Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan győzzem meg a párom,...

Hogyan győzzem meg a párom, hogy ajándékozzuk el 2 macskánkat?

Figyelt kérdés
Van 2 cicánk, kb. 1 évesek. Aranyosak, egészen addig, amíg nem az ajtóban fekszenek, vagy a babakocsiban. Pár napja kimostam a babakocsit, csilli-villi, belefeküdtek, én hibám, teraszon hagytam, de máshova tenni nem tudtam. Nem szeretem a macskákat, nem akarok velük élni, de ezt a férjem nem érti meg, ragaszkodik hozzájuk. Mitévő legyek? Miért kényszeríti rám őket? Az sem hatotta meg, hogy a macskák bolhásak lettek és belementek a kisgyerekünkbe. Amúgy piszkosak nem vagyunk, :-)), már be van minden porozva az udvaron.
2011. szept. 2. 22:58
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:

Igen, hemzsegtek a bolhák, rengeteg volt, maga a férjem mondta. Azóta természetesen vett bolhairtó port, mindent teleszórt velük, illetve tett valami bolhairtó cseppet is a nyakára, farkához. Azóta nem hemzsegnek a bolhák, 1 jött rám valahonnan, de talán lassan megküzdöttünk vele, már a macskákban sincsenek.

Milyen következményeket viseljek? Nem szeretem a macskákat és kész, nem akarok velük élni. Támadhattok nagy macskaszeretők, ha nektek jól esik, én akkor is utálom a macskákat és nem akarok velük együtt élni.

Én úgy gondolom, egész normálisan leírtam a dolgokat, senkit nem bántottam, nem kell úgy "szívetekre venni" a dolgokat kedves macskaszeretők. Aki macskával akar élni, az tegye, adok én is kettőt még hozzá.

Írhattam volna én is cifrákat, de nem teszem, nem megyek le a ti szintetekre. Sziasztok.

2011. szept. 4. 14:19
 52/61 A kérdező kommentje:

Kedves ma 13:13-kor válaszoló.

Én a te nyakadra tenném azt a spot akármit. Csak én jól meghúznám!! :-)) Továbbá kívánom, hogy legyen annyi bolhacsípés rajtad, mint az én kisfiamon és vakarózzál egész nap.

Az én gyerekemmel te ne viccelődj és ne akarj ilyet rátenni. Azt hiszem, világos voltam.

2011. szept. 4. 14:24
 53/61 anonim ***** válasza:
100%
Úristen...mindegy. TE nem akarsz velük együtt élni a férjed pedig IGEN. TE tudtad h a férjed SZERETNÉ. A macskák szerepelnek az egyenletbe, törődj bele!!!! Avagy legyél önző, hisztis pi.a és majd 1-2 év múlva írj a családi kapcsolatokba, h "én gyereket szültem neki, édi-bédi felesége voltam, a szemét meg elhagyott" Na ennyi. TOLERANCIA a párkapcsolatok titka! Én sem jöttem össze egy sráccal, aki amúgy 10-ből 15-ös minden téren, csak nem viseli el az állatokat a házban, én meg nem tudok állatok nélkül élni. Összejöttünk volna, fél év és szakítás lett vna, így meg nagyon jó barátok vagyunk. TE DÖNTÖTTÉL ÚGY H ÁLLATOSSAL ÉLSZ, ÉS NEKI SZÜLSZ GYEREKET, MOSTMÁR NE PATTOGJ, VÁLASZTOTTÁL VNA MÁST!!!
2011. szept. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
100%
azt még mindig nem értem, hogy ha a férj imádja őket, a feleség meg utálja, ez hogyhogy csak most kerül szóba? nem igaz, hogy eddig nem beszéltek róla, mondjuk, még a járás alatt? én tuti nem mennék feleségül olyanhoz, akivel ennyire ellentétben vagyunk. az egy dolog, hogy valamelyik szereti, a másik meg nem, ettől még együtt lehet élni, de hogy az sose került szóba, hogy akkor legyen, lehet-e állat, vagy sem? amúgy meg, azt sem értem, hogy a kutyát meg szereti a kérdező, és azt nem tartja veszélyesnek a gyerekre? sokkal veszélyesebb lehet, mint egy cica. bolhás az is lehet, meg megeszik minden szart, és sokkal nagyobb is, haraphat is...
2011. szept. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
100%
Minden amit felhoztál csak duma, az itt a lényeg, hogy te utálod a macskákat. De ha nem is a házban vannak akkor nem kell velük élned, semmi jogod hogy kidobasd a macskákat puszta szeszélyből és utálkozásból. Sajnálom a férjedet...
2011. szept. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, abba belegondoltál már, hogy mi lesz ha eléred a célod? Meggyőzöd a férjed, hogy váljon meg az általa imádott 2 macskától. Te boldog leszel, a gyereknek nem lesz baja, a lakás csilli-villi, és mi lesz a férjeddel? Ő arra fog gondolni, hogy azért kellett megválnia a kedvenceitől mert ilyen felesége van. Téged fog okolni, rád fog haragudni és ez hosszú távon a kapcsolatotok rovására mehet. Mert itt nem arról van szó, hogy választ közted és az állatok között, mert számára a macskák nyilván többek mint puszta állatokm inkább családtagszerűek bármennyire is furcsának tűnhet neked ez a dolog. Én a helyedben 2x is átgondolnám azt, hogy rákényszerítsem a páromat arra, hogy lemondjon valamiről/valakikről amit ennyire szeret. Szerintem ha fordított helyzet lenne, a férjed tenné ugyanezt, benned is düh lenne, harag és megmaradna a tüske. Mert nem olyan helyzetben vagytok amire ne lenne kompromisszumos megoldás.
2011. szept. 5. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
Fuh kérdező hát gratulálok hozzá hogy ennyire elviselhetetlen vagy, képzelem milyen kiállhatatlan lehetsz ha már egy cicával is problémád van, és képes lennél elajándékozni a kicsiket mikor tudod hogy a férjed szereti őket. Remélem a férjed hamar rájön mennyire elviselhetetlen vagy és elhagy...
2011. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 hell-ikon ***** válasza:
Azt a kérdést mindenesetre érdemes feltennie magának a kérdezőnek, hogy fordított helyzetben ő megválna-e a kutyájától...
2011. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Gondold át ezt az egészet újra! A férjed szereti a macskáit ahogyan te is szeret(t)ed a kutyáid. Ha neked kellett volna a kutyáidat elküldeni akkor te beleegyeztél volna?

másodszor: a férjed már így is engedett neked. Egy átlagos macskatartó a lakásában tartja, simogatja, az ölében van a macska miközben gépezik és naponta órákat játszik vele, sőt együtt alszik a macskájával. Ennek ellenére a férjed egy tároló helységben az udvaron tartja őket. Ráadásul ha tudtad hogy a macskák ott vannak akkor miért engedted oda a fiaTOKat? Ha eladatod vele a macskáit akkor ez a tüske örökké benne marad és minden veszekedésnél felfogja hánytorgatni. Ráadásul ennek a kapcsolatnak régen lőttek, ha nem vagy nyílt a kompromisszumokra.

Őszintén elmondom hogy én a páromat előbb eladnám mint az állataimat!

Remélem megoldódik ez a probléma köztetek és sikeres lesz a kapcsolatotok!:)

Üdv.:egy gondos gazdi

2011. szept. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

Igen, ez nagyon nehéz téma. Mert pl én sem élnék olyannal, aki mondju tarantullát tart a lakásban. De valószínűleg nem is jönnék vele össze. Nem mennék hozzá. Ha meg már a kapcsolatban akarja odahozni, nem engedném.

Természetesnek tartom, hogy egy anya ennyire félti a gyerekét. Azt is, hogy kissé el lettek hanyagolva a cicák (lásd. bolhák). De! Ha már ott vannak, és a párod akarja hogy maradjanak - aminek egyébként örülhetnél is, innen látszik, hogy egy jó érzésű, felelősségteljes ember - találnotok kell megoldást. Gondozni kell a cicákat, a gyerek is szeretni fogja az állatokat, a természetet. És nem lesz belőle egy degenerált deviáns aki kínozza, már sokat adtál neki. Csak annyi a dolgotok, hogy legyenek beoltva, bolhátlanítva. És semmi baja nem lesz a picinek. Sőt! Sokkal erősebb lesz az immunrendszere! Az egy hülység - nem tudom ki írta - hogy ráfekszik, megfullad:))) Hogy ki találta ki ezt a baromságot!:) Az állatok is itt élnek közöttünk. Nem csak a miénk a világ. A macskát is az ember háziasította, sajnos sokan/sok önző ember az hiszi, hogy csak neki van joga a normális élethez. Pedig ha már befogadtuk felelősségel tartozunk érte. Bízik bennünk, ragaszkodik hozzánk, pont úgy, mint egy gyerek. És a gyerekeknek is ezt kell megtanulniuk. Becsülöm a férjed, tényleg felelősségteljes embernek tűnik! Becsüld meg!

Azt is megértem, hogy félted a gyereket, én is félteném, ez egyértelmű. De valamikor mégis belemetél, hogy ott legyenek a cicák - és az "aranyosak" szó sem arról árulkodik, hogy utálod őket - csak most természetesen fontosabb a gyereked. Érthető.

De van megoldás. Le is írták itt páran. Csak megint picit jobban oda kell figyelni a cicákra, ápolásukra. Ennyi.

De ha még mindig vannak kétségeid, kérlek olvasd el ezt :

[link]

Ő a legjobb állatorvos, akivel valaha eddig találkoztam, és nem mellesleg anyuka is. Nemrégiben szűlt. Dr Szepes Orsolyának hívják. Irt erről az weboldalán egy cikket (amit linkeltem) de itt is megtalálod: www.boxivet.hu

olvasd el, és megváltozik a véleményed. a mobil száma is ki van írva a weboldalra, ha akarod fel is hívhatod.


"Tehát ne fosszuk meg gyermekeinket attól az élménytől, amit egy állat szeretete nyújthat! Kivételes kapcsolat alakulhat ki közöttük, amit más nem pótolhat. Nem utolsó sorban hozzájárul, hogy időben megszeressék a természetet és az állatokról való gondoskodás a felelősségtudatot is beléjük neveli."


Hidd el nem csak a gyerektől veszed el ezt a lehetőséget, de a párkapcsolatod is megromolhat emiatt a bagatel dolog miatt. Nem éri meg.

2011. szept. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!