekkel, és ha felé fordulok, már dobja is magát hanyat, miközben folyamatosan szugerál, dorombol, murrog. Mikor megsimogatom, elkapja a kezem, de nagyon óvatosan. Kicsit játszik vele, megmosdatja, meg ilyenek.

De gyanítom, hogy pl a nővérem macskája, amit minimum 2 gyerek nyúz folyamatosan, nem fog így viselkedni 1 évesen, hanem annak fog örülni, ha nem lát embert. Rá majd azt fogják mondani, milyen barátságtalan macska!

2011. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim válasza:
100%
Vitatkoznék azzal, hogy a macskák lusta állatok és csak a kajáért vannak. A macska érzi ha te szereted, és jól kell bánni vele. Nekem is van macskám, és érdekes módon figyel ha hívom, dörgölőzik, játszik a hajammal, dorombol és amikor mellé fekszek az ágyba közelebb fekszik hozzám közvetlen mellém. Imádja ha kényeztetjük, simogatjuk és bár csak felügyelettel lehet a házban mert kinti-benti cica, ha beengedjük és épp nem vagyunk a közelében elkezd nyávogni és keres minket. Bár nem tud beszélni, de a cselekedeteivel kommunikál és én imádom a macskákat. Szerintem azért nincs értelme a kérdésnek mert megoszlanak teljes mértékben a vélemények és erre nem fogsz igazán választ kapni mert minden ember más és minden macska is más. Ha rosszul bánsz vele nyilván nem fog szeretni, és kell hozzá egy kis idő míg kötődni fog hozzád. Nem hordalak le emiatt, hogy ilyen kérdést tettél fel hiszen mindenki leírhatja a saját véleményét és szerintem megértetted mit lehet szeretni egy cicában :)
2011. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:

Én imádom a macskákat.Aranyosak,szépek,kedvesek,sokkal tisztábbak mint a kutyák és odabújnak a gazdihoz.


Kérdező én sem értem,hogy benned mit lehet szeretni.

2011. júl. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
Ja,és kérdező mi baj abban,hogy nem lehet bezárni?NINCS RÁ JOGOD!Olyan,mint ha bejönne egy idegen a házadba és bezárna a szobádba.De a macska kijön a gonosz gazda által épített "börtönből".
2011. júl. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:

Azt ahogy szert téged! Azt ahogy felhívja magára a figyelmedet! Azt ahogy dorombol! Én inkább azt nem értem hogy lehet nem szeretni őket!

De én meg a pókokat, rovarokat nem értem hogy lehet szeretni.

2011. júl. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

Én azért szeretem a cicáimat

mert rengeteg szeretetadnak,

mert boldogan várnak haza minden nap (és nem a kajáért, azt nem is kapnak olyankor),

mert ha sírok, vagy rossz kedvesm vannk megérzik, és odajönnek megvígasztalni,

mert nagyon szórakoztató ahogy játszanak egymással, vagy velem,

mert megnyugatató a közelségük, az érintésük, a látványuk, a dorombolásuk, a kedvességük,

mert igagzi társak a mindennapjaimban,

mert önnálló személyiséggel és akarattal bírnak,

mert tennem kell a szeretetükért,

mert jó érzés velük elaludni esténként,

mert jó érzés két szőrpamacs dorombolására ébredni reggelente,

és mert jó érzést nyújt nekem hogy gondoskodhatok róluk.


És még biztosan tudnám folytatni a felsorolást.

Nekem ők a gyerekeim.

2011. júl. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
Viccesek. Minden macska egy egyéniség. Önállóak. Jó érzés amikor odajönnek hízelegni és megnyugató amikor dorombolnak. Nem kell levinni sétálni. El tudja szórakoztanti saját magát, ha éppen nem ér ár senki. Puha tappancsaik vannak és a bajszuk csiklandoz *-* Szórakoztató amikor játszol vele. Fura szokásaik vannak : például belegyűrik magukat a legkisebb dobozba.
2011. júl. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%

"A kutyák, farkas vérük miatt, hierarchikus rendszerben élnek. Biztonságban érzik magukat gazdáikkal, akik a domináns szerepet töltik be, s amit mi szeretetnek tartunk, az leginkább behódoló viselkedés. A macskák társadalma nem igazán hierarchikus, ezért nincs szükségük a behódoló viselkedésre, kapcsolatunk sokkal inkább az egyenlőségen alapszik. Ezzel az is együtt jár, hogy nekik nem kell szófogadókká válniuk. A macskáknak nincs megfelelő mechanizmusuk arra, hogy milyen módon tanuljanak. Amikor azonban saját motivációjuk hajtja őket, akkor könnyen elvégeznek olyan trükköket, mint a kutyák. Így nem teljesen állja meg a helyét az a kutyabarátok által gyakran hangoztatott állítás, hogy a macskák a kutyákhoz képest nem túl okosak.


...a megközelíthetetlen függetlenségükkel vívják ki tiszteletünket, mióta macska él a háznál.


Nincs is nagyobb elismerés egy macskáénál. Hiszen minden gazdi tudja, milyen nehéz is kiérdemelni!"


Én ezért szeretem őket.

2011. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:

ja gondolom a gazda személyiségében van a különbség hogy ki kutyás és ki macskás, a macskának hatalmas előnye az alom hogy arra jár, mert nem kell hóban fagyban esőben szélben napi többször kimenni vele, nem lehet őket alomra szoktatni.

én mondjuk csípem a behódoló magatartást akármiért is legyen az,de még így is túl sokszor akar pofán nyalni a dög :-) és el is szoktam zárni a kutyát ha épp nincs hozzá kedvem és ő meg türelmesen vár amíg ki nem engedem a helyéről, nem tudnám elviselni hogy csak úgy kénye kedve szerint mászkál össze vissza mindig.

az is igaz hogy szépek a macskák, (is) mert vannak olyan hatalmas tényleg hatalmas gyönyörű szőrű macskák amiknél csak megállsz és húúú meg háááá... de akkor ezek szerint pont azt nem szeretem bennük amit szeretnek azok akik szeretik őket. ezt a függetlenséget meg azt csinálok amit akarok és stb.

(haha...aki azt írta hogy nem tudja mit lehet bennem szeretni attól egy komplett személyiség elemzést kérnék rámutatva azokra a pontokra amik szerintük hibádzanak nálam lehetséges változtatásokkal a jobb szerethetőség érdekében köszii :-D )

2011. júl. 5. 09:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!