Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskánkat széttépte a...

A macskánkat széttépte a szomszéd kutyája. Hogyan lehetne pert intézni, vagy valami jogi útra terelni a dolgot? Esetleg, hogy altassák el a kutyát? Állatvédelmisek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 15:31
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
91%
Itt a kutya a legkevésbé hibás. Ösztönlények, néha még a kifejezetten erre betanított kutya is gyilkol, ha egy másik állat behatol a területére, főleg, ha egy macskáról van szó. Itt ha valaki hibás, akkor az te vagy Kérdező, hiszen a te felelősséged vigyázni a macskádra. Sajnálatos, de megtörténik.
2011. szept. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
13%

De az a gazda területe és nem a kutyáé.A kutya csak ott lakik.

Ez a baj a kutyával.Nem engedi be a szomszédot,a gazda legjobb barátját,a postást és még egy arra tévedt kisállatot is bánt.

2011. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

Úristen.. :D Látom néhányan még mindig nem értenek. NEM KÍVÁNOM MÁSIK ÁLLAT HALÁLÁT!!!! ÉRTED?!??!?!?!?! -.-"""

Megmondtam. A macska ment át, nem a szomszéd, és a kutya hibája. Leírtam. Igen, a macskát nem lehet kikötni, megtörténik az ilyen. Csupán felvetettem, hogyha egyszer lenne egy kutya egy utcában, aki más kertekbe jár át állatokat gyilkolászni, azt igen is el szokták altatni, mivel akár emberre is veszélyes lehet... Látom néhány ember megértette, azoknak köszönöm, a többieknél meg én döbbenek le, hogy milyen alacsony a felfogás... ._.

2011. szept. 5. 16:07
 24/50 anonim ***** válasza:
3%

Nehogy már ráfogjátok szegény kérdezőre.

A gazda a hibás,hogy nem kötözte ki azta közveszélyes állatot.

2011. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
Tökéletesen lehetne az ilyet is kiküszöbölni... el kell vinni kutyaiskolába, ahol fegyelmet tanul, és kiegyensúlyozott lesz. Ennyi. Macskát nem lehet ilyen módon nevelni.
2011. szept. 5. 16:09
 26/50 A kérdező kommentje:

Mondom. Félreértés ne essék. Nem ők a hibásak. A kutyához ment át a macskánk.

Az altatásos témát egy olyan esetre mondtam, ami velünk nem történt meg, csupán kíváncsi voltam, hogy mi lenne, ha..?

2011. szept. 5. 16:10
 27/50 anonim ***** válasza:
72%

ma 16:07


Látszik, hogy fingod sincs az etológiáról. A kutya egy olyan állat, aki védi a territóriumát, és csak a falkájával (emberekkel, vagy adott esetben állatokkal) osztja meg. Így, ha betéved egy állat, tökmindegy milyen "cuki", ha támadást érzékel, agresszívan fog viselkedni. Ebben az esetben is úgy érezte, hogy meg kell védenie a területét. Mivel a Kérdező felelőssége, hogy vigyázzon a macskájára, így a kutya egyáltalán nem hibás.

2011. szept. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:

"Így a kutya egyáltalán nem hibás" Nem érted, hogy ezt tudom?! Az előbb írtam le, hogy igen, a macska volt a hibás, hogy átment. KÉSZ TÉMA LEZÁRVA!

Az altatást arra kérdeztem, hogy mi történt volna akkor, hogyha a kutya járkálna öldökölni? ÉRTED?!

2011. szept. 5. 16:13
 29/50 anonim ***** válasza:
81%

Nem a kutya a hibás és nem is a gazdája. Ha pert akarsz indítani kiröhögnek és jogosan. A macska ment át a szomszédba és gondolom nem jól mérte fel a helyzetet, nem vette észre a kutyát. Ez egy baleset volt, amiről senki nem tehet.

Ha a kutya ment volna át hozzátok, kötelezni lehetne a tulajt, hogy csináltasson új kerítést, de CSAK akkor, ha az ő kerítése volt a rossz és nem a tiétek.

Igazából a te cicád kóborolt más portáján. Viszont egy cicát nem lehet csak úgy helyhez kötni, bezárni. De a legtöbbször a cicusok tudnak is vigyázni magukra, viszont néha előfordulnak ilyen balesetek.


Elhiszem, hogy fáj, de a kutya is, a macska is az ösztönei által vezérelve viselkedett, ezért a gazdi nem hibás, meg a kutya sem. Állatokról beszélünk, ne emberi mércével mérd őket.


Egyébként meg hogy gondolod, hogy állatvédelmiseket kérsz arra, hogy öljenek meg egy állatot?

Ha a valamelyik szomszéd aranyhörcsöge, vagy fehér egere, szökött volna át hozzátok és megfogja a macskád, akkor jogosnak érezted volna, ha beállítanak hozzád az állatvédelmisek és megölik a macskád?

2011. szept. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
62%
Ha a kutya jár "öldökölni", akkor sem a halál a megoldás. A gazdát kötelezni kell arra, hogy megerősítse a kerítését, és járassa kutyasuliba a kutyát, végső esetben elvinni a gazdától. Sosem a kutya a hibás, hanem a gazdája.
2011. szept. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!