Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan győzzem meg a párom,...

Hogyan győzzem meg a párom, hogy ajándékozzuk el 2 macskánkat?

Figyelt kérdés
Van 2 cicánk, kb. 1 évesek. Aranyosak, egészen addig, amíg nem az ajtóban fekszenek, vagy a babakocsiban. Pár napja kimostam a babakocsit, csilli-villi, belefeküdtek, én hibám, teraszon hagytam, de máshova tenni nem tudtam. Nem szeretem a macskákat, nem akarok velük élni, de ezt a férjem nem érti meg, ragaszkodik hozzájuk. Mitévő legyek? Miért kényszeríti rám őket? Az sem hatotta meg, hogy a macskák bolhásak lettek és belementek a kisgyerekünkbe. Amúgy piszkosak nem vagyunk, :-)), már be van minden porozva az udvaron.
2011. szept. 2. 22:58
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol a rosszul rogzitett csillar is agyoncsaphatja a gyereket.

Viszont. Ma a macska, holnap ne igyon annyi sort, azutan ne nezze annyit a tv-t, kapaljon tobbet a kertbe, es amugy is, miert nem keres tobb penzt?

Tokeletes megoldas arra, hogy lehet elnyomni valaki boldogsagat, azzal a hangol, hogy "te vagy ferfi, es apa, azt kell tenned amit en akarok".

Aztan ha egyszer felebred, es othagy a 8-12 eves gyerekkel, akkor a jon a kerdes, hogy hogy lehetett ennyire szemet.

Vagyis, az ilyen dolog kolcsonos. O elviseli amikor nyugos vagy azokon a napokon, meg egy csomo egyeb dolgot is - te meg toleralod azt, hogy macskaja van. Meg mindig jobb, mint a koromgomba, es a rossz szajszag. Es a idoskori vizelettartasi problemak...

2011. szept. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 x) ***** válasza:
100%
Hát ha ilyen választás elé állítod a párodat hogy vagy a macska vagy te egyrészről nem szereted másrészről még idióta is vagy... a párod nem "leszarja a gyereket magasról" csak szereti az állatait. Miért kéne választani közöttük mikor van aranyközépút? -.- a macskákat kintre lehet szoktatni, javaslom a macskaajtót amin bejöhet ha be akar és még be is lehet zárni. namármost... nem minden a fajfenntartásról szól nem vagyunk kihalófélben sőt még meg is sokasodtunk. Azt a gyereket nem antibakteriális környezetben kell nevelni, hanem szeretetben. És az immunrendszere valóban erősebb lesz tőle. Annyi hogy oda kell rá figyelni mikor a macska a közelben van. Mert egy kisgyereket egyébként sem hagyunk magára csak úgy. Mondd meg a párodnak hogy alakítson ki egy szobát ami csak a macskáké ott lehetnek mikor bent vannak a gyerek ott akár játszhat is velük ha akar.. bár itt jön az aggódás hogy "úristen megkarmolja a gyereket" és akkor mi van? 100 kezemen nem tudnám megszámolni hányszor karmolt meg macska mégis életképes vagyok. Akinek meg többezer állata van (állítólag) annak csak tudnia kéne hogy háziállatot azért tartunk mert szeretjük -.- normális ember nem úgy vesz állatot hogy "majd elajándékozom ha nem kell" mert ezek életre szóló dolgok. Itt is az aranyközépút a lényeg.
2011. szept. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Hát jó kis vitát indítottam el, sajnálom, hogy páran egymásnak estetek!

Szóval, a macskák nem a házban vannak, soha nem ia voltak, soha nem is lesznek. A szerszámos házikóban van nekik kialakítva hely, ott kapják a kajájukat is, hogy más idegen macskák ne egyék azt meg.

A macskák bolhásak lettek, de ez nem az én felelősségem, mert én megmondtam a férjemnek már az elején (amikor a házhoz hozta őket), hogy én max. megetetem őket, többi az ő dolga és én különben is nem szeretem a macskákat, pláne nem fogdosni, sem fésülgetni nem fogom őket.

Három éves kisfiam bement a házikóba, ahol a macskák helye van és ott szedte össze a bolhákat.Tiszta csípés mind a kettő lába, nagyon sajnálom őt ezért. Igen, kisgyerekes anyuka vagyok és lehet valóban túlreagálom, de sajnos kisfiamnak olyan betegsége van, ami mellett nem szerencsés állatokat fogdosnia.

Amúgy én kutyapárti vagyok, mindig volt kutyám még a szüleimnél és őket igenis fogdostam, simogattam , gondoskodtam róluk, de a macskáat nem szeretem. Ezek a tények, ez van.

2011. szept. 3. 23:04
 44/61 anonim ***** válasza:
Bolhanyakörv.... a kutya is bebolhásodik nélküle.
2011. szept. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tényleg nem értelek, nem is laknak benn akkor meg??

Mi baja van a gyereknek, alegriás a bolhára? Vagy csak te zárod őt egy nagy burokba és tömöd mindenféle gyógyszerrel?? Mert ha az előzőt teszed akkor ne is csodálkozz, 18 éves korára életképtelen lesz.

Bolhacsípés van a lábán, te atyaúristen.....akkor tengerbe sem fogod beengedni mert medúza csípés lesz rajta? Tényleg neharagudj, hogy ilyen ingerülten írok de valószínüleg a gyerek nem véletlenül ment be a macskákhoz, gondolom érdeklődik feléjük, tehát lehet hogy ez még neki is szar lenne hogy elvinnéd őket onnan, hacsak tele nem tömted a kicsi fejét a macska utálatoddal..... Nálunk fordított a helyzet a vőlegényem nem túl macskás, de tolerálja és elviseli hogy én szeretem őket, sőt ő fejlődő képes, már simogatja is őket meg hivogatja meg etetgeti.....lehet nekem ezért fura ez ennyire....

2011. szept. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
100%
na jó nem vagy ép...ne haragudj, bolhátlaníttasd a férjeddel a cicákat és problem solved, miért kéne elajándékozni???? Ha a gyereked tetves lesz a suliban, akkor feldobod vaterára, v mi a terved????
2011. szept. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
100%

"Három éves kisfiam bement a házikóba, ahol a macskák helye van és ott szedte össze a bolhákat."


Gratulalok. Meg jo hogy nem esett ra a funyiro.

Amugy. Biztos csak eliras, de "kisfiam"? Nem: "Kisfiunk"?

Azthiszem a problema nem a macskakkal van, hanem veled, a paroddal... akarmi. Mar nincs meg a oszhang.

A gyereket meg ne enged be oda, ahova nem kellene.

2011. szept. 4. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 hell-ikon ***** válasza:

Ahogy a kutyára úgy a macskára is lehet kapni spot ont, ami több hónapig védi őket.

Ha valakit rugdosni akarsz, akkor a párod hátsóját tessék ritmikusan, hogy bolhátlanítsa és takarítsa ki a macskák helyét, mert ez senkinek nem lesz állapot, függetlenül attól, hogy bemehetnek-e a házba avagy sem.


Elég gyengécske gyereknek születtem anno, de ennek ellenére mindig voltak állataink (kutya, macska, baromfi, disznó) és ahhoz képest, hogy születésemkor az orvosok 1 évet jósoltak nekem, már a 3 x-en is túl vagyok, orvos pedig több, mint 10 éve látott utoljára. Nincs allergiám se állatra se pollenre v. porra, ami ugye ma már népbetegségnek számít. Én ezt annak tudom be, hogy kiskoromban volt lehetősége az immunrendszeremnek a rengeteg állat mellett megedződni.

2011. szept. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:

-Ki mondta, hogy bent vannak a macskák a lakásban?! Én ilyet nem írtam. Soha nem is voltak és nem is lesznek bent. Soha nem tartanék lakásban állatot. Na, erre most biztosan néhányan ugrani fogtok. Én így gondolkodom, állatnak kint a helye.

-A kicsi gyerek az apukájával ment be a szerszámos házba, mert ugye mindent csinálni akar, amit az apukája.

- Nem egy bolhacsípés van, kedves válaszoló, a gyereken, hanem rengeteg. Folyamatosan kivakarja, nem tudnak begyógyulni. Kicsit kellemetlen más kisgyerekesekkel találkozni emiatt, mit mondjak, igen, bolhánk van?!

- Igen, azt írtam, kisfiam, de igazából a "kisfiunk", miért kell ebbe belekötni? Nevetséges.

- Nem, nem adom el a "fiunkat" a vaterán, ha tetves lesz, nagyon viccesnek tezsik lenni, kedves váalszoló.

- Igen, a fiam komoly betegségben szenved, gyógyszert kell szednie, nspi szinten többször, igen "tömöm bele" ,anélkül meghalna. Ne akard kedves válaszoló, hogy a te gyermeked, hozzátartozód ezzel a betegséggel (vagy mással)éljen, mert akkor aztán nem lenne kedved/kedvetek a fenti váalszokat megírni egy ilyen egyszerű "macskás kérdésre"

2011. szept. 4. 10:34
 50/61 anonim ***** válasza:

A gyerekre is lehet rakni spot-ont. :)

Ahoz, hogy a gyereken rengeteg polhacsipes legyen, annyi bolhanak kellene lenni, hogy lapattal lehet hanyni.

"Nem szeretem a macskákat, nem akarok velük élni, de ezt a férjem nem érti meg, ragaszkodik hozzájuk. "

Meg mindig nem ertem, szerinted a ferjed egyetlen rossz tulajdonsagodat sem toleralja?

Amugy, nem is tudom. Vegso soron, meghirdetheted te is a macskakat, a ferjed tudta es beleegyezese nelkul, aztan viselheted a vele jaro kovetkezmenyeket.

A kerdes, megeri-e?

2011. szept. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!